omejenost povezave TV

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a protoncek » 19. Jan 2008 ob 18:16

Ker je tukaj nekaj članov blizu T2, bom vprašal kar tule: Kot prvo, ali je "dovoljeno" imeti nastavljeno tako da poleg na Aminu gledaš TV tudi na PC-ju (ali dveh) ali ne...?
Drugo--- (če je odgovor na prvo vprašanje ugoden zame ...): s čim je omejeno število delujočih TV-jev na PC-jih ? Mislim - imam 10/1 in 1 TV(ter IP telefon). Zdaj sem testno priklopil TV preko switcha tako da mi poleg Amina brezhibno dela TV tudi na PC-ju. ali je TV pas omejen s čim, tako kot recimo Internet? ALi je to omejeno le z kvaliteto (beri hitrostjo) moje povezave? In še mogoče koliko cca se rabi za 1 TV? Menda 6-8 M? Če imam povezavo cca 25M - kakšna je meja---torej 25-10 (internet) = 15M - deljeno s koliko?

Hvala!
spet nazaj...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Jan 2008 ob 18:55

tv je naceloma omejen s sinhronizacijo modema in dslama. zaradi qos pa je prioriteta za tv in telefonijo, ce jo imas. na dslamu imas nastavljen profil, s katerim si omejen. t2 ti zagotavlja hkratno uporabo tvja, telefona in interneta (glede na naroceno hitrost), zatorej je tudi tvoja sinhronizacija taksna oz. toliko visja, ce ne obstaja taksen profil oz. hitrost, na katero si narocen. v primeru, da ti bosta delovala dva tvja hkrati ni nujno, da bo internet dosegal zahtevano hitrost. zaenkrat mislim, da ni sankcij, ce uporabnik izkorisca linijo za tv preko vlcja... ampak, to pri nas ni podprta funkcija... ce imas sinhronizacijo 25m down, to pomeni, da bi bojda lahko sibal 10m internet + 15m za 2tvja, vendar dvomim, da imas nastavljen profil z 25m sinhronizacije ter da ti internet ne dela pocasneje, ce uporabljas oba tvja hkrati (amino/motorola in vlc). poskusi pa porocaj.. dejansko mene tud mal zanima...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a protoncek » 19. Jan 2008 ob 19:13

ja glej---zdaj sem cca dobro uro imel prižgan Amino in Aditeya TV na PC-ju. Vmes sem parkrat zagnal speedtest.net, speedtest.si in še prenašal testno datoteko od T2---vedno je bil rezultat blizu 10M (prenos datoteke preko 950kbyte/sec, speedtest cca 9400 kb/s), tako da to je teklo. Vprašanje je ob slabem vremenu, ko se po mojih izkušnjah malce poslabša max. hitrost (ja, kabel je po zraku). Kar me pa preveč moti je pa to da če oba gledata isti kanal in eden preklopi, na drugem zamrzne...in menda tukaj ni kaj narediti....tako da ne vem, če bom šel v to...
Mogoče mi povej še tole: Če naročim še drugi TV, plačujem najemnino za drugi TV, gledam pa preko PC-ja...a bi bilo to v redu? Čeprav praviš da (še) ni sankcij, vseeno ne bi rad delal preko reda...poanta je namreč da imam iz pritličja en UTP v mansardo (skoraj 2 štuk) in gor 2 PC-ja po enem UTP-ju...tako da razen da peljem še en UTP ni variante da bo gor Amino, kable se mi pa ravno ne vleče čez tri štuke.
Je pa definitivno bolj elegantno amino, to pa...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a Fry » 19. Jan 2008 ob 19:16

Iz ostalih postov na to temo, bi lahko razbral oba odgovora:

-T-2 ne podpira gledanja TV preko PC, obenem pa ga za sedaj ne omejuje ali kakorkoli "kaznuje".
To pomeni, da lahko gledaš, ampak vse težave, ki jih imaš v zvezi s tem, ti T-2 ne bo reševal.

- število TV priklopov je omejeno s pasovno širino. To pomeni, da je na optiki takorekoč "neomejeno", na bakru pa glede na telefonsko parico.
Tvoj izračun ni popolnoma pravilen, ker nisi upošteval tudi potreben pretok proti centrali. Torej 25 -10 -1 =14 (če imaš še telefon, potem odštej še nekaj zraven). Zraven bi moral prišteti še nekaj rezerve. Za vsak TV potrebuješ nekje 6-8 Mb. Skupaj to znese 12-16 Mb.
Torej je tvoja linija dobra za 1 TV sigurno, dva pa ti morebiti ne bosta delovala dobro na vseh programih (kockanje in podobno).
Programi, ki oddajajo v formatu 16:9 (npr ORF1, ORF2, ...) potrebujejo cca 8Mb.
2x 8Mb = 16 Mb, ti pa imaš na rzpolago 14 Mb.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a protoncek » 19. Jan 2008 ob 19:36

ja, se mi je zdelo da sem danes očitno ujel dober dan. Sicer odkar imam VDSL2 mi Amino ne šteka več, ampak si skoraj ne upam izzivati usode in naročiti še drugi TV...ko mi je mojster menjal modem mi je rekel da recimo HD ne bi šlo pri meni....
moram še premislit...
spet nazaj...

poiuztrewq

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Jan 2008 ob 13:32

protoncek napisal/-a:...poanta je namreč da imam iz pritličja en UTP v mansardo (skoraj 2 štuk) in gor 2 PC-ja po enem UTP-ju...tako da razen da peljem še en UTP ni variante da bo gor Amino, kable se mi pa ravno ne vleče čez tri štuke.
Torej imaš v PC omrežje združeno s TV omrežjem? :shock:

Jaz ti bi v tem primeru svetoval, da če že pelješ 2 signala po enem UTPju, naj bo en za TV segment mreže in drugi za LAN, nato pa na vrhu LAN razdeli dvem PCjem z enim switchem.

D

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a protoncek » 20. Jan 2008 ob 15:09

Ja, to s TVjem sem imel samo par uric kao testno: TV izhod iz modema sem peljal na switch, iz switcha pa enkrat v Amino, enkrat v router vhod (drugače ni šlo ker ima router samo 4 vhode in 3PCje gor). Če bi imel samo 2 PCja potem bi šlo brez switcha, po moje.
Po enem UTP-ju dva PCja imam pa že kar nekaj časa. Ker sem imel prvo samo en PC in za to sem kabel vlekel, potem je pa nepričakovano prišel še drugi PC...drugače to dela brez problema. No, tole s switchem na vrhu je dobra rešitev, za slučaj če bom rabil, hvala. Sicer pa zaenkrat kaže da bo kar ostalo tako, kot je. Z enim TVjem...ker sem predaleč za kaj dosti več...
spet nazaj...

poiuztrewq

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Jan 2008 ob 20:28

Jaz na tvojem mestu resnično ne bi brikal skupaj TV in LAN mrež.

LPD

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: omejenost povezave TV

Odgovor Napisal/-a protoncek » 20. Jan 2008 ob 20:41

no, saj zdaj jih skoraj gotovo ne bom, ker ne dela v redu (zaradi preslabe linije)...me pa zanima zakaj ne bi smel..?
spet nazaj...

Odgovori