tv in videorekorder

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Fry » 25. Okt 2007 ob 11:09

Res je za navadne smrtnike premalo razloženo.
Bi pa bilo dobro, da se bodoči uporabniki pred odločitvijo malo bolje pozanimajo in še bolje če si tudi ogledajo pri komu, ki že ima IP-TV.

Je pa treba pri tem povedati nekaj:
Snemati en program in gledati drugega je možno, samo zato ker ima video recorder vgrajen analogni TV tuner (TV sprejemnik).
Ker smo v obdobju prehoda na digitalno televizijo, bo počasi analogna TV odmrla.
Če ne prej, pa najpozneje po letu 2012, ko bo tudi oddajanje analogne TV preko zemeljskih oddajnikov prenehalo.

Kabelska TV se bo temu morala prej ali slej temu prilagoditi, sicer bo zgubila večino uporabnikov.
Prilagoditi se, pa pomeni, da bodo morali tudi oni preiti na digitalno TV.
To pa pomeni, da bo tudi za sprejem kabelske v neki bljižni bodočnosti potreben poseben digitalni sprejemnik (set top box STB)), tako kot je sedaj za IPTV ali satelitsko TV. In ko se bo to zgodilo, odpiši snemanje na tvoj analogni video recorder, ali pa vzameš dva sprejemnika.

Torej boš čez nekaj let na istem pri Telemachu, kot si sedaj na T-2.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Cobane » 25. Okt 2007 ob 12:19

mateja napisal/-a:Blond moment :roll: : kaj je PVR?
Personal Video Recorder
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Anubis » 25. Okt 2007 ob 13:12

Fry napisal/-a: Kabelska TV se bo temu morala prej ali slej temu prilagoditi, sicer bo zgubila večino uporabnikov.
Prilagoditi se, pa pomeni, da bodo morali tudi oni preiti na digitalno TV.
To pa pomeni, da bo tudi za sprejem kabelske v neki bljižni bodočnosti potreben poseben digitalni sprejemnik
Ni cisto tako. Gre za ukinitev analogne radiodifuzije "v zraku" - za namene sprostitve frekvenc za kasnejse druge uporabe. Kar pa zadeva "oddajanje" po kablu (v tem primeru koaksialcu od kabelske), pa omejitev ali sprememb ni, ker gre za notranja omrezja in ne "kurijo" zraka.
To pomeni, da bodo uporabniki/narocniki se naprej lahko uporabljali dosedanje sprejemnike na dosedanji nacin (razen ce se operater seveda odloci za kaj drugega) - le operater bo moral na svoji _sprejemni_ strani (do) takrat zamenjati "par sprejemnikov", ker pac iz zraka ne bo vec dobival analognih signalov.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Fry » 25. Okt 2007 ob 15:00

Nikjer nisem napisal, da jih bo k temu silila zakonodaja. Moj satvek je bil:
"Kabelska TV se bo temu morala prej ali slej temu prilagoditi, sicer bo zgubila večino uporabnikov".

In zakaj bo zgubila uporabnike?
- zato ker bodo digitalni viri imeli bistveno boljšo kvaliteto slike
- zato ker bodo prevladovali širokozaslonski LCD in plasme, kjer je slaba slika še toliko bolj vidna
- zato ker bo vedno več HDTV programov, ki jih ni mogoče predvajati v analogni PAL tehniki

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 26. Okt 2007 ob 10:05

No PRV zna biti potem zanimiv.

Sta včeraj prišla dva ful prijazna fanta in uštimala Aminota (beri, ga zamenjala) , pa povezava in vse, spelala priključek skart iz Aminota na VHS pa iz VHS na TV. Vse delalo. TV gledam lahko, če je VHS prižgan in na liniji 3. Po logiki bi sedaj lahko snemala program, ki je trenutno nastavljen, a ne? Po logiki! A logike kle ni, ker ne morem nič posneti. Če dam REC na VHS se video ne odziva slika na TV pa začne veselo poskakovati kot, da jo nekdo zelo žgačka. In so šli moji CSIji včeraj mimo.

Poleg vsega moram sedaj vsakič, ko hočem gledat DVD vstat in na združevalniku fizično preklopiti na skart prikliček DVDja.
Pišuka Poldi :roll:

Odločitev da grem nazaj na staro še kar drži.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1219
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mahi » 26. Okt 2007 ob 10:48

Cobane napisal/-a:
mateja napisal/-a:Blond moment :roll: : kaj je PVR?
Personal Video Recorder
Tudi meni se zdi ta stvar zelo zanimiva. Včasih sem veselo uporabljal Videorecorder, zdej trenutno sem ga odklopil in odnesel v klet, odakr imam IPTV. Neke hude potrebe po njemu ni, če pa bo T-2 res to uvedel, ga takoj vzamem, zato sprašujem tiste malo bolj podkovane, ali bo to res in kdaj predvidoma bo?
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Fry » 26. Okt 2007 ob 17:45

@mateja
Ne obupuj tako hitro!
Kljub temu da ti vse dela, je očitno, da zgolj "vse dela".

Ker ne morem videti kako je to zvezano, je pač težko karkoli svetovati. Ugibam lahko le, da se nekaj "krega" med izhodom videorecorderja in priključkom na katerem je AMINO. Po vsej verjetnosti je to zaradi RGB signala, ki ga AMINO pošilja in composite signalom, ki ga pošilja videorecorder. To se da rešiti, vendar pa je potrebno narediti kakšen kabel ali pa "predelati" kakšen SCART priključek. Seveda pa tega najbrž ne moreš narediti sama.

Lahko pa poskušaš naslednje:
Če je predvajanje iz videorekorderja v redu (prej posnetih kaset), potem je problem samo v snemanju.
To lahko rešiš na dokaj enostaven način.
RF izhod Amina (tisti priključek, ki ima navoj) povežeš z antenskim vhodom videorecorderja.
Nato na videorekorderju poiščeš kanal na katerem "oddaja" Amino (mislim da je 38 kanal, amapk nisem siguren). Kako to narediš poglej navodila od videorecorderja v poglavju "nastavitev programov" ali kaj podobnega.

Problem je samo še kabel. Že narejen kabel, ki ima na eni strani F priključek (za Amino), na drugi strani pa antenski (videorecorder), bo najbrž težko najti.
Pomagaš si lahko tako, da kupiš antenski kabel ki ima antenske priključke (moški-ženski), kupiš pa še ter adapter (F na antenski ženski)
Vse to dobiš v Big Bangu (Vivanco produkti) ali pa kje drugje kjer prodajajo take izdelke.

Če to deluje, potem tudi ni nujno, da je Amino preko SCART priključka povezan preko videorecorderja, temveč vsakega priklopiš posebej na svoj SCART priključek na TV sprejemniku.

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a dugi » 26. Okt 2007 ob 18:45


Thomy
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 8. Jul 2006 ob 19:16
T-2: Že imam
Paket: Ta najjači

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Thomy » 28. Okt 2007 ob 16:18

Bo ta PVR brezplačen al bo treba doplačat pri naročnini ?

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 6. Nov 2007 ob 07:46

Najlepša hvala Fry za vsa navodila. Vseeno sem se odločila iti nazaj na Telemah. zadovoljije moje potrebe, imam sliko v sliki in programe, ki me zanimajo, čeprav ima T-2 tudi nekaj prav hudih programov.
Sem obdržala pa internet in telefon. Internet zaenkrat dela okej, za telefon pa še čakam, da priklopijo iz Telekoma na T-2.
Držim pesti, da bo okej.

Enkrat bo treba preklopit na optiko ampak zame je še prekmalu. Vseeno pa mislim, da bi T2 moral imeti pri priklopu TV nujno še dovolj časa, da svetuje, pokaže kako kaj dela in poveže vse naprave. Sej večinoma ljudje to znajo sami ampak jim gre to much živcev in časa in s tem povezano grenek priukus do operaterja.

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a shorto » 6. Nov 2007 ob 22:32

DixieFlatline napisal/-a:Počakaj kak mesec na PVR, pa boš lahko snemala brez videorekorderja pa 2 aminotov, menda bo do konca leta PVR že laufal. Sicer jaz tega ne verjamem :mad:
PVR-ja baje nebo, ker je tut siol pogorel z njim saj so baje neke frke z pravicami in itd... Edina možnost je če bo T-2 izdal Motorolo 1920, ali pa katerikoli drugo motorolo serije 1900, ki ima notranji HDD.

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 7. Nov 2007 ob 09:12

Od kje ti to?
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
plavi
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 09:48
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, IPTV, telefon
Kraj: Ljubljana Dravlje

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a plavi » 17. Nov 2007 ob 19:52

Tudi jaz sem eden od novih uporabnikov T-2, ki je šele po priključitvi IPTV ugotovil, da se videorekorderja ne da več uporabljati, vsaj ne tako kot poprej na kablu. Prebral sem vse prispevke na tem in drugih forumih, ki govorijo o tej temi. Zadeva naj bi delovala tako, da bi eventualno lahko posnel program, ki ga trenutno gledam. Seveda ob ustrezni prevezavi kablovja med Aminom, videorekorderjem in TV. Po navodilih članov foruma sem Amina s scartom povezal v TV, prav tako sem s scartom povezal videorekorder in TV. Iz RF izhoda na Aminu pa sem napeljal koaksialni kabel in ga vključil na antensko vtičnico na videorekorderju. Po izkušnjah, ki so navedene v forumih bi zadeva morala delovati. Pa žal ne. Kasete sicer lahko predvajam, snemati pa ne morem. Prav tako mi videorekorder ne najde nobenega programa. Zdaj pa ne vem ali ne znam, ali pa je finta kje drugje. Če je kdo toliko prijazen in mi da še kakšen nasvet, mu bom zelo hvaležen.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Nov 2007 ob 20:59

Videorekorder ima dve antenski vtičnici:
Amino moraš priklopiti na žensko vtičnico (Kjer piše antena)

Amino ima ravno tako dve F vtičnici:
Videorekorder moraš priklopiti na tisto kjer piše OUT (notranja vtičnica)

Če je tako povezano in Amino vklopljen, bi ti iskanje programov na Videorekoredrju mora najti AMINO
Seveda ne pozabi na videorekorderju izbrati ustrezen vir snemanja.
Ta mora biti TV sprejemnik videorekorderja

Amino "oddaja" na 38 TV kanalu.
Za preiskus, če morda ni Amino pokvarjen, lahko vkljućiš kabel iz Amina v TV asprejemnik (antenski priključek).
(Iztakneš iz antenske vtičnice na videorekorderju in vtakneš v antensko vtičnico TV sprejemnika)
Iskanje programov na TV sprejemniku, bi ti moralo najti signal Amina.

Uporabniški avatar
plavi
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 09:48
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, IPTV, telefon
Kraj: Ljubljana Dravlje

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a plavi » 18. Nov 2007 ob 10:44

Hvala Fry. Končno mi je uspelo vse povezati kot si mi svetoval, tako da zadeva deluje. Le slika je preko videa in posledično tudi na kaseti ful slaba (zrnata). Je kakšna rešitev tudi za to?

Odgovori