Optika v Kopru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
shocK
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 18:01
T-2: Že imam

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a shocK » 11. Dec 2007 ob 17:18

madamada napisal/-a:
I_KP napisal/-a:Šalara bo v kratkem pokablirana,Olmo pa mora še malo počakat na cevke ker je malo zakomplicirano naselje.
:cry: Zakaj je Olmo "zakomplicirano naselje"? Se to misli na infrastrukturo ali kaj drugega? Ker kot opažam se povsod že končuje in se celo že govori o tem da v Kopru ni več kaj dosti dela ostalo, Olmo pa še kar čaka? Sploh pa kaj si nista Šalara in Olmo podobna, vsaj glede infrastrukture naj bi si bila...ali ne?
Na kaj pravzaprav čakamo, tako da bo tudi k nam končno prišla ta optika?
In kdaj bi naj potem imeli tudi nas v planu...predvidoma? Naslednje leto? Čez dve leti? 3, 4, 5?
Mogoče sem en malo nestrpen ampak vsakič ko se omeni Olmo je kar vse tiho... Zakaj in Kdaj? Približno...
Najlepša hvala na odgovoru :)
A misliš, da je Olmo osamljen primer. Saj tudi mi v Bertokih čakamo že ene 14 mescev (takrat so polagali cevi po cestah).

madamada
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Jun 2007 ob 09:41
T-2: Že imam
Paket: VDSL
Kraj: Olmo

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a madamada » 12. Dec 2007 ob 10:44

I_KP napisal/-a:Gradbena dela v Kopru so se trenutno ustavila,ostali so samo še zamudniki,tisti ki se niso odločili da jim pripeljemo cevi in omarico na objekt. Ko bom nabral večje število interesentov bom spet pripeljal skupino v KP.
Trenutno aktivno delamo na območju Lucije in Portoroža. Ko se vremenske razmere v notranjosti Slovenije poslabšajo bi pa moral dobiti še kako ekipo za KP,da lahko rešim še tiste zamudnike,ki so nas odslovili,ko smo jim prišli ponujati brezplačno postavitev cevi in omaric za priklop na optično omrežje.
Za ostale informacije sem vam na razpolago takoj ko bo možno.
Zaradi tega me je strah da bo to še kar trajalo... Jaz ne be rekel da smo eni od tistih zamudnikov, ker se tukaj gre za eno celo naselje in jaz sem siguren da bi mnogi v tem naselju z veseljem sprejeli optiko. Tako kot smo toliko cajta nazaj komaj docakali da smo se znebili Siola in dobili VDSL. Eno omarico že mamo na stanovanju. Kaj je problem še ena ali dve ;-) ?
Ampak tukaj je verjetno kaj drugega kar jim onemogoča postavljanje kablov?
Bertoki majo verjetno podobno štorijo... Sorry. :cry: Vas popolnoma razumem.

gregorio
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 22. Okt 2007 ob 20:57
T-2: Še nimam

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a gregorio » 18. Dec 2007 ob 19:24

Kaj pa ŠMARSKA CESTA NASPROTI DINOSA.
Voda mi je začela teči v grlo pa me konkretno to interesira.
Imamo doma že en siolov paket trio.Zdaj pa čakam božjo optiko pa vse miruje.Omarica je na hiši ampak to je tudi vse.Pol leta je že šlo mimo pa nič ne dogaja.Očitno bo treba nabavit še en IPTV vmestnik očitno drugega ne preostane.

Uporabniški avatar
morphx
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 23:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2×iptel + iptv
Kraj: Koper, ki to ni

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a morphx » 19. Dec 2007 ob 17:30

Če bi blo res to, da peljete optiko tam kjer je interes zanjo, bufala!
Slika

general
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 17:32
T-2: Še nimam
Kraj: Slovenia - Koper

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a general » 26. Dec 2007 ob 12:31

kaj se zdej dogaja z vegovo 10?
sošolec stanuje v gradnikovi (1 ulico stran) pa je rekel da je že prišel en k njim pa so se zmenli kam grejo kabli kdaj pridejo in vse ostalo, rekel mu je da bo imel t-2 čez en mesec
pri meni pa niti duha ne sluha o t-2-ju
niti vprašat me niso prišli če sploh hočemo t-2 in kakšen paket,...
vse kar lahko rečem je to da je res žalostno :cry:

Uporabniški avatar
med
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:07
T-2: Že imam
Paket: 10M/10M
Kraj: Koper- okolica

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a med » 26. Dec 2007 ob 22:33

kako je plan za smer bertoki, prade pobegi, čežarji...
........................................✝.........."Če bi vsi govorili resnico, bi bil raj že na zemlji!".......♡...&..☧...........

shocK
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 18:01
T-2: Že imam

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a shocK » 27. Dec 2007 ob 00:00

med napisal/-a:kako je plan za smer bertoki, prade pobegi, čežarji...
Ne sprašuje kajti vedno ko ti bodo rekli kakršnkoli datum je samo laž. Lani sem dobil odgovor konec 2006, letos sem dobil prvič odgovor enkrat jeseni in drugič proti koncu 2007. Mogoče bodo ujeli še tisti rok do konca 2007 saj je še 4 dnevi.

gregorio
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 22. Okt 2007 ob 20:57
T-2: Še nimam

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a gregorio » 27. Dec 2007 ob 08:11

Očitno je to en velik na----teg z njihove strani.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Dec 2007 ob 10:04

Evo, uradno je objavljeno, da je odprta poslovalnica T-2 v Kopru: :)
http://www.t-2.net/?ctxID=000266&funcID=1
Optika 100/10

shocK
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 18:01
T-2: Že imam

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a shocK » 27. Dec 2007 ob 10:55

Navadni Nimda napisal/-a:Evo, uradno je objavljeno, da je odprta poslovalnica T-2 v Kopru: :)
http://www.t-2.net/?ctxID=000266&funcID=1
Mi sprašujemo kdaj bodo speljali optiko v Bertoke, briga nas za poslovalnico. Če bi bila poslovalnica nekje v tanzanji mi je čist vseeno, samo da imamo optiko.

Uporabniški avatar
oCTANE95
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a oCTANE95 » 4. Jan 2008 ob 13:20

Kaj je zdej s to optiko po kopru? :neutral:
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a gr » 4. Jan 2008 ob 13:28

Kaj se da dobiti v Rotondi - optiko, vdsl, kovačevo kobilo? ;)

Koliko časa bi trajal postopek preselitve skupno razvezanega VDSL dostopa iz druge lokacije v Kopru (centrala center)?

Uporabniški avatar
I_KP
Gratelovec
Prispevkov: 181
Pridružen: 2. Feb 2007 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: najhitrejši
Kraj: Koper

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a I_KP » 6. Jan 2008 ob 19:44

gr napisal/-a:Kaj se da dobiti v Rotondi - optiko, vdsl, kovačevo kobilo? ;)

Koliko časa bi trajal postopek preselitve skupno razvezanega VDSL dostopa iz druge lokacije v Kopru (centrala center)?
Rotonda ima isti problem kot vsi novi objekti,kjer se je težko dogovoriti za postavitev nadometnih kanalov za potrebe optike.
Žal se projektanti še ne ukvarjajo s problem razvoda optike po novem objektu,ko pripravljajo gradbeno dokumentacijo.
Prvi tak objekt na obali bodo Semedelski razgledi in zato pohvala projektantu.Moram pa dodati da je še pomanjklivosti, ker imajo slabe informacije o opremi.

Olmo se ne more enačit s Šalaro kjer so ceste med objekti v Olmu pa ozke pešpoti, kjer je na 1 metru širine že položena kanalizacija in KTV.

Bertoki so se ustavila dela, ker so se gradbene skupine preselile v notranjost, kjer je bilo potrebno zaključiti dela, da se lahko začne priklapljati tudi druga mesta v Sloveniji.

Šalara,Bošamarin,Šmarska,Kovačičeva ulica in okolica se začnejo priklapljati v naslednjam tednu,ker so bile včeraj zaključene meritve kablov in v naslednjem tednu bomo začeli potrjevati objekte,ki so možni za priklop.

Žal se soočam s problemi,da prihajajo nekateri v Info točko T-2 v Kopru z izjavami,da jih ni nihče kontaktiral in zato nimajo položenih cevi in vgrajenih omaric na hišah. Taki objekti so nepotrjeni in ni možen priklop na optiko.
Priporočam, da se javite na Info točki T-2, kjer si bodo zabeležili vaše podatke in posredovale naprej, da pripravim spisek zamudnikov. Velja za predele,kjer okolica že ima narejeno optično povezavo.
Ko se bo spisek napolnil z več interesenti bom lahko pripeljal skupino za gradbena dela. Žal samo zaradi enega ni mogoče pripeljati delovnega stroja in delavcev.

Uporabniški avatar
I_KP
Gratelovec
Prispevkov: 181
Pridružen: 2. Feb 2007 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: najhitrejši
Kraj: Koper

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a I_KP » 6. Jan 2008 ob 19:49

Srečno in uspešno 2008 in da bi čimprej dobili optično povezavo s svetom.
:D

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Optika v Kopru

Odgovor Napisal/-a tonimona » 6. Jan 2008 ob 19:56

I_KP napisal/-a: Žal se soočam s problemi,da prihajajo nekateri v Info točko T-2 v Kopru z izjavami,da jih ni nihče kontaktiral in zato nimajo položenih cevi in vgrajenih omaric na...
To so bale. Ti so bili preračunljivi, zdaj ko vidijo, da je zadeva odlična pa jamrajo, kako jih ni nihče zaprosil. Poznam take patrone (več kot enega), glede na potek del pa bi še slep človek pogruntal, da se v njegovi okolici nekaj dogaja.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Odgovori