Hitrost elektronske pošte

Vse o T-2 internetu
ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 24. Nov 2007 ob 17:24

Si siguren da uporabljajo enako disfunkcionalnost? Ce da pol niso edini, se vedno pa posegajo v MOJO posto. Spam ki meni prihaja ni njihova posta ampak MOJA.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 25. Nov 2007 ob 10:29

Greylisting je glup, se strinjam. T2 email je defective by design, jaz ga ne nucam, raje imam svoj strežnik na katerem (brez antispam zaščite!) pride natanko 0 spamov na dan. Včasih je še prišel kakšen (da sem vsaj videl katere delnice so popularne :lol:), zdaj pa že kake pol leta sploh nič. Edini spam se mi nabira na googlu in yahooju, samo kaj ko tisto sploh nič ne uporabljam.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Nov 2007 ob 10:34

js mam tud lastni postni streznik... ne enega.. vec... pa ti recem da brez RBL, SPF, greylistinga ter spamassassina zagotovo dobim vsaj 100 mailov spama dnevno... z vso to zascito pa.. enega na nekaj dni.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a dal » 25. Nov 2007 ob 11:37

gulikoza napisal/-a:Greylisting je glup, se strinjam. T2 email je defective by design, jaz ga ne nucam, raje imam svoj strežnik na katerem (brez antispam zaščite!) pride natanko 0 spamov na dan.
Če dobiš 0 spamov na dan, potem nisi ravno najbolj kompetenten za pisanje o tem, ali je greylisting dober ali slab. ;-)

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 25. Nov 2007 ob 11:40

Poanta je bila drugje...za boj proti spamu niso antispam filtri edina rešitev ;-)
Slika Optika od 30.5.2008

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 25. Nov 2007 ob 12:46

Tocno tak. Naj vsak odgovarja z svoj mailbox. Meni na moj email naslov ki je formata ime.priimek ne pride nikoli niti eden spam, saj ta naslov uporabljam izkljucno za uradne stvari. Ne dajam ga kretenom ki ga pol z nekimi funny klipi posiljajo pod cc in enostavno ne more prit na spam liste. Zdaj pa da T2 misli da mi ga sciti z tem da ga nardi disfunkcionalnega, to je druga stvar. Z temi zapisi v bazo belezi vso mojo komunikacijio in nisem preprican da je tako poskrebljeno za varstvo zaupnosti podatkov. Skratka zahtevam da se moja posta ne filtrira. Da omogocijo to posameznikom za vklop ali izklop ocitno presega njihove zmoznosti.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Nov 2007 ob 13:00

Dejte si še enkrat prebrat, kaj točno je greylisting. T-2 ne filtrira in ne blokira nobene e-pošte. T-2 e-poštni naslov je dodatna storitev, ki jo ponuja brezplačno, poleg dostopa do interneta/TV/tel.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 25. Nov 2007 ob 13:15

Po mojih izkusnjah T2 blokira posto vsakega posiljatelja ki jo posilja prvic in jo ne poslje drugic. Torej ce je email ponudba dodatna ki je brezplacno, kako to da je zaracunljiva? Lepo naj ukinejo greylisting, ki ga izvajajo nad mojim mailboxom brez mojega dovoljenja, oziroma naj dajo moznost izklopa, bodisi na servisnih straneh ali pisno.

Evo poslal sem poskusni mail 13:24. Sedaj je 13:43 in se ni prisel. JE TO SPREJEMLJIVO DELOVANJE EMAILA? Sami sebe v nogo strelate ko ni treba.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Nov 2007 ob 13:51

Sprejemljivo delovanje emaila je, ko nimaš 200 spama vsak dan. Da spam NE MORE sploh do tebe brez kakršnihkoli filtrov. Večina ISP bo začela v kratkem uporabljat greylisting (če ga že ne). Čas prejetja je pa seveda odvisen od časa med dvema pošiljanjema (ki se bo ravno zaradi greylistinga počasi skrajševal). Ko bo to kratek čas pri vseh ISPjih, boš dobil mail v normalnem času.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 25. Nov 2007 ob 14:19

Bravo, tak kot vedno vizionarski pogled dalec v prihodnost. Kaj pa bo ko bodo spam senderi zaceli resendat posto. Bostepol blokirali tri poskuse dostave?

In koncno sem dobil mail ob 14:04. BRAVO T2 !!!! 50 minut sem cakal mail. Ce bi bil v sluzbi lahko na sihtu oddelam 9 strank. Se enkrat bravo. Pa kaj ste res toliko slepi da ne kapirate da je moj mailbox moj in da jaz ne dobivam spama. Samo skodo mi delate. No saj vseeno ob prvi priliki vas bom odjavil ce ze ne zaradi drugega, pa zaradi vasega emaila in vase pameti, saj vi vse veste. Ces znate kaj bojo kmalu vsi ISP poceli. Pa viste prava mala analiticna grupa. Kako pa resite ce dobim vsak dan posto od 50 razlicnih ljudi ? Ne resite? To z mailom je vrhunec ignorance do uporabnika brez prave utemeljitve. Zakaj ne ponudite moznost da se vsak odloci ce zeli imeti funkcionalen email ali sodoben kot ga vasa vizija veli.

A ve vas direktor za ta vas greylisting in kaksne probleme povzroca? Mislim.... Ah da ne izpade da samo jaz serjem za to, ce se koga moti naj se oglasi jaz pa vas bom ob prvi priliki odjavil pa magari pri drugih placam malo vec, vsaj ne bom imel varusk ki bo pazila na moj mailbox ker vam ni za pravilno postima mail system.

Zakaj to sploh pocnete? Samo par razlogov je lahko:

Ne znate omejit stevilo SMTP connectionov na sekundo pa vas base?
Nimate izkusenj pa hvatate vam najlazjo pot?
Imate gnjil email sistem?

Mater zdaj sem razpizden, pa ves kaj? Odjavo vas bom kar danes pa grem iz poldelujocega 10 paketa na soliden 8 na SIOL-u z delujocim mailom, dokler ne pride optika. Pa se videostrani mi ne bo treba gledat med saltanjem kanalov. Lepo boste me vrnili na staro stanje na vase stroske ker vam ne dela nic kot je po pogodbi.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a dal » 25. Nov 2007 ob 14:35

t2 napisal/-a:Pa viste prava mala analiticna grupa. Kako pa resite ce dobim vsak dan posto od 50 razlicnih ljudi ? Ne resite?
Saj nimajo kaj reševati - vso pošto boš dobil v svoj predal. :neutral:

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 25. Nov 2007 ob 14:40

Da med 15 min in 4 dni.

Tu lepo pise:

http://www.marco.org/238

"This isn't to reduce the amount of spam that gets to the users — it's to reduce the amount of spam that the server's spam-filtering software needs to analyze (which can be very resource-intensive for a busy server). This is why it's in your email provider's best interest to implement greylisting: they can save money on servers. "

"It doesn't work. Plenty of spam still gets through. What's stopping the spam-sending servers from properly obeying the delay and sending the message again? Spammers have found ways around almost everything we've come up with. Why does anyone think they won't be able to figure this out?
We don't need it. Modern spam filtering is highly sophisticated and extremely accurate. Greylisting does nothing to detect spam: it only slightly delays spam delivery"
The worst part is that email is no longer instant. In some cases, it's not even close.
The email-delivery protocol (SMTP) doesn't have a standard way for greylisting servers to tell sending servers when to try again. Some wait 15 minutes, some wait an hour, and some wait a day.
This means that if your email provider uses greylisting, there's no guarantee that a message will get to you in a reasonable amount of time. "

Vendar oni ze vedo kaj je dobro za uporabnika.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Nov 2007 ob 17:54

t2 napisal/-a: ne kapirate da je moj mailbox moj
Če hočeš mail z drugačnimi nastavitvami, lahko postaviš svoj poštni strežnik.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 25. Nov 2007 ob 17:59

Zakaj bi saj ga imaste vi in mi to storitev racunate. Pa ne boste dolgo, dokler pa ne bo drug ponudnik bom zavracal racun zaradi nedelujocih storitev. Prosim pa da mi poves ali je mailbox na t2 moj ali od T2. A ni pol logicno da deluje posta po RFC

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Hitrost elektronske pošte

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Nov 2007 ob 18:16

Glede na 2. člen splošnih pogojev sklepam (morda bi raje še kakšnega pravnika povprašal), da so nastavitve delovanja v domeni T-2. Tvoja je samo pravica, da uporabljaš storitev. Večinoma je brezplačen, razen dodatnih. Plačuješ pa za dostop do interneta.
Prav tako glede na 12. člen T-2 ni odgovoren za:
- zagotavljanje zaščite in zasebnosti podatkov, prenesenih preko njegovega omrežja,
- varnost naročnikovih datotek, ki se shranjujejo na računalnikih T-2 (za shranjevanje varnostnih kopij nosi odgovornost izključno naročnik).
Prav tako je zate zanimiv 13. člen: Naročnik je upravičen uporabljati storitve T-2 v dogovorjenem obsegu in kakovosti.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Odgovori