Sprememba IP

Vse o T-2 internetu
muster00
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 29. Avg 2007 ob 19:02
T-2: Že imam

Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a muster00 » 22. Okt 2007 ob 14:32

Čist na kratko ali je mogoče spremeniti IP številko, ker kljub temu, da mam dinamičnega je isti. Problem se mi pojavlja pri downloadanju iz rapidshare-a, kjer morem čakat, da čas poteče.

Hvala

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 22. Okt 2007 ob 14:43

muster00 napisal/-a:Čist na kratko ali je mogoče spremeniti IP številko, ker kljub temu, da mam dinamičnega je isti. Problem se mi pojavlja pri downloadanju iz rapidshare-a, kjer morem čakat, da čas poteče.

Hvala
jep... baje ce nisi prikljucen na net kak dan se ti bo avtomaticno zamenjal... :) oz... ce imas kako malo novejso mrezno kartico lahko v gonilnikih spremenis MAC addresso pa to bi moralo biti dovolj da se ti IP zamenja ;)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Okt 2007 ob 15:33

kot je rekel solor...
sicer je pa za zacetnike postopek sledec:
start > run(zazeni) > cmd
ipconfig /all
poisces tist kjer pise Physical address (fizicni naslov) ter si napises nekam. ne mors falit, ker je edini v obliki 11-22-33-44-55-66
ipconfig /release
s to komando ti bo internet prenehal delat (vendar je to zelo pomembna komanda, drugace se zna zgodit, da bos ostal brez ipjev pa bos res mogu pocakat do naslednjega dne al pa tezit na 002 za tech support...
v control panel (nadzorni plosci) najdes network connections (omrezne povezave) ter v le-teh local area network kamor kliknes z desnim miskinim gumbom ter izberes properties (lastnosti)
v zavihku general (splosno) izberes configure...(konfiguracija...) ... to je tam pri mrezni kartici kar na zacetku nato pa v novem oknu v zavihku advanced (dodatno) poisces eno lastnost kjer nastavljas mac naslov mrezne kartice, ponavadi kak hw address, network addres, locally administered address kjer value (vrednost) iz not present (ni prisotna) spremenis v podobno tisti, ki jo mas po defaultu nastavljeno za mrezno kartico, vendar brez znakov "-" in recimo za eno povecano vrednost, torej.. namesto 112233445566 dodelis mrezki recimo 112233445567 (serijsko povecujes v hexadecimalni obliki). no, to je nekako to... ko bos zadevo spremenil in shranil, bi moral dobiti nov ip naslov.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

muster00
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 29. Avg 2007 ob 19:02
T-2: Že imam

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a muster00 » 22. Okt 2007 ob 15:53

Pa ti si ta boljši. Sn že spremenil. V 2 minutah sn vse poštelal. Thanks.

Uporabniški avatar
BaDMaN24
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 2. Jan 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a BaDMaN24 » 31. Okt 2007 ob 14:26

Jaz imam statični ip in sem hotel spremeniti v dinamični ip ampak mi je gospodična na 059X... povedala da to pa žal ni možno. Kak to?

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 31. Okt 2007 ob 15:43

Zaradi zlorab se statičnih IPjev ne mora spremeniti v dinamične.
Slika

Uporabniški avatar
BaDMaN24
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 2. Jan 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a BaDMaN24 » 31. Okt 2007 ob 17:47

se pravi da če imam statičnega nemoram imeti dinamičnega? Ker sem hoto na toti modem priklopit 2 računalnika in za 2 rač. rabim dinamični ip.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 31. Okt 2007 ob 17:51

za priklop dveh računalnikov rabiš router.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
BaDMaN24
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 2. Jan 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a BaDMaN24 » 31. Okt 2007 ob 17:57

imam router in imam povezana 2 računalnika. Jaz sem hotel da bi povezal preko modema ker ima 4 porte in nebi rabil routerja. Se pravi ker sem pač v pogodbi obkrožo statičnega in ne dinamičnega nemoram spremeniti?

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 31. Okt 2007 ob 18:11

NoName napisal/-a:kot je rekel solor...
sicer je pa za zacetnike postopek sledec:
start > run(zazeni) > cmd
ipconfig /all
poisces tist kjer pise Physical address (fizicni naslov) ter si napises nekam. ne mors falit, ker je edini v obliki 11-22-33-44-55-66
ipconfig /release
s to komando ti bo internet prenehal delat (vendar je to zelo pomembna komanda, drugace se zna zgodit, da bos ostal brez ipjev pa bos res mogu pocakat do naslednjega dne al pa tezit na 002 za tech support...
v control panel (nadzorni plosci) najdes network connections (omrezne povezave) ter v le-teh local area network kamor kliknes z desnim miskinim gumbom ter izberes properties (lastnosti)
v zavihku general (splosno) izberes configure...(konfiguracija...) ... to je tam pri mrezni kartici kar na zacetku nato pa v novem oknu v zavihku advanced (dodatno) poisces eno lastnost kjer nastavljas mac naslov mrezne kartice, ponavadi kak hw address, network addres, locally administered address kjer value (vrednost) iz not present (ni prisotna) spremenis v podobno tisti, ki jo mas po defaultu nastavljeno za mrezno kartico, vendar brez znakov "-" in recimo za eno povecano vrednost, torej.. namesto 112233445566 dodelis mrezki recimo 112233445567 (serijsko povecujes v hexadecimalni obliki). no, to je nekako to... ko bos zadevo spremenil in shranil, bi moral dobiti nov ip naslov.
Ok, mogoče neumno vprašanje: A lahko potem čez nekaj časa v omenjenih nastavitvah spet dam kljukco pred možnost "not present", al se potem kej zyebe?
Slika
Slika - FTTH optika

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 31. Okt 2007 ob 18:43

ConsumeR napisal/-a:Ok, mogoče neumno vprašanje: A lahko potem čez nekaj časa v omenjenih nastavitvah spet dam kljukco pred možnost "not present", al se potem kej zyebe?
nic se ne zjebe... sam pazi da das najprej ipconfig /release da se ti ne bo kej zjebalo :)

Uporabniški avatar
ElQurc
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 27. Okt 2007 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a ElQurc » 1. Nov 2007 ob 20:16

naročen dinamični ip, tudi pogodba naj bi bila taka, toda po pojasnilu mojstrov na help desku, se to zamenja le, če je mašinerija nepretrgano ugasnjena 24 ur :!: :idea: :mrgreen:
se hecajo ali je res tako :?:

imam 4 kište preko routerja, pa me zanima, če je potrebno nasvet ''NoName dne 22. okt 2007 15:33'' izvesti 4-krat ali je dovolj le na eni mašini? :?:

:idea:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a NoName » 1. Nov 2007 ob 20:28

ce mas stir kiste prek routerja, potem pa njet vazmoznu moj 'recept' ker majo itak internet ip naslove. oz.. lahk delas to kar sm napisal ampak ne bo haska...
ti mors pol router prepricat, da spreminja svoj zunanji mac naslov...
to je pa odvisno od routerja do routerja... pri linksys wrt54 (g/gl/gs) zadeva na stock firmwareu zgleda nekako takole:

http://192.168.1.1/
Status > Router > DHCP Release
Setup > MAC Address Clone > Enable > User Defined Entry (vpises mac) > Save Settings
...


kot je verjetno vec kot ocitno je prva vrstica url
druga vrstica opisuje kako opravis identitcno komando "ipconfig /release"
tretja vrstica pa kako spremenis mac adreso

vprasanja?

... pijem pivo pa sprejemam donacije preko paypala, ce koga zanima :D
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Nov 2007 ob 22:08

ElQurc napisal/-a:naročen dinamični ip, tudi pogodba naj bi bila taka, toda po pojasnilu mojstrov na help desku, se to zamenja le, če je mašinerija nepretrgano ugasnjena 24 ur :!: :idea: :mrgreen:
se hecajo ali je res tako :?:
Res je tako! In v čemu vidiš problem?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
ElQurc
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 27. Okt 2007 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Sprememba IP

Odgovor Napisal/-a ElQurc » 2. Nov 2007 ob 13:59

NoName napisal/-a:ce mas stir kiste prek routerja, potem pa njet vazmoznu moj 'recept' ker majo itak internet ip naslove. oz.. lahk delas to kar sm napisal ampak ne bo haska...
ti mors pol router prepricat, da spreminja svoj zunanji mac naslov...
to je pa odvisno od routerja do routerja... pri linksys wrt54 (g/gl/gs) zadeva na stock firmwareu zgleda nekako takole:

http://192.168.1.1/
Status > Router > DHCP Release
Setup > MAC Address Clone > Enable > User Defined Entry (vpises mac) > Save Settings
...


kot je verjetno vec kot ocitno je prva vrstica url
druga vrstica opisuje kako opravis identitcno komando "ipconfig /release"
tretja vrstica pa kako spremenis mac adreso

vprasanja?

... pijem pivo pa sprejemam donacije preko paypala, ce koga zanima :D
to-le mi je jasno, da ni nič jasno :idea:

hipotetično: če zopet prestavim vse kable na milana (router gre ven), ali bi potem zgornji recept za spremembo ip deloval :?:
enkrar ali štirikrat tisti "ipconfig /release" etc. :?:

pri vseh pysdarijah monopolista, jim je vsaj ta dinamični ip deloval :!:

pred masiranjem in klicanjem na tehnično pomoč - ali ima kdo še kkšen nasvet :?:

tia

Zaklenjeno