Brezžičen prenos ipTV signala

Vse o T-2 IP televiziji
france
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 17. Okt 2006 ob 15:49
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a france » 4. Jan 2008 ob 09:38

Tule imate ruckusov komplet MF2900 Access Point + MF2501 Adaptor za 58 funtov. To bi z dostavo znalo priti na uč cca 80 funtov, nisem pa preverjal.

http://www.broadbandcarrier.net/ruckus_special.htm

Jaz sem tole kupil pri njih pred par leti. Če se prav spomnim, sem z dostavo plačal 115 funtov, kar je bilo bistveno ceneje od ostalih po evropi, vključno seveda Telosa. Imel sem le težave, da sem jih prepričal, da Slovenija ni zraven Zimbabveja. Upam, da tega še niso pozabili.

Zadeva seveda dela BP.

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a gregorr » 4. Jan 2008 ob 10:03

Tud jaz tole priporočam. Sicer sta starejša modela ampak delujeta odlično. Naročil pred parimi meseci in pride cca 110 EUR z dostavo!

zoran
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 11:58
T-2: Že imam
Paket: tv-tel-internet
Kraj: ljubljana

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a zoran » 4. Jan 2008 ob 10:59

http://www.broadbandcarrier.net/ruckus_special.htm

Tole izgleda pa odlično! Ne vem pa, če bi lahko to jaz uporabil v moji situaciji: imam HDTV, torej Motorolo 1910, ter nanj preko HDMI priključeno Plasmo Panasonic. Ali bi lahko tega Ruckusa priklopil na obstoječo motorolo in bi mi deloval v povezavi z drugim, obstoječim (trenutno nedelujočim) CRT TV nekaj sob narazen?

Z.

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a gregorr » 4. Jan 2008 ob 11:47

glede na to, da ne vem koliko izhodov za tv signal ima motorola, bi moral v najslabšem primeru dati vmes switch. potem bi lahko imel eno televizijo povezano z "ruckus paketom", drugo oz. druge tvje pa preko kabla. če pa kupiš še dodatni sprejemnik 2501, lahko tudi 2 (preverjeno) televiziji povežeš na enega 2900 - mislim da proizvajalec pravi, da celo 3 ampak nisem sprobaval. sicer pa preverjeno deluje tudi, če Level One WAP-0006 povežeš na Ruckus 2900, čez dve sobi.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a KoMar » 4. Jan 2008 ob 12:13

france napisal/-a:Tule imate ruckusov komplet MF2900 Access Point + MF2501 Adaptor za 58 funtov. To bi z dostavo znalo priti na uč cca 80 funtov, nisem pa preverjal.

http://www.broadbandcarrier.net/ruckus_special.htm

Jaz sem tole kupil pri njih pred par leti. Če se prav spomnim, sem z dostavo plačal 115 funtov, kar je bilo bistveno ceneje od ostalih po evropi, vključno seveda Telosa. Imel sem le težave, da sem jih prepričal, da Slovenija ni zraven Zimbabveja. Upam, da tega še niso pozabili.

Zadeva seveda dela BP.
No, seveda je cenejše od Telosa, saj ne gre za ista modela - pri Telosu dobiš MF2825 Router + MF2111 Adapter. Recimo pri nas kar prav pride Ruckusov router, saj napravici iz neznanega razloga ubijeta oz. pohabita vse ostale WLAN signale v hiši - če pa Ruckusa uporabim za WLAN internet in WLAN IPTV, pa ni problemov...

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a Robert » 4. Jan 2008 ob 17:58

Če koga zanima nakup Ruckus MF2900 Access Pointa ga prodajam na Bolhi (brez MF2501 srejemnega adapterja). Razlog je naveden v zgornjem postu.

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a opajec » 4. Jan 2008 ob 18:19

KoMar napisal/-a:
france napisal/-a:Tule imate ruckusov komplet MF2900 Access Point + MF2501 Adaptor za 58 funtov. To bi z dostavo znalo priti na uč cca 80 funtov, nisem pa preverjal.

http://www.broadbandcarrier.net/ruckus_special.htm

Jaz sem tole kupil pri njih pred par leti. Če se prav spomnim, sem z dostavo plačal 115 funtov, kar je bilo bistveno ceneje od ostalih po evropi, vključno seveda Telosa. Imel sem le težave, da sem jih prepričal, da Slovenija ni zraven Zimbabveja. Upam, da tega še niso pozabili.

Zadeva seveda dela BP.
No, seveda je cenejše od Telosa, saj ne gre za ista modela - pri Telosu dobiš MF2825 Router + MF2111 Adapter. Recimo pri nas kar prav pride Ruckusov router, saj napravici iz neznanega razloga ubijeta oz. pohabita vse ostale WLAN signale v hiši - če pa Ruckusa uporabim za WLAN internet in WLAN IPTV, pa ni problemov...
Robert napisal/-a:Če koga zanima nakup Ruckus MF2900 Access Pointa ga prodajam na Bolhi (brez MF2501 srejemnega adapterja). Razlog je naveden v zgornjem postu.
Kako to, da vam ubija ostale signale? Jaz imam isto varianto kot vidva, zraven pa še Asus router 500 premium in dela oboje brez problema - naenkrat.

lp
Slika <čakal več kot 6 mesecev

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Brezžičen prenos ipTV signala

Odgovor Napisal/-a Robert » 5. Jan 2008 ob 14:28

Da pojasnim zakaj prodajam MF 2900 Access Point - ne zaradi vzroka, da ubija ostale signale, ampak zato, ker sem kupil še en komplet tokrat Ruckus MF 2825 Router in MF 2111 in bom imel priklopljeno na router (MF 2825) tako TV (MF 2111) kot internet (MF 2501), zato imam MF 2900 Access Point viška in ga s tem namenom tudi prodajam.

Odgovori