[Imam] FTTH 10/10 + 6x IP TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
igi
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 01:28
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

[Imam] FTTH 10/10 + 6x IP TV

Odgovor Napisal/-a igi » 28. Jan 2008 ob 16:10

Lep pozdrav vsem administratorjem in uporabnikom T-2 foruma! :D

Sem nov član skupine uporabnikov storitev T-2 iz Šiške, :D moje ime je Igor (igi) sklenil sem, da se ne bom skrival za nekimi čudnimi vzdevki in to je moj prvi vpis / prispevek v tem forumu. Internet in eno TV imam sicer že kake tri mesece, sedaj pa, ko imam končano tudi notranje omrežje po hiši, sem dodal še 5 TV-jev. V tem času sem seveda malo spremljal debate, ki ste jih imeli na forumu in moram reči, da je pri meni, kar se tiče gradbenih del, obiskov raznih mojstrov itd., potekalo kar mirno. Res je, da nisem nikogar priganjal, pa name vseeno niso pozabili. Vse skupaj se je začelo enkrat junija 2007 z obiskom študenta, ki je pobiral prijave za optični priključek T-2. Čez kak mesec ali dva so potegnili optiko do objekta in v drugi polovici oktobra so montirali "8 portni switch" v moji sobi. Nekaj dni za tem sem že imel internet, kmalu zatem pa še 1x TV. Na začetku je TV sicer malo nagajal (prekinjanje - kockanje itd) vendar pa so kasneje to pri T-2 uredili. Sedaj je slika ok, res je, da tu pa tam kak program ostane brez tona, ampak sej to že poznate - malenkostni felerji. V glavnem sem zadovoljen, gledam-o kakih 8 programov iz ponudbe, kakšen HBO bi prišel prav, ampak tudi to že poznate, sem že tih! Trenutno imam tudi še telekomov adsl in Telemach mrežo, ki bo še vzporedno kak mesec, dokler se vsi skupaj navadimo na AV in dva daljinca, potem pa bom obdržal samo T-2 razen pri telefonih - te bodo še naprej Telekom ISDN.
Toliko za sedaj, aja, še vprašanje za enega od strokovnjakov za internet. :?: Včeraj sem hotel spraviti oba računalnika prek ruterja v mrežo (dinamičen IP), pa mi to pri T-2 nekako ne rata. :twisted: Zanimivo da pri siolu oziroma telekomu pa ni problemov. :shock: Nikakor routerju (jaht EA-2104 G) ne rata zajeti IP adrese prek DHCP - v PC je vse je nastavljeno na avtomatično pridobivanje IP-jev. Nastavitve v routerju za DHCP client list in MAC adrese za oba PC-ja so korektno nastavljene. ;-) Ta router imam že kar nekaj let in ka kar dobro poznam, tako da mi to res ni jasno - kaka ideja? :idea:

Upam, da nisem bil predolg, kasneje bom krajši, obljubim! :D

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] FTTH 10/10 + 6x IP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 28. Jan 2008 ob 16:25

Za začetek preveri, če imaš na routerju najnovejši firmware!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: [Imam] FTTH 10/10 + 6x IP TV

Odgovor Napisal/-a pack » 28. Jan 2008 ob 19:08

Potem pa malo pobrskaj po tej temi, kjer so padali nasveti za podoben problem. ;-)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
igi
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 01:28
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: [Imam] FTTH 10/10 + 6x IP TV

Odgovor Napisal/-a igi » 28. Jan 2008 ob 20:02

Hvala obema za odgovor, predvsem Nimdi! Že prvi, se pravi nadgradnja firmware-ja, je rešil problem! :D
Mam pa še eno vprašanje :oops: zakaj se tega nisem spomnil sam?!
Čisto sem pozabil, da mam zadevo že kar nekaj časa doma in da tudi ta ima router seveda čip.
V glavnem, stvar zaenkrat funkcionira, thx! :D

Odgovori