SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 16:27

Poglej v sosednjih blokih. Tale "projekt" je narejen kot dvojna zvezda, kjer so na koncu kapilare od swiča do posameznih stanovanj. Morebiti so to namestili (na šverc?) v kakšno sobico v katerem od blokov, ali pa legalno v kaki pošti v bližini. Ne trdim, da imajo aktivno opremo povsod in v vsakem bloku - FTTN je lahko pač zastavljen lahko tudi bolj agregirano.
Optika 100/10

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Muki » 20. Okt 2007 ob 16:48

Navadni Nimda napisal/-a:Poglej v sosednjih blokih. Tale "projekt" je narejen kot dvojna zvezda, kjer so na koncu kapilare od swiča do posameznih stanovanj. Morebiti so to namestili (na šverc?) v kakšno sobico v katerem od blokov, ali pa legalno v kaki pošti v bližini. Ne trdim, da imajo aktivno opremo povsod in v vsakem bloku - FTTN je lahko pač zastavljen lahko tudi bolj agregirano.
V bližini mojega bloka je sredi travnika ob cesti glavna omarica za celo naselje Livade, tam notri so par dni varili cca. pol metra visoko skladovnico tistih plastičnih nosilčkov za sortiranje optičnih vlaken. Sem že pozabil, če je možakar rekel 700 ali 900 vlaken - tam mimo parkat na dan sprehajam psa, pa sem pofirbcal in povprašal. Torej, sklepam da vsa ta vlakna dejansko vodijo do Pošte, kjer je tudi telefonska centrala za Izolo, in kjer je najverjetneje edina aktivna oprema za optiko.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 16:52

No, pa smo najdli. Čigava pa je tista omarica? Ali pelje elektrika do tja? Kdo plačuje najemnino za omarico? Kdo plačuje najemnino za elektriko? Če je odgovor na vsa 4 vprašanja "telekom", potem ni tam nič na črno narejenega.
Optika 100/10

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Muki » 20. Okt 2007 ob 18:45

Omarica je od pamtiveka in je telekomova, notri so barkene parice, volk in vlaga. Zraven nje je v tleh jašek, tudi od pamtiveka, na pokrovu piše Telekom. V jašku pride poleg ostale kablarije en debel kabel iz generalne smeri Pošte, več tankih kablov iz generalne smeri naselja. V tem jašku je 700 ali 900 optičnih spojk. V tem jašku ni nobene aktivne opreme ali elektrike. Mislim, da je jasno, da je edina aktivna oprema v telekomovi optiki v Izoli tista v telekomovi centrali, kamor peljejo vsa vlakna.

Pa naj koklja brcne, če vidim tu kakšno topološko razliko med T1 in T2, prav nobene dvojne zvezde ne vidim tu.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2007 ob 18:49

OK, hvala za tale podatek. Torej imamo v telekomarski "baladi o trobenti in špagetu" še eno dimenzijo - imajo različne topologije na različnih koncih naše domovine. Nimam drugih besed kot: bravo! :mrgreen: :roll:

Muki: verjetno je vaše naselje tako zelo blizu centrale (une ta glavne), da si lahko špogajo to brez ojačitev. Pri nekoliko večjih razdaljah, pa brez tega ne gre. Ni mi jasno, zakaj tako nemarno komplicirajo.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a dugi » 20. Okt 2007 ob 22:21

Ali mi lahko kdo razloži zakaj bi Telekom sploh potreboval elektriko v bloku? Po mojih informacijah signal potuje po optičnem vlaknu do odaljenosti cca 70 km,brez,da bi potreboval vmes kakšno dodatno opremo. Če se motim me prosim popravite.
Vsaj na Fužinah smo vsi uporabniki mnogo bližje centrali,pa tudi če bi bili vezani npr.na centralo v Postojni.
V našem bloku je Telekom priključil debeli črni kabel v omarico,v omarici je 18 kasetk z po 6 priklopljenimi stanovanji in prav toliko kot je stanovanj po drugem kanalu speljano v podometno izvedbo toliko drobnih belih kablov.

ghdgfdhsf

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 20. Okt 2007 ob 23:37

lulikin napisal/-a:A je res, da Telekomu ni treba zbrati soglasij, če hoče imeti stikalo (switch) v omarici v bloku tudi če je ta switch priklopljen na skupno elektriko? Jaz bi bil precej slabe volje, če bi imel TV recimo pri Telemachu, vseeno bi pa moral plačevati v skupni fond iz katerega se plačuje elektrika za telekomove naprave. Sem vedel, da si sposojajo denar po Evropi, sedaj bomo morali pa vsi vračati, tudi tisti, ki smo na optiki pri drugih (boljših, op.p.) operaterjih.

Navadni Nimda! Zdaj pa res ne vem, ali nimaš pojma ali pa namerno napihuješ ljudi? Kakšne switche? A ti sploh veš kako gradi Telekom? A ti slučajno poslikam zadevo, zraven pa še prilepim sramotne "špajse" in izdelavo ponudnika T-2?
Lulkin ti bo jaz mal slikic o profi izvedbi svinjarije na ulici Kvedrove in to parne šetvilke kjer so jih stanovalci dobsedno vrgli iz bloka in so pustili tako svinjarijo da jo ni para pri nas v Kopru se ni zgodil noben primer da so podizvajalce od T2 iz bloka fuknili se pa je zgodilo z T1 poizvajalci na Kvedrovi 2,4,6,8,10,12 .Če ne verjameš se malo zapelji do teh naštetih blokov .To pa ti pišem iz razloga da na eni in drugi strani obstajajo monterji ki si prislužijo kako pohvalo in tudi taki ki si niti ne zaslužijo da se jih kliče monterji.
Razlika kako gradi T2 in kako Telekom je zelo velika.Pa primerov- T2 -Gratel stranki pripelje fiber kamor si želi neglede na razdaljo ali kompliciranosti posega in za prehod iz hodnika v stanovanje naredi luknjo fi8.Telekom pusti cca kolikor sem vidu 3m fibra v zunanjem kanalu pred stanovanjem z dvemi SC konektorji kateri ob prehodu iz hondnik v stanovanje bosta zahtevala najmanj luknjo fi 24 da pridejo v stanovanje in pol tri metre fibra do opreme ki bo sigurno nekje v hodniku stanovanja kazila sliko.Če (z velikim vprašajem ) se pa spustijo v vlačenje v obstoječe cevi največjega premera 16 jih pa bo jebala disperzija laserskega žarka na ovinkih ki pa jih ni malo (namreč minimalni lomni radius optike je 25mm vse manj pa so kr precejšne izgube)......

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Okt 2007 ob 03:31

dugi napisal/-a:Po mojih informacijah signal potuje po optičnem vlaknu do odaljenosti cca 70 km,brez,da bi potreboval vmes kakšno dodatno opremo. Če se motim me prosim popravite.
Koliko daleč nese fiber je predvsem odvisno od opreme ki jo imaš. Od 50m do nekaj 100 km.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a sss » 21. Okt 2007 ob 06:15

A zdej se tekmuje kdo bo bolj očrnil kerega izvajalca?

Ma dejstvo je, da nekateri pretiravate, da kar smrdi. Naredite sebi uslugo in prenehajte s postanjem neumnosti, ker berem po drugih forumih, da so tu sam T-2 fanatiki gor. JEBELA CESTA !

Če ste tako prepričani, da kdo dela kako stvar narobe jih pa prijavite, ne pa samo lajat na forumu, kot male čivave.
čisto prava optika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Okt 2007 ob 06:36

To govorijo na SiOL Forumu, kjer so drugače misleče že zdavnaj dol pometali. Res so dobro popucali, vse do zadnjega in sedaj tam ni nobenih fanatikov več!
Optika 100/10

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a lulikin » 21. Okt 2007 ob 09:15

Navadni Nimbda : Kakšna je sploh tvoja funkcija v T-2? LAŽNJIVO TROBILO?

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Okt 2007 ob 10:41

@lulikin
Mislim, da si prestopil že vse meje!
Pa ne v tem, da zagovarjaš SiOl in kritiziraš T-2.
Za to imaš vso pravico in svobodo govora.

Ko pa enkrat začneš zmerjati ljudi z lažnjivci, pa se tudi svoboda govora neha.

Sicer pa se mi zdi to "prepucavanje" o tem kdo je slabši totalno neproduktivno.
V končni fazi, bodo to presodili uporabniki in ne izvajalci (ponudniki).

Verjetno je tudi še za najmanj 10 let dovolj posla s postavljanjem optike za oba ponudnika.
Tako "prave" kakor "neprave" optike.

Zmagovalec bo vsekakor tisti, ki bo optiko napeljal do zanje kmetije nad 1000m nadmorske višine :twisted:

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Tody » 21. Okt 2007 ob 11:24

Ah men je pa tako fajn tole brat :D Človek prov sprosti :)
Slika

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a lulikin » 21. Okt 2007 ob 14:12

Navadni Nimbda : Laganje ni lepa stvar! Pri cerkvi ni več mogoče kupiti odpustkov!

Drugače pa vsem ostalim : Napišite v google Nimbda :
"Nimbda Worm / Virus: Defending Your Site From the Nimbda Worm ..."

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 670
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a borutz » 21. Okt 2007 ob 14:39

ti pa napiši v google "društvo dislektikov Slovenije" :idea:
Slika

Odgovori