Predpriprava za povezavo naprav

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Maxxo
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a Maxxo » 15. Okt 2007 ob 13:54

Pozdravljeni!
V pričakovanju pogodbe sem pravkar klical na t-2, vendar nisem dobil informacij, le občutek da fant na drugi strani linije ni vedel odgovora, pa mi je vseeno hotel nekaj splošnega vsilit.
Moje vprašanje se glasi: Ali monter prinese s seboj kabel in le-tega priključi na razdelilno "omarico" (ki je bolj kot omarici podobna škatlici, ni zaklenjena), ter prav tako poveže vse naprave?
Povezava bo šla nekako takole: Od telekomove omarice v mansardi pribl. 7m kabla do mize na kateri bo stal modem (mansarda). Od modema gre potem en kabel do televizije, pribl. 10m, drugi kabel do telefona v 2. nadstropje, pribl. 5m, tretji pa v router in potem do dveh računalnikov za katera imam kabel že položen.
Za vso inštalacijo bom vnaprej pripravil cevi (rebraste za elektriko), tako da monter potem samo s "foršponom" kable potegne skozi in naredi konektorje.

Torej, ali t-2 podari ves kabel in ga monter tudi napelje po ceveh? Pa ne da bi bil problem nakup kabla, ampak če ga oni ne dajo poleg bi jaz to že vse pripravil, tako da mojster potem samo še priklopi vse skupaj.

Pa še eno vprašanje: Na telekomu sem naredil poizvedbo in naj bi šel skozi paket 10/786 + TV. Ali na to meritev lahko vpliva kabel od omarice do tel. aparata, ki je navaden dvožilni in ga je na podstrešju enih 5m odveč, pa tudi pri tel. vtičnici je zelo slabo povezan?

Naročil sem internet 10/4, TV, tel. pa bo zaradi starih staršev moral ostati na telekomu. IP bo statičen, router pa že imam.

Hvala vnaprej za odgovore.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Okt 2007 ob 14:40

Kabel ti morajo dati, NE BODO pa napeljevali in vrtali. Torej imej vse lepo pripravljeno. :)
Dvožilni kabel, mora biti kratek. Če ima več kot 1 meter, pa mora biti sukan, sicer bodo težave. 10/4 ti bo delal samo do okvirno 1 KM razdalje od centrale, sicer upload ne bo več kot 1 mbps.
Optika 100/10

bLADEK
Model
Prispevkov: 271
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:50
T-2: Še nimam
Paket: 10/2
Kraj: Jesenice

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a bLADEK » 15. Okt 2007 ob 15:49

Od T-2 dobiš samo 5m UTP kabla. Kar je več moraš sam kupit. Večina monterjev ima pri sebi UTP kabel in se njim plača, lahko pa tudi ti nabaviš v BigBangu. Sinhronizijo pa boš videl šele ko se modem postavi. Na razdalji 1km lahko dela 5/0,256, lahko pa 30/4.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Okt 2007 ob 17:11

Od kje ti te informacije glede dolžine kablov, ki niso prave? Tudi velja, da monterji ne smejo denarja pobirati.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a tonimona » 15. Okt 2007 ob 17:28

Maxxo. Napelji si sam kable lepo v miru in ko se monter najavi po telefonu, ga spomni, naj prinese klešča in konektorje s sabo, da ne bo kakšnega presenečenja.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Maxxo
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a Maxxo » 15. Okt 2007 ob 20:16

Ja, verjetno bom kar sam napeljal, klešče imam pa tudi.
Mogoče kdo ve kje v Kranju bi dobil stp kabel na metre? Bi ga dal od omarice do modema, naprej pa navaden utp. Oz. če ne bo dosti dražji bi potem kar povsod dal stp.

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 15. Okt 2007 ob 21:03

Maxxo napisal/-a:Ja, verjetno bom kar sam napeljal, klešče imam pa tudi.
Mogoče kdo ve kje v Kranju bi dobil stp kabel na metre? Bi ga dal od omarice do modema, naprej pa navaden utp. Oz. če ne bo dosti dražji bi potem kar povsod dal stp.
Pejt v Le-tehniko pogledat, na planin je, ne vem tocn kera 2 a 3.

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 15. Okt 2007 ob 21:04

Navadni Nimda napisal/-a:Od kje ti te informacije glede dolžine kablov, ki niso prave? Tudi velja, da monterji ne smejo denarja pobirati.
Zanc k je k atu prsu "studentek" priklop narest, je mel notr glih ene 5m kabla, da bi pa kej vec mel on v svojmu privat avtu (ne od firme) pa dvomim.

smrkec
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 28. Avg 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 2xTV + VOIP

Re: Predpriprava za povezavo naprav

Odgovor Napisal/-a smrkec » 16. Okt 2007 ob 09:53

nam je dal kable kolker smo rabel. je pa blo cca 30m kabla pa še 2konektorja nam je dal, ker sem mislu da bom potem drugje kable napeljeval.

Odgovori