SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 20. Okt 2007 ob 11:22

NN@ prosim, da nam razložiš razliko med priklopom t1 in t2 v stanovanjskih blokih, da se zaključi to
brezvezno prepucavanje.

Planina
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:16
T-2: Še nimam
Kraj: Kranj

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Planina » 20. Okt 2007 ob 11:28

Pa ti men razlož v katerem bloku pa T2 plačuje elektriko za svojo kišto in opremo? kako pa jo sploh lahko obračuna, a poleg kište montira tudi odštevalni števec? Pa Elektro dostavlja T2 posebej položnice? Bose so take izjave, zelo bose, zunaj pa skoraj sneg pada.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 11:29

maxhoop napisal/-a:NN@ prosim, da nam razložiš razliko med priklopom t1 in t2 v stanovanjskih blokih, da se zaključi to
brezvezno prepucavanje.
T-2 ima dve FTTH nitki od centrale do uporabnikovega doma (za vsakega uporabnika), ena je za gor, druga za dol. T-1 ima 1 nitko za gor pa dol do bloka ali naselja (pa še eno za analogno TV), tam v omarici v bloku ali naselju pa je stikalo (switch), na katerega so priklopljene posamične stranke. Po mojem bodo morali za une swiče zbrati soglasja, ker na skrivaj upajo, da se bo to kar dalo v stroške delovanja bloka. In ko bodo naslednjič jokali in yodlali, češ da ima T-2 "dumpinške cene" (Slika), se je treba spomniti na to, da je njihova rešitev zastarela, izjemno kompleksna in po mojem tkole ene 10x dražja od T-2. T-2 dela po tržnem principu, državni operater se pa baje pase na proračunu. Ampak saj verjetno drugače ne znajo.
Optika 100/10

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 11:34

Planina napisal/-a:Pa ti men razlož v katerem bloku pa T2 plačuje elektriko za svojo kišto in opremo? kako pa jo sploh lahko obračuna, a poleg kište montira tudi odštevalni števec? Pa Elektro dostavlja T2 posebej položnice? Bose so take izjave, zelo bose, zunaj pa skoraj sneg pada.
T-2 ne uporablja naprav med uporabnikovim domom in centralo, torej mu ni treba postavljati števca v skupne prostore. T1 pa ima baje v tistih omaricah v skupnih prostorih blokov večinoma tudi aktivno opremo (stikala), ki rabijo za svoje delovanje elektriko. S tem seveda samo po sebi ni nič narobe (razen da strahotno podraži implementacijo), ampak morajo o tem obvestiti ljudi ko zbirajo soglasja. Zakaj bi moral recimo jaz, ki sem na T-2 optiki, plačevati tudi za naprave v bloku, ki so od telekoma? Naj to plačujejo tisti, ki to rabijo, če se kdo tak najde, kakopak.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a tonimona » 20. Okt 2007 ob 12:28

Je pa dobra rešitev ta od T1. Ko ti ne bo v bloku delal internet, TV boš vedel, da je tudi stopniščno razsvetljavo ven vrglo. :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 12:31

Drži.Slika Čisto vsaka stvar je za nekaj dobra! Slika
Optika 100/10

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 20. Okt 2007 ob 12:32

tonimona napisal/-a:Je pa dobra rešitev ta od T1. Ko ti ne bo v bloku delal internet, TV boš vedel, da je tudi stopniščno razsvetljavo ven vrglo. :mrgreen:
Če gre pa stopniščni avtomat v šlus, lahko pa še switch zacvrči! :?
No ja, na HD-u se bodo morali navadit, da ob že znanem stavku, "pri nas vse dela", dodati še, preverite varovalko na stopnišču :lol:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a tonimona » 20. Okt 2007 ob 12:34

@ lulikin

Če bi bila reklama resnična ne bi bilo dobro. Res, da nisem v bloku, ampak napeljava optike pri meni je vrhunsko izvedena in cena je lahko samo višja.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Pankrt
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:49
T-2: Še nimam
Kraj: Sp. Vukojebina

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Pankrt » 20. Okt 2007 ob 12:52

Navadni Nimda napisal/-a:A to meni govoriš? Nisi dobro prebral mojega imena. Sej znaš brati?! No, morebiti si ga pa samo narobe napisal. In to narediš kjerkoli se pojaviš. :mrgreen:

(Nobenega bana, vsak lahko pove kar hoče. Konec koncev, saj nismo na SiOL Forumu. ;-) )
Lažnivec si Nimda. Si že pozabil kako si pobrisal moje poste in poste mojega prijatelja, ko smo si zaželeli pogovora o vašemu lastniku.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 12:58

Ja, ampak v tej temi se ne boš pogovarjal o našem lastniku, ker je govor o tisočih in tisočih odvečnih stikalih po stopniščih blokov v Sloveniji. Samo eno muksni izven tematike tele teme, pa te bom pobrisal. Če se boš pa držal pravil Foruma, pa si dobrodošel, da poveš karkoli želiš. ;-)
Optika 100/10

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 12:59

tonimona napisal/-a:@ lulikin

Če bi bila reklama resnična ne bi bilo dobro. Res, da nisem v bloku, ampak napeljava optike pri meni je vrhunsko izvedena in cena je lahko samo višja.
Sej tko vedno delajo - ti jih pogruntaš, da imajo arhitekturno povsem narobe nekaj narejeno, oni te pa nazaj, češ da je en podizvajalec (ki smo ga že odpustili, ker je vohunil za nacioperaterja, op.p.) pozabil eno luknjo nekje zagipsati. :lol: Seveda pa ne bodo govorili o unih treh blokih u Fužinah, kjer so baje porabili tri polne kariole gipsa, da so popucali svinjarijo za sabo... :o
Optika 100/10

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Muki » 20. Okt 2007 ob 15:13

Debata še kar teče. Ampak kot sem že gor napisal (in bil kompletno ignoriran):

V mojem bloku v Izoli ni Telekom postavil nobene stikalne naprave v bloku! Nobenega switcha. Čisto nobenega. Do vsakih vrat prideta v nadometnem kanalu dve rumeni optični vlakni, sem ravno šel še enkrat preštet, če sta res dve.

Moram res it pofotkat ali naj povabim koga od navzočih na kavo k meni domov?

donpale
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 23:10
T-2: Že imam
Paket: 10/1+IP TV
Kraj: MB

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a donpale » 20. Okt 2007 ob 15:53

lulikin napisal/-a:Najslabše po blokih dela podjetje T-2, ki za sabo niti ne ščistijo, kaj šele "zagipsajo" ali pobarvajo! V kolikor v blok spustite podjetje T-2 je stanovanje vredno manj ne več, saj se lahko zgodi, da se še obesite na tistih rezancih preden pridete do svojega stanovanja.

Ti je všeč taka reklama?

hm...Telekom napeljuje po bloku na Betnavski v Mb. 3dni že vrtajo.Povsod je prašno. Prvi dan so celo mene prosili za smetišnico, da so vsaj malo pometli za seboj. Malo. Ko stopim iz stanovanja se mi namreč vsakič zdi, da je v bloku snežilo. Mogoče pa samo v Mb za seboj ne počistijo.

Ko pride tudi Gratel pa bomo videli razliko v kakovosti izvajanja. :D

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a dal » 20. Okt 2007 ob 16:01

Muki napisal/-a:V mojem bloku v Izoli ni Telekom postavil nobene stikalne naprave v bloku! Nobenega switcha. Čisto nobenega. Do vsakih vrat prideta v nadometnem kanalu dve rumeni optični vlakni, sem ravno šel še enkrat preštet, če sta res dve.
Tukaj je govora o številu vlaken do bloka in ne do posameznih vrat.

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Muki » 20. Okt 2007 ob 16:19

dal napisal/-a:
Muki napisal/-a:V mojem bloku v Izoli ni Telekom postavil nobene stikalne naprave v bloku! Nobenega switcha. Čisto nobenega. Do vsakih vrat prideta v nadometnem kanalu dve rumeni optični vlakni, sem ravno šel še enkrat preštet, če sta res dve.
Tukaj je govora o številu vlaken do bloka in ne do posameznih vrat.
Zdaj pa ne vem, če sem jaz funkcionalno nepismen ali kaj, da tako nerazumljivo pišem.

Še tretjič: vsaj v mojem bloku telekom ni napeljal eno-do-dve-vlakni-do-bloka-in-switch-v-skupnih-prostorih-na-skupne-stroške, temveč čisto navadni vlakni do vsakega stanovanja in nobene aktivne opreme v bloku sploh. Koliko je vlaken do bloka, nimam pojma, najverjetneje število stanovanj X 2, torej pri nas 18 vlaken. Do bloka. Ali dve vlakni do vsakega stanovanja. In nobene aktivne opreme v bloku. Res ne. Čisto nobene. Samo vlakna od posameznega stanovanja do centrale. Nobenega sviča. Nič elektrike.

Odgovori