Upad hitrosti

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Maxxo
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Upad hitrosti

Odgovor Napisal/-a Maxxo » 24. Nov 2007 ob 10:05

Zanima me, ali se pri T-2 tudi pojavlja upad hitrosti interneta ob koncu tedna? Trenutno sem še na kabelski in ob petkih, sobotah in nedeljah, predvsem zvečer se mi prenos zmanjša tudi za polovico.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Upad hitrosti

Odgovor Napisal/-a BOBI » 24. Nov 2007 ob 10:14

Ko sem še imel VDSL, nisem nikoli opazil upad linije!

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Upad hitrosti

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 24. Nov 2007 ob 10:50

Ni nobenih upadov hitrosti, na racun obremenitve omrezja.

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Upad hitrosti

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 24. Nov 2007 ob 13:01

Pri kablaših je to pogost pojav, ker je na isti vod obešenih več uporabnikov. Pri kolegu sva (ko je še imel kabel) enkrat odprla omarico in je bila na njem obešena dobesedno cela ulica, kar je ob "konicah" povzročilo drastičen upad hitrosti. Mislih da na xDSL povezavah ne prihaja do tega pojava...
Slika
Slika - FTTH optika

hgard
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 15:18
T-2: Že imam

Re: Upad hitrosti

Odgovor Napisal/-a hgard » 24. Nov 2007 ob 17:44

T2 (VDSL) imam 2 tedna in zgodilo se mi je dvakrat. To sem opazil v utorrentu, tam imam nastavljen upload na 192 kB, a sem imel skoraj ravno črto pri 128 kB, danes zjutraj pa še manj. Seveda je vse štekalo. Prvič sem se kar namučil z raznimi testi, potem pa sem restartal modem in se je upload postavil nazaj. Je kakšna razlaga za to?

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Upad hitrosti

Odgovor Napisal/-a Anubis » 24. Nov 2007 ob 22:17

Maxxo napisal/-a:Zanima me, ali se pri T-2 tudi pojavlja upad hitrosti interneta ob koncu tedna? Trenutno sem še na kabelski in ob petkih, sobotah in nedeljah, predvsem zvečer se mi prenos zmanjša tudi za polovico.
Se! Ampak ravno obratno: Pri meni na 20/20 optiki priblizno polna hitrost v obe smeri deluje SAMO ob vikendih. Med tednom upstream pade v povprecju na polovico (znotraj omrezja, kjer naj bi bilo garantirano nazivna hitrost)! :evil: Prve linije obrambe T2 (klicni center) mi ni uspelo prepricati, druga (prvi tehnik na telefonu) se je tudi branila, zato se bitka se nadaljuje (prvi dopis). Verjetno je nekaj narobe nastimano nekje na poti od mene do centrale, saj je odstopanje le prehudo. Ali pa se kdo sverca. Ali pa je kaksna hujsa motnja, ki je vkljucena zgolj med tednom in vpliva na upstream.
Na VDSL tovrstnih tezav nisem imel. :roll:

Odgovori