Nedelovanje določenega programa (staro)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a maxus » 16. Okt 2007 ob 12:21

Magician,moje jamranje ni pljuvanje po T-2,je upravičena kritika.Ti je že Fry lepo objasnil.
Ko so na T-2 dodali tudi Mediasetove programe,sem takoj naročil še TV in žal prekinil s kabelskim operaterjem.
Osebno redno spremljam tako dirke formule ena kot tudi motociklistične in to že od začetka sedemdesetih let ("izpustil" sem samo eno sezono,ko sem bil v JLA).
Pa da ti "malooooo" raztegnem tisti dve uri zatemnitve:pri motorjih vozijo v treh kategorjijah in ne samo v MotoGP,ki ga predvaja tudi POPTV,tako da na dan dirke "izgubim" šest ur,da o kvalifikacijah dan prej ne govorim.Dirk pa je letno osemnajst....
Nekaj podobnega je pri Formuli1.
Zatemnjeni pa so tudi novejši filmi tako na Mediasetu kot na nacionalni RAI.
Od ostalega pa buljim v ekran še ko so poročila.Največkrat Primorsko kroniko na TV Koper,ki je bila tudi dostikrat zatemnjena,a verjetno ne bo več,ker je pet minut pred kroniko Gratelova reklama,kjer novačijo,žal samo v piranski občini,ljudi k podpisu za soglasje za napeljavo optike ;-)

Ker sem pri zadnjem računu dobil popust zaradi začasnega nedelovanja linije,smatram da sem upravičen do popusta tudi zaradi teh omejitev ;-)



Fry,mislim da ne gra za pravice prenosov,kajti zadnjo dirko F1 si lako gledal na HR2,ORF1 in RTL,blokirana je bila samo RAI1.Iz tega smatram,da imajo tako RAI kot Mediaset več "paketov" ponudb za različne cene.
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a Anubis » 16. Okt 2007 ob 13:03

Rahlo off-topic (ali pa tudi ne) - mislim, da bi bila to lahko naslednja velika naloga za evropsko ministrico za informacijsko druzbo in medije Viviane Reding: Ko zakljuci glavnino aktivnosti na temo evrotarife pri roamingu, se usmeri v to, da se EU definira kot enoten medijski prostor, znotraj katerega je prepovedano segmentiranje tega trga katerimkoli medijem (po domace: ce sem v Sloveniji, lahko poleg "ekskluzivnega prenosa tekme x" v slovenscini na slovenskem kanalu lahko gledam tudi italijanskega, nemskega, svedskega...)
Peticija? :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Okt 2007 ob 13:18

Anubis, tole je pa res dobra ideja. :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a maxus » 16. Okt 2007 ob 13:19

Navadni Nimda napisal/-a:T-2 predvaja tisto, kar je legalno - tega verjetno ni potrebno dodatno komentirati v obliki drobnega tiska, ne?

(Opomba: na T-2 je moč spremljati le legalne vsebine.)
Nimda,ni potrebno...potrebno je z debelim tiskom na uradni strani T-2ja obvestit bodoče(potencialne :twisted: ) naročnike TV,predvsem primorce,kaj vse jim ne bo kvarilo vida :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a Fry » 16. Okt 2007 ob 13:35

Točno tako!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Okt 2007 ob 13:38

:lol:
Optika 100/10

d_g
Legenda
Prispevkov: 1143
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a d_g » 16. Okt 2007 ob 13:54

Oh ja ti italijanski programi... Sem zadnjič mal testiral še satelit, pa kabelsko (Ljubljanski kabel) pa T-2. Ko so italijanski programi zatemnjeni na satelitu, so tud na T-2 in Ljubljanskem kablu (imajo samo tisti Canale 5). Seveda bi tudi na satelitu gledali zatemnjene kanale, če bi imeli pravo kartico. Verejtno na Obali lovijo te kanale kar z navadno anteno direktno iz Italije pa je zato vse odkodirano v primorskih kabelskih sistemih.

Ja ja, s pravicami je križ, čeprav se to lahko enkrat tolmači tako, enkrat pa tako. Recimo HRT verjetno tud ne kupuje pravic za predvajanje filmov v Sloveniji. Še dobro, da se tu noben ne zmiga, pa nam še to prepreči.

Aja, še to. Zadnjič sem na kabelski tv gledal program Travel Channel z vključenimi dvb podnapisi (res je, da niso vse oddaje podnaslovljene). Sem takoj prešaltal na T-2. Tu ni bilo ne duha ne sluha o podnapisih. Nazaj na kabelsko, pa so tu spet bili. Torej ali pri T-2 niso vključeni dvb podnapisi ali pa ne lovijo kanal s pravega satelita.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a tonimona » 16. Okt 2007 ob 15:12

Magician napisal/-a:Ja pa kaj se pritožujete za to zatemnitev. Takšna je pač politika za določene programe, da jih zatemnijo ob določenih prenosih.

Pa ne vem zakaj skoz nekaj grozte za reklamacijami, da bo zaradi tega račun manjši. Pod nosom si lahko obrišete to, kajti nihče vas ne sili da ste pri T-2. Tečnobe !!
Ta logika, da če ti ni kaj prav lahko greš je preživeta. Za primerjavo: če tebi Magician dela slabo upload, nimaš kaj protestirat in pisat reklamacij, saj, če ti ni kaj prav lahko zamenjaš ponudnika. Ta logika je totalno mimo.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 16. Okt 2007 ob 16:51

Kaj pa če bi T2 na kanalu, kjer je zatemnitev, preprosto napisali obvestilo o zatemnitvi od x do y ure.

Kaj pravite T2, če lahko samo določen program zatemnite, lahko še istočasno dopišete obvestilo (oziroma sprogramirate dodatek kjer je obvestilo, kateremu dodate še pravilno časovnico). Na ta način bi imeli precej manj tečnarjenja na forumu, pa še volk bi bil sit, koza pa cela.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Okt 2007 ob 17:23

d_g napisal/-a:Oh ja ti italijanski programi... Sem zadnjič mal testiral še satelit, pa kabelsko (Ljubljanski kabel) pa T-2. Ko so italijanski programi zatemnjeni na satelitu, so tud na T-2 in Ljubljanskem kablu (imajo samo tisti Canale 5). Seveda bi tudi na satelitu gledali zatemnjene kanale, če bi imeli pravo kartico. Verejtno na Obali lovijo te kanale kar z navadno anteno direktno iz Italije pa je zato vse odkodirano v primorskih kabelskih sistemih.

Ja ja, s pravicami je križ, čeprav se to lahko enkrat tolmači tako, enkrat pa tako. Recimo HRT verjetno tud ne kupuje pravic za predvajanje filmov v Sloveniji. Še dobro, da se tu noben ne zmiga, pa nam še to prepreči.

Aja, še to. Zadnjič sem na kabelski tv gledal program Travel Channel z vključenimi dvb podnapisi (res je, da niso vse oddaje podnaslovljene). Sem takoj prešaltal na T-2. Tu ni bilo ne duha ne sluha o podnapisih. Nazaj na kabelsko, pa so tu spet bili. Torej ali pri T-2 niso vključeni dvb podnapisi ali pa ne lovijo kanal s pravega satelita.
Cirka kakšen mesec so dvb tudi na Travel Channelu na T-2. Seveda samo une oddaje, ki so subtitleane. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Magician
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 09:26
T-2: Že imam
Paket: Optika T4 GIGA

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a Magician » 17. Okt 2007 ob 13:19

Tonimona, jaz se nažalost ne obremenjujem s politiko T-2, kaj preveč. Zaenkrat moram potrkati mi dela vse Ok, če pa pride do občasnega kockanja slike, pokličem podporo in uredijo. Zatemnitve me ne motijo.

Kar se tiče italjanskih kanalov in vsi ki jih spremljate, vas razumem da ste razburjeni, ampak vseeno se mi ne zdi da niste opravičeni zaradi tega do manjše naročnine zaradi zatemnitev. Potem smo vsi, četudi jih nikoli ne gledamo.
Slika
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 17. Okt 2007 ob 13:34

Kaj ni bilo obljubljeno da bodo prišle neke kartice? Zdaj tega ni??
Slika Optika od 30.5.2008

d_g
Legenda
Prispevkov: 1143
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a d_g » 17. Okt 2007 ob 14:07

Očinto se je nekje nekaj zataknilo s temi karticami. Vprašanje je samo ali začasno ali za vedno. Bo mogoče NN znal odgovorit, saj je omenil, da so kartice že na poti. :neutral:

Pa bomo mogoče tudi zvedeli kdaj bo prispela oprema za slovenske hreščeče radijske postaje, ki je bila naročena že januarja (!).

Bolje, da se pove: nič ne bo, drugače smo ljudje samo zavedeni. Saj zaradi tega še ni rečeno, da bodo nekateri odšli s T-2ja, samo velja čisti računi dobri prijatelji.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Okt 2007 ob 14:14

@Magician
Popolnoma razumem tvoje razmišljanje, saj teh programov ne spremljaš in te zato niti ne more motiti, če so zatemnjeni.
Verjetno bi drugače razmišljal, če bi to kak program, ki ga sicer zelo pogosto spremljaš.
Pa če kar poenostavim, kar bo potem razumljivo za vse:
Predstavljaj si, da ima POP TV zatemnjene športne prenose (npr Formula1), pa novejše filme, ter da ne govorimo o vseh "udarnih" nadaljevankah.
Obljubljajo pa ti že več mesecev, da bo poštimano, ker čakajo kartice.
Verjetno bi pi***l ravno tako kot mi.
In na Obali je gledanost italijanskih programov verjetno ravno taka kot POP TV in Kanal A (morda še večja)

spirit1
Faca
Prispevkov: 123
Pridružen: 23. Mar 2007 ob 01:47
T-2: Že imam
Paket: FTTH 20/20, 2xTV (1xHD), VOIP
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a spirit1 » 17. Okt 2007 ob 19:54

Kdaj so bile že kartice obljubljene...

Drugače pa... mene ne motijo toliko zatemnitve na mediasetu, natančneje italia1, kot pa to, koliko krat kanal SPLOH ne dela.

Zaklenjeno