Siol -> T2 (brez priključka)

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
spirit1
Faca
Prispevkov: 123
Pridružen: 23. Mar 2007 ob 01:47
T-2: Že imam
Paket: FTTH 20/20, 2xTV (1xHD), VOIP
Kraj: Koper

Siol -> T2 (brez priključka)

Odgovor Napisal/-a spirit1 » 16. Okt 2007 ob 20:59

Torej, moja teta je v naslednji situaciji, ma pa zanima če mi lahko kdo odgovori na par vprašanj.

Trenutno se seli 10km stran v novo hišo, katera še nima telekomovega priključka. Tam kjer je zdaj ima siol, kamor gre bi pa vzela T2. Ker nima priključka mora zdaj telekom poklicat da ji zgradi telefonski priključek in pri tem naročiti pstn (isdn) in potem vse to "prekinit" za prehod na skupno razvezano razmerje na T2? Kaj pa če bi najprej prenesel siolove storitve na nov priključek in šele potem šel na T2, v tem primeru telekom zgradi zastonj priključek ali ga moraš kljub temu v vsakem primeru plačat?

Govorim pa za VDSL, ker mislim da na optike T2 v Novi gorici nima, ker naj bi jo tam telekom gradil.

tripZ
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2007 ob 16:22
T-2: Že imam
Paket: Tv+Internet 20/4 + Telefonija
Kraj: Tolmin

Re: Siol -> T2 (brez priključka)

Odgovor Napisal/-a tripZ » 16. Okt 2007 ob 21:10

Tako je to. Najprej mora na telekom klicat in rečt da ji pač potegnejo fizično parico do objekta. Seliti priključka se ne da, če ga nimaš kam selit.
Zdej telekom ji bo sigurno zaračunal oz. "uturil" naročniško razmerje za nek določen čas. Potem šele lahko pošlje poizvedbo za T-2 in Vzame SRD priključek ali pa počaka do konca naročniškega razmerja in to stvar prekine. V vsakem primeru je pa treba priključek plačat.

Kar se tiče optike v Novi Gorici, jo gradita oba podjetja vzporedno torej TS in T-2.
Po želji stranke.

Upam da sem odgovoril na večino vprašanj.

LP
Slika

Odgovori