Nedelovanje določenega programa (staro)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a dguard » 5. Jan 2008 ob 16:43

seveda da bo... samo eni očitno ne razumejo da se vse ne da naredit čez noč.. itd... vse pač traja...
LP
D-Guard

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jan 2008 ob 16:46

No, končno spet ena prisebna izjava na tem Forumu. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a maxus » 5. Jan 2008 ob 16:52

Fry, vzami si vsaj uro časa za vračanje aminota narotondi...ne bo ti žal :razz:

Primo, kot smo se masovno prikljapljali na T-2TV ko so uvedli Mediaset, tako se zdaj eden po eden odklapljamo.Ko sem vračal v petek na rotondi prvega Aminota je bil notri neki mlajši moški in se jezil na une bambole zaradi italijanskih programov.Sam sem spravil pet sorodnikov in prijateljev na T-2, a sem jim odsvetoval najetje TV.So me poslušali vsi razen enega, ki pa si je na srečo zadržal Elto...bo v kratkem tudi on vrnil aminota.
Slika

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a dguard » 5. Jan 2008 ob 16:57

kako se nekateri ljudje neučakani...

pa če ste tako pametni in vse.. pa dajte vi postavit tako firmo... in vse zagotovit v prvih letih ( seveda na legalen način..)... pa me zanima kako bi vam šlo...
LP
D-Guard

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a primo » 5. Jan 2008 ob 17:01

dguard,
ti verjetno določenih stvari ne razumeš, ali pa jih nočeš razumet. In tudi določenih postov ne prečitaš prav. Sem se sprijaznil, da ne vidim kodiranih programov in nisem nikoli zahteval, da jih na črno predvajajo. Samo sem spraševal in to zaman, ali se bo to lahko poštimalo uradno, ali ne. Nisem pravnik, ne poznam zakonov o telekomunikacijah in ne vem če lahko T-2 preko navadne antene sprejme digitalni signal in ga predvaja naprej. Če bi nekdo iz T-2 ja nam razložil te stvari in povedal kakšne so možnosti, bi bilo tukaj pol postov in jeze manj. NNja že par dni sprašujem to, pa ne odgovori. Ti ne gledaš Mediaseta, ampak drugi ga. Tričetrt moje družine je italijanske narodnosti, kot jih je še veliko. In če je za izboljšanje potreben dogovor z Italijani je manjšina lahko tudi velik argoment pri dogovorih. Seveda pa smo Slovenci takšni, jaz tega ne gledam, kaj vi toliko težite.

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a dguard » 5. Jan 2008 ob 17:04

Primo,... jaz verjamem... da če boste malo počakali, boste tudi Mediaset imeli možnost normalno gledat... samo malo je za potrpet
zakaj pa NN ne odgovori na to... pa žal ne morem povedat... lahko ima pa kakšen tehten razlog,... ampak počakajmo do 18. pa bomo vidli kaj in kako se bo to izšlo,...

enga 18. bo že :) kaj ne :)
LP
D-Guard

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jan 2008 ob 17:05

Primo, sorry, nobenih uradnih napovedi ne bom dajal tule. Ampak sej to sem že rekel. :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a maxus » 5. Jan 2008 ob 17:07

dguard napisal/-a:kako se nekateri ljudje neučakani...

pa če ste tako pametni in vse.. pa dajte vi postavit tako firmo... in vse zagotovit v prvih letih ( seveda na legalen način..)... pa me zanima kako bi vam šlo...
dguard, TV sem naročil ko so v shemo dali Mediaset, situacija pa se kljub obljubam ni izboljšala in se še vsaj pol leta ne bo :?

Jaz sem že v penziji in ne mislim odpirat nobene firme....odpri jo ti, jaz pa bom tvoja prva stranka ;-)
Slika

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a dguard » 5. Jan 2008 ob 17:08

jaz je tudi ne bom... saj meni ustreza tako kot je :)... ja boste še mal pač počakal pa je...
LP
D-Guard

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a maxus » 5. Jan 2008 ob 17:14

Da ne bomo samo izven teme skakali...meni Itali1 ne gre sploh...a še komu :?:
Slika

iaasm
Faca
Prispevkov: 172
Pridružen: 2. Sep 2007 ob 11:19
T-2: Že imam

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a iaasm » 5. Jan 2008 ob 17:20

Jaz na italijanskih programih večinoma gledam oddaje njihove lastne produkcije, ki ponavadi ni zakodirana. Filme in šport gledam bolj na nemških programih. Tako me ne moti tako zelo kodiranje s strani Italijanov, ampak bolj celodnevni izpadi teh programov (zadnji izpad na Rete 4 in vsi trije RAI malo pred tem). Seveda bi bil vesel, če programi ne bi bili kodirani. Še zmeraj pa je bolje kot na Siolu (kjer Mediaseta sploh nimajo, RAI pa kodirani) ali ko smo imeli prej na Telemachu samo RAI1 (pri nas na Gorenjskem je bil tudi kodiran).

Ne razumem pa tudi, zakaj je RAI možno prenašati nekodirano (menda po 18.1.), Mediaset pa ne. Ali Mediaseta ni na zemeljskih oddajnikih ali so kodirani ali je pogodba podpisana samo z RAI? Tudi ne razumem, zakaj se drugi ponudniki tako otepajo Mediasetovih programov? So mogoče tako dragi? Siol jih nima, Telemach je pa pri nas tudi po določenem času ukinil Canale5? Ali pa je mogoče vzrok nezanesljivo oddajanje preko satelita (vidim, da se največ obešajo ravno Mediasetovi programi (predvsem Rete4, prej tudi Italia1))?

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 5. Jan 2008 ob 17:24

[quote="dguard"]kako se nekateri ljudje neučakani...

pa če ste tako pametni in vse.. pa dajte vi postavit tako firmo... in vse zagotovit v prvih letih ( seveda na legalen način..)... pa me zanima kako bi vam šlo...[/quot

to je vse lepo in prav kakor si napisal, sam se vse skozi pojavljajo isti problemi ki pa jih večina (z redkimi izjemami) noče ali pa morda ne sme priznati
imam težave z t-2 telvizijo sicer se z njimi da preživet sam to ni to
naj me odgovorni na t-2 pisno obvesti da so določene težave ki bodo urejene v recimo 3 mesecih in to je to, ter zaradi teh motenj 3 mesece ne bom klical in upal do bo po 3 mesecih res tako
ne pa da sem prej imel teževe z občasnim nedelovanjem katerega izmed programov-različni ob različnem času, od včeraj pa ko so mi menjali modem in motorolo pa se mi pojavlja zatikanje zvoka na programih kjer prej nisem nikoli imel težav slo1-2 in podobni, res ne vem več v čem je problem a očitno je da problem obstaja, če pa jih ne bom opozarjal na teževe bodo pa nekoč če bom imel kakšno težavo rekli ja saj ti je do zdaj delalo vse ok

ni bistvo v tem da smo mi neučakani problem je da ne povejo nekega konkretneka razloga zakaj se to dogaja men res ni problem potrpet kakšen mesec s manjšimi težavami samo naj mi nekdo zagotovi da bo enkrat stvar resnično delovala kakor se spodobi
LP Robert

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a primo » 5. Jan 2008 ob 17:36

iaasm,
točno vse to, kar si napisal ves čas sprašujemo in ne dobimo odgovora. Če bi ga, bi bil mir.
Dguard,
saj ni problem počakati, samo da veš kaj čakaš in koliko časa. Če ne lahko čakaš, kot tisti Japonec, ke se je še do pred par leti skrival, ker je mislil, da 2. svetovna vojna še traja. Če bodo to porihtali, sem brez veze porabil denar za anteno, DVB-T vmesnik, 50 metrov kabla, ki sem si ga mogel napeljat po bloku do stanovanja in vso napeljavo po stanovanju, ker sem takrat mona antenski kabel zvlekel iz cevi. In če bodo to porihtali na T-2 uju, so me 2x nategnili. Prvič ker v programski shemi ne piše, da so določeni programi okrnjeni in sedaj drugič, ko mi na večkrat postavljena vprašanja niso odgovorili in sem se brez veze matral, čeprav bo takšna TV stala potem 0,0 Eura. Vendar v to vseeno ne bi šel, če bi vedel, da bo bolje.
Maxus,
na Italia 1 je kodiran film

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a maxus » 5. Jan 2008 ob 17:51

Primo, sem ravnokar klical na Markovec kjer so obdržali Telemah in Italia1 dela, le slika je za odtenek slabša...Silvijo je slabo kodiral :twisted:
Slika

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a primo » 5. Jan 2008 ob 17:57

Maxus,
Telemah kodirane programe lovi preko navadne antene in ni kodirano je pa slika slabša. Preko satelita pa je tudi zakodiran.

Zaklenjeno