Prenehanje delovanja interneta ob snemanju torrentov

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Hrenoxx
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Nov 2007 ob 18:24
T-2: Že imam
Paket: 10/4, 2xTV, 2xTEL

Prenehanje delovanja interneta ob snemanju torrentov

Odgovor Napisal/-a Hrenoxx » 23. Nov 2007 ob 19:39

Živjo!

Imam paket 10/4 Mbit, NIZKA varnost, statičen IP.

Problem: Kadarkoli začnem kaj downloadati preko torrentou se mi v parih minutah sesuje internet. Onemogočen je dostop do vseh spletnih strani. Lučka na modemu LINK še vedno gori v tem stanju.
Pred T2 paketom sem imel 3 leta Siol internet in nisem imel nikoli teh problemov. Težava obstaja od prvega dneva od kar smo prekopili na T2. Sem že klical na tehnično podporo, problem je bil sicer javlen tehnikom, vendar mi ni znal pomagati - tehnik je rekel, da je problem z mojim računalnikom, da imam verjetno kak virus in podobne reči (v telefonu je tako hreščalo, da se nisem mogel normalno pogovoriti z njim).

Rešitev:
a) resetirati modem (vendar ga nimam v sobi tako da se te opcije izogibam);
b) dati "disable" Local area network in nazaj "enable"
---> To je rešitev le za nekaj časa.

Stvari, ki sem jih sprobal:
Po množičnem prebiranju raznih forumov so bile za rešitev tega problema priporočene rešitve, ki sem jih tudi storil:

1. Preveliko število konekcij v utorrentu (max connections); Po defaultu jih je bilo nastavljeno za paket z uploudom 2Mb/s 750 konekcij (jaz imam sicer 4Mb paket); Po forumih sodeč naj bi zmanjšal to število od 200-300; Mojo trenutna nastavitev 20!! Z 20 povezav traja veliko dlje preden linija pade.
2. Naresti patch za tcpip.sys in odpreti half-opened connections iz 10 na 50 (poskusil tudi 30 in 40).
3. nastaviti upload in download na 80% od max (~400 upload in ~960 download). Moja nastavitev (300 in 800)
4. v utorrentu po advanced options nastaviti net.halfopen_connection iz 8 na 4. Trenutna nastavitev = 2
5. zmanjšati v utorrentu "upload slots per torrent" (default 9); moja nastavitev = 3
6. izklopil DHT opcijo
7. izklopil UPnP opcijo
8. porte imam odpte (uporabljam Windows firewall)
9. pregledal za viruse, trojance in adware - vse čisto (to tako ali tako delam redno)

Iz teh forumou (predvsem forum.utorrent.com) sem razbral , daje za te stvari ponavadi kriv preslab modem, da ne podpera večjega števila konekcij. Vendar pa poznam nekaj ljudi, ki so na t2 in nimajo teh težav.

Zdaj me pa zanima, če ima morda kdo še kakšen nasvet, ker nisem nikjer drugje zasledil še kakšno drugo stvar, ki bi jo lahko poizkusil, da bi se problem odstranil.

Za vsako pomoč se že v naprej zahvaljujem,
Gašper Hren

NOD 32
Navdušenec
Prispevkov: 523
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 09:28
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IPTV + IPTEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Prenehanje delovanja interneta ob snemanju torrentov

Odgovor Napisal/-a NOD 32 » 24. Nov 2007 ob 17:22

A imaš skupno ali polno razvezan dostop
Na T-2 sem spravil že 1250 uporabnikov :cool:

Hrenoxx
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Nov 2007 ob 18:24
T-2: Že imam
Paket: 10/4, 2xTV, 2xTEL

Re: Prenehanje delovanja interneta ob snemanju torrentov

Odgovor Napisal/-a Hrenoxx » 24. Nov 2007 ob 18:28

OK.

Mislim, da je problem rešen. Lotil sem se še zadnje možne stvari, ki mi je padla na pamet - formatiranje računalnika.
Zaenkrat deluje normalno.

Vseeno hvala.

(Zaradi mene se lahko tema zbriše s foruma, ker ne bo nobenemu drugemu v korist)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prenehanje delovanja interneta ob snemanju torrentov

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Nov 2007 ob 19:28

Pomembno je, da ti dela. Tema se ne bo pobrisala, morebiti bo še kdo lahko si na ta način pomagal. :)
Optika 100/10

Odgovori