Problem z.... nevem tocno cem://

Vse o T-2 internetu
pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 20. Feb 2008 ob 20:42

Ok, bom poizkusil cim bolj preprosto razloziti, ker se meni ni jasno zakaj se gre.

Dejstva
1. Imam T2 modem, switch in acess point, 2 racunalnika na kablu in 2 brezzicna
2. Iz modema (lan1) gre kabel v switch, iz switcha gresta 2 kabla na racunalnike in 1 kabel na acess point.
3. Usi racunalniki imajo avtomatske IPje

Problem
1.Na wireless masinah dela internet brez problema, na ozicenih masinah internet NE dela. Usi racunalniki imajo enake nastavitve.
2.Wireless racunalnika se med sabo v mrezi vidita, ozicena racunalnika se med sabo v mrezi tudi vidita, usi 4je med sabo se NE vidijo.
3.Ce kabel iz racunalnika na katerem internet NE dela vtaknem v xbox, na slednjem deluje internetna povezava brez problema.
4.Ce povezem modem in racunalnik direktno z kablom internet NE dela. Direkt povezava na xbox spet deluje normalno.

Zanima me ce se komu priblizno sanja kaj je lahko narobe. Ja wem, ce nebo resitve lahko kupim se 2 wireless kartice in je problem resen, samo se mi malo zamalo zdi, ker imam tako lepo napeljane kable po bajti. Aja, to je use skupaj nekoc delalo normalno, odkar so mi ta teden priklopili T2 modem se je pojavil doticni problem.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a peroa » 20. Feb 2008 ob 20:44

Jah, router bo treba, ker ti dva brezžična porabita 2 IP-ja, kar je max., ki jih lahko dobiš pri T-2.
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Feb 2008 ob 20:45

in preden vprašaš če slučajno lahko dobiš več ipjev, ne ni možno.
Router bo potrebno namesto switcha priklopit in bo vse urejeno.

pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 20. Feb 2008 ob 20:54

OK, hvala

gorazdo
Faca
Prispevkov: 109
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 2xTV, 2xtel+GSM
Kraj: LJ

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a gorazdo » 21. Feb 2008 ob 15:19

alternativa je, da en od računalnikov deli internet ostalim trem; (internet connection sharing);

pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 21. Feb 2008 ob 16:09

Evo, danes privleker router... in ne dela. Neznam prav nastavit zgleda. Imam dinamicen IP, na podpori so rekli naj vklopim DHCP na routerju in to je to. Je bilo vklopljeno ze po defoltu in se wedno ne dela.

?????????

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Feb 2008 ob 16:16

Mogoče zato, ker si porabil oba IPja! Sprosti IPja z računalnikoma, ki si ju imel nazadnje priklopljena (in sta delala)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a andrejs » 21. Feb 2008 ob 16:20

Kateri ruter imaš ??

Ker brez tega ti težko rečem kje moraš kaj preklopit.

Drugače pa imaš v nastavitvah v ruterju 2x dhcp nastavitev.
- prva pomeni da se ti preko T2 DHCP strežnika dodeli IP za povezavo v internet
- druga pa skrbi zato da ti DHCP strežnik v ruterju dodeli IP naslove v računalniku

Če imaš kot si omenil dinamični IP na T2 potem boš moral pravilno nastaviti prvega
Slika

pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 21. Feb 2008 ob 16:32


Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a peroa » 21. Feb 2008 ob 16:38

Dej nam rajši prvo povej kako si ti to zvezal, ker si mi zdi, da ti ni čist jasno kako zadeve funkcionirajo.
Slika

Everybody lies!

pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 21. Feb 2008 ob 16:44

Jah priblizno se mi sanja kako te stvari grejo, samo o routerjih nevem nic ker ga nikoli nisem imel. Pac, modem, iz modema kabel v router in od tam naprej v comp. Imam na isti masini se wireless kartico in acess point direktno v modemu, tako da lahko brezzicno dosopam do neta. Z eno masino, ostale so izklopljene, da ne porabim IPja

DHCP nastavitve ce jih copy/pejstam zgledajo nekako takole. DHCP dam enable, v status ekranu nekaj casa utripa connecting, in potem not connected


LAN Settings

You can enable DHCP to dynamically allocate IP addresses to your client PCs, or configure filtering functions based on specific clients or protocols.The Wireless Barricade must have an IP address for the local network.
LAN IP Settings
IP Address :
Subnet Mask : 255.255.255.0
DHCP Server : Enable Disable

DHCP Server Settings
Lease Time :
Start IP Address pool : 192.168.2.
End IP Address pool : 192.168.2.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a andrejs » 21. Feb 2008 ob 17:08

V nastavitvah od ruterja poglej
na levi menu status
potem pa na desni v prvem od treh stolpcev pod connection status kaj ti napiše
-DHCP Client
-WAN IP
- gateway
- primary DNS
- secondary DNS

DHCP nastavitve kateri si pisal so za tvoje omrežje in nimajo pomena za povezavo na internet
Vem da je lažje če imaš acess point priklopljen na modem, vendar ga tačas ko testiraš raje izklopi iz modema. Če ti ne bo šlo ga potem pač nazaj priklopiš. Je več dela vendar manj možnosti da ti kaj ne bo delalo

Kateri tip si pa na začetku izbral za konfiguracij ruterja v čarovniku ??
Glede na to da tam nimaš nikjer direktno omenjeno možnost "dynamic IP" saj so tvoje možnosti na ruterju (cabel modem, Fixed IP xDSL, PPPoe xDSL, PPTP in BigPond)
Slika

pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 21. Feb 2008 ob 17:26

No, ko povezuje kaze takole: spodaj sem dodal se copy,paste iz loga ki je pod tem izpisom

DHCP Connecting....
WAN IP: 0.0.0.0
Subnet Mask: 0.0.0.0
Gateway: 0.0.0.0
Primary DNS: 0.0.0.0
Secondary DNS: 0.0.0.0

Name=Grega IP=192.168.2.163 Expire Date=Wed Mar 02 00:44:30 2005

Ja na, zacetku sem izbral ono varjanto ko vpisujes samo IPje, torej gateway, dsn, itd... kasneje sem klical na t2 in zvedel da imam dinamicen IP, tako da sem modem tovarnisko resetiral na originalne nastavitve.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a andrejs » 21. Feb 2008 ob 17:45

1. če konfiguriraš ruter preko čarovnika (setup wizarda) si na drugi strani izberi Cabel Modem (res da nimaš kabelskega interneta ampak xDSl) ampak za priklop z dynamičnim IP-jem je to prava izbira.
2. če pa ne uporabljaš čarovnika pa pojdi v menu WAN/Dynamic IP
3. Ko boš potem končal ne pozabi nastavitev shraniti.
4. ugasni modem, ruter, access point in računalnike
5. Potem si lepo počasi poveži WAN port ruterja na LAN1 port modema. Vse računalnike in access point priklopi lepo z kabli na LAN porte na ruterju-
6. Sedaj lepo povrsti prižigaj naprave, vedno lahko malo počakaš da se zagon posamezne naprave zaključi (vrstni red : modem, ruter, access point in na koncu računalnik)
7. potem se z računalniko poveži na ruter nastavitve
8. pod status poglej ali imaš pod DHCP Client napisano connected, če imaš bi zadeva morala delovati

Ker sem ti tale odgovor pisal preden si ti napisal tvojejega ti od tukaj dalje odgovarjam na tvoj zadnji post

Kaj si resetiral na tovarniške nastavitve modem ali ruter ?? Nisem sicer gledal če ima modem reset tipko (nekateri jo imajo), ampak če si zresetiral modem je lahko problem tudi v tem, ker če ima T2 v modem vpisane kakšne nastavitve potem modem več ne deluje. To glede reseta modema ti bo moral povedati kakšen T2-jevec tukaj na forumu. Čeprav glede na to da še vedno dostopaš do interneta nebi rekel da je problem v tem.
Dokler ti zgoraj v prvi vrstici ne bo pisalo DHCP Client Connected tako dolgo ti ne bo delalo.

Torej sprobaj zgoraj opisani postopek in počasi ti mora ratati
Slika

pajorama
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 18. Feb 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Problem z.... nevem tocno cem://

Odgovor Napisal/-a pajorama » 21. Feb 2008 ob 18:14

Bumbar, ja seveda, resetiral sem router. Vcasih tipkam hitreje kot mislim:/

Jah, sel lepo steepbysteep in use isto, tako da sem uradno obupal. Mocno imam na sumu tale router, da je z njim nekaj hudo narobe, sem ga dobil, vendar mislec da je z njim vse ok. Cudno na njemu je tudi to, da se preko kabla lahko povezem v nastavitve routerja, preko acess pointa pa ne.

Hvala vseeno za pomoc in cas, sedaj pa sem odprt za predloge kateri wireless router naj kupim? Naj zdrzi pritiske torrenta, nekoc sem imel enega in se je nonstop sesuval pod obremenitvami.

Odgovori