Optika v Luciji

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a tonimona » 13. Okt 2007 ob 18:43

Po moje te bodo kmalu presenetili, saj sem jaz pihal v alkaten 1 leto in 4 mesece+. :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Okt 2007 ob 19:26

V bistvu se gre za mamo (čeprav sem pisal v prvi osebi). Na moji novi lokaciji ga ne bo še vsaj 5 let.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
I_KP
Gratelovec
Prispevkov: 181
Pridružen: 2. Feb 2007 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: najhitrejši
Kraj: Koper

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a I_KP » 15. Okt 2007 ob 16:26

Se opravičujem za tako pozno poročilo o delovanju v Luciji.
Najprej bom rešil glavne trase s trenčerjem,vsaj kjer je to izvedljivo,konec tedna mi pa pride že prva gradbena ekipa in začne kopati po Ulici borcev,nadaljujejo pa po Podvozni.
Naslednja ekipa bo začela prekopavati Liminjansko od začetka do konca.
Za centralo smo pa še v dogovorih,naj bi bila pa v industrijski coni.

Kot sem že rekel,če bo šlo vse po planu naj bi v roku 6 mesecev že kaj svetilo po optiki.
Iz izkušenj pa vem da se zmeraj kaj zakomplicira. :D
Žal je to Murphyev zakon.
Samo malo potrpljenja prosim.
LP

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a mahi » 16. Okt 2007 ob 11:51

Zanima me, ali Gratel kaj pobira soglasja za priklop na Optiko. Glede na to, da so dela že v polnem teku mene do danes še ni nihče obiskal (Šolska) razen Telekomovcev.
Slika

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 16. Okt 2007 ob 14:43

kdaj pa pride 30. divizije na vrsto?
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a tonimona » 16. Okt 2007 ob 15:06

Po 29. :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Okt 2007 ob 16:24

zaropotalo je po liminjanski ! seveda je I_KP kot velik šaljivec trenča poslal mimo našega bloka na naslednji odcep :twisted: danes mi je to še smešno, kaj bo jutri, ne wem :D mogoče se nas je usmilil in našo cestico prišparal razbijanja ter bo optiko do nas pripeljal iz druge strani, kjer so danes kopali.
Slika

Uporabniški avatar
I_KP
Gratelovec
Prispevkov: 181
Pridružen: 2. Feb 2007 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: najhitrejši
Kraj: Koper

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a I_KP » 23. Okt 2007 ob 10:56

Tako je,kjer je možno gremo po zelenicah,da ne prerijemo vsega asfalta.
Veselo na delo :D

Uporabniški avatar
atomc
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 19:40
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a atomc » 23. Okt 2007 ob 17:27

Le tako naprej, danes sem podpisal soglasje.

Uporabniški avatar
oCTANE95
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a oCTANE95 » 24. Okt 2007 ob 01:14

Hitrost, ki ne ubija

V podjetju Gratel izpolnjujejo napovedi, da bodo v začetku oktobra v Luciji začeli graditi najsodobnejše širokopasovno optično omrežje. Najprej so s strojem prekopali Ulico borcev NOB, zatem pa še Ulico XXX. divizije, Liminjansko in Podvozno cesto. Ta teden bodo začeli graditi priključke do posameznih hiš in blokov.
V Gratelu predvidevajo, da bodo za to potrebovali skoraj mesec. “Delati smo začeli v ponedeljek, 8. oktobra. Z izkopnim strojem smo doslej naredili približno poldrugi kilometer trase. Pri delu nismo naleteli na kakšne posebne težave. Tudi z občino in inšpekcijsko službo zgledno sodelujemo,” je pohvalil delo Slavc Rožič iz Gratela. Z vzpostavljanjem omrežja so nadaljevali na Šolski ulici, Ulici istrskega odreda in naprej proti Portorožu.

V Gratelu predvidevajo, da bodo glavne trase na območju piranske občine zgradili približno v enem letu, pri čemer uporabljajo najnovejšo tehnologijo izkopa in polaganja cevi. Tiskovna predstavnica piranske občine Katja Pišot nam je že pred začetkom del pojasnila, da naj bi bili gradbeni posegi v zemljišče zato kar se da majhni, gradnja pa hitra, poleg tega naj ne bi ovirala prometa, prehodnosti pločnikov in kolesarskih stez. Med delovanjem izkopnega stroja bodo na cestah polovične zapore, ki jih bodo premikali skupaj s strojem. Poseg naj ne bi vplival na komunalne vode in naj bi ohranjal strukturo cest oziroma pločnikov.

Po tem, ko bodo končali glavne trase, bodo na klasičen način začeli graditi priključke do objektov, v katerih bodo napeljali še notranje instalacije za povezavo v omrežje.

Rdeča betonska plast se bo morala sušiti vsaj 30 dni, preden bodo lahko nanjo položili asfalt, torej bodo cestišča in pločniki asfaltirani z zamikom. V Gratelu predvidevajo, da bodo omrežje v občini vzpostavili do leta 2010, po fazah.

Predstavniki Gratela medtem že obiskujejo stanovalce in iščejo njihova soglasja za gradnjo. Kot so nam sporočili, so v stanovanjskih objektih v Luciji, kjer so začeli graditi optično omrežje, doslej zbrali približno 60 odstotkov soglasij. Ob tem velja poudariti, da njihovi podpisniki ne prevzemajo nikakršnih finančnih obveznosti, saj je ves denar za projekt (deset milijonov evrov) zagotovila občina. Soglasje prinaša le možnost izbire in dostopa do prihajajočih telekomunikacijskih rešitev za komunikacije, izobraževanje in zabavo (hitre internetne povezave in prenos podatkov, spremljanje številnih televizijskih programov, telefoniranje preko spleta) - a le po naročilu pri operaterju po tem, ko bo omrežje vzpostavljeno. Po končanih delih bodo zemljišča vrnili v prvotno stanje. Opozarjajo še, da na površinah, kjer gradijo, ostaja barva, s katero zakoličijo komunalne vode, približno dva meseca, potem pa samodejno izgine. NK


Vir: Primorske Novice
Slika

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 24. Okt 2007 ob 15:14

Najprej so s strojem prekopali Ulico borcev NOB, zatem pa še Ulico XXX. divizije...

So?

Pri nas so še vedno samo črte od barve kjer naj bi to potekalo...


LP
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a Muki » 24. Okt 2007 ob 23:07

Ob branju tega sta me zbodli v oči dve zanimivosti:

a) "V Gratelu predvidevajo, da bodo omrežje v občini vzpostavili do leta 2010, po fazah." Če k temu dodam informacijo iz druge teme, da bo Izola na vrsti, ko bo konec gradnje v Piranu.... Izola po 2010?

b) "...je ves denar za projekt (deset milijonov evrov) zagotovila občina." ? Bo občina res plačala izgradnjo omrežja ali je to novinarjeva napaka?

ghdgfdhsf

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 25. Okt 2007 ob 20:09

Novinarska napaka !!!! Bodo popravili.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a oyoy » 5. Nov 2007 ob 11:02

ojla lucijčani! kaj nič več ne dogaja pri nas? ok, so bili prazniki in verjetno so imeli delavci še podaljšan vikend. danes sem bil malo na obhodu. trenča ne najdem :( neke aktivnosti so s5 na ulici borcev nob, opazil sem tudi gratelov avto, ki kroži naokrog, kaj več pa ne ...
grem preverit še zaloge bire, da me tesux slučajno ne preseneti :D
Slika

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 6. Nov 2007 ob 15:48

Danes so se pojavili znaki ob cesti, nekaj se dela, sam ne vem ali ima T2 prste vmes, tistega stroja za kable nisem videl, samo nekaj kopačev, tistim mičkenih ter kamioni.

LP
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

Odgovori