[Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Splošni pogovori o T-2
japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

[Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 24. Feb 2008 ob 20:16

Izpolnil sem prijavo, po treh dneh sem dobil v podpis pogodbi in nato od podpisa pogodbe pa do priklopa točno 30 dni.
Oddaljen od centrale cca. 1500 m, izmerjen signal je bil 19/1,3. Zaenkrat "kapo dol" v treh dneh je enkrat zmrznila ena televizija (z daljincem sem izklopil motorolo in jo ponovno prižgal), drugače pa zelo pozitivna izkušnja, ne vem zakaj sem tako dolgo vztrajal pri siolu. Internet dela odlično.
Slika - čakal 30 dni

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Feb 2008 ob 20:28

Japanac, zmrzovati ti ne sme nikoli. Če se bo še kdaj ponovilo, ali bodo kakšne hujše težave, prosim prijaviti napako na tehnično podporo. :)
Optika 100/10

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 28. Feb 2008 ob 23:04

Po tednu dni uporabe, testiranja hitrosti in gledanja televizije sem prišel do naslednjih zaključkov:
- kot sem že napisal sem oddaljen od centrale malo manj kot 1500 m
- izmerjen signal ob priključitvi je bil 19/1,3
- imam internet 4/1 in 2 x IP TV
- televizija občasno kvačka slika (zamiki, kocke, zvok), ne glede na to ali je vključena ena ali obe
- hitrost interneta s speedtest.net je download med 2900 in 3200 kbps (enkrat in res samo enkrat celo 3800), upload med 970 in 1000 kbps

Razmišljam da bi odjavil eno televizijo in povečal hitrost interneta na 8/1 ali 10/1.

Vsako mnenje je dobrodošlo.
Slika - čakal 30 dni

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Feb 2008 ob 07:52

japanac napisal/-a:izmerjen signal ob priključitvi je bil 19/1,3
Lahko si srečen, da imaš tako visoko sinhronizacijo na takšni razdalji... je pa očitno ta hitrost nekoliko nestabilna oz. se pojavljajo napake. Lahko najprej poskusiš s tem, da odstraniš eno TV... šele kasneje povečaš internet.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 29. Feb 2008 ob 12:43

Pravkar sem govoril s tehnično podporo in izvedel, da je sinhronizacija padla na 13/1,1 ::(((. V začetku drugega tedna me bo obiskal serviser in opravil meritve v hišnem omrežju, zatem se bomo odločili kako naprej.
Slika - čakal 30 dni

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 1. Mar 2008 ob 15:15

Glede na to da naj bi me v začetku tedna obiskal serviser in bi rad bil pripravljen (da ne bom izpadel preveč laično) me zanima nekaj pravil, glede dolžine kablov in oddaljenost naprav med seboj. Najprej naj povem, da sem motorolo za drugo televizijo že spakiral v originalno embalažo in jo bom vrnil saj želim porihtati en IP TV v "čimbolj" brezhibno delovanje + internet (če bo mogoče povečati hitrost iz 4/1 na 8/1).

V hiši/pisarnah imam razporeditev nekako takole:

Telefonski kabel pride v hišo in sicer do spliterja - razdelilca, ki sem ga dobil od telekoma (z njim so zamenjali simensovo škatlo iz katere sem imel kabel do telekomovega modema) in nato prvi kabel v NT škatlo od tam v simensovo brezžično centralo ter drugi kabel iz razdelilca cca 10 m telefonskega kabla do modema.
Iz modema pa do televizije sem uporabil kar napeljavo, ki gre do vtičnice, ki je najbližje televiziji cca 15 m kabla v požirki + nekaj metrov do motorole 1510.
Iz modema gre 0,5 m kabel v wlan routerja iz njega pa tudi 0,5 m kabel v 16 portni switch iz katerega gre povezava na 10 lokacij (računalniki, printer server, fotokopirec, itd).

Druga možnost kako lahko povežem obstoječo mrežo v delujoče stanje je, da priključim modem 0,5 m - 1 m od razdelilca, motorolo ob TV-ju vežem s cat5 kablom direktno v modem razdalja cca. 10 m. Modem pa z routerjem povežem z 10 m kablom.

Zanima me predvsem vpliv razdalje na kakovost slike na IP TV-ju in vpliv na internet ?

Pa še nekaj na modemu imam lan1 in lan 2 za internet in lan3 in lan4 za IP TV ali to pomeni, da imam teoretično lahko povezan lan1 v router in lan 2 direktno v npr. prenosni računalnik in naj bi delovalo?

Hvala za mnenja.
Slika - čakal 30 dni

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Mar 2008 ob 16:17

To ti ne bo nič delalo. Kabel od štekarja do modema (če je splitter vmes ali ne), naj bo čimkrajši in čimmanjkrat štukan. Obvezno mora biti sukan (UTP). Hišnega razvoda NE smeš uporabljati, ker ti bo ubilo signal. Monter bo tole poštimal, odnosno predlagal rešitev.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Mar 2008 ob 17:12

Pa še nekaj na modemu imam lan1 in lan 2 za internet in lan3 in lan4 za IP TV ali to pomeni, da imam teoretično lahko povezan lan1 v router in lan 2 direktno v npr. prenosni računalnik in naj bi delovalo?
Lahko in bo delovalo. T-2 ti zagotavlja 2 dinamična IPja!

Predvsem poglej kakšen je kabel, ki pride do spliterja... torej kabel, ki gre od telekomove omarice do stanovanja. Ta je ponavadi najbolj problematičen (mora biti UTP). Spliter se namesti pri vtičnici v stanovanje, modem pa takoj za spliterjem... ravno tako naj bodo razvodi za telefone v hiši, narejeni za spliterjem (in ne pred njim). Ostali kabli (UTP), ki gredo od modema naprej, so lahko dolgi do 100 m.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Mar 2008 ob 17:20

Navadni Nimda napisal/-a:Monter bo tole poštimal, odnosno predlagal rešitev.
Odvisno kateri... jaz sem že naletel na takega, ki je od vtičnice do modema uporabil kar obstoječi flat kabel (10 m)!
Ko sem mu rekel, da ta kabel ni najbolj primeren mi je odvrnil, da on vedno uporablja ta kabel in ni problemov!? :shock:

Že ene parkrat sem videl, da monterji uporabijo kar tisti flat kabel, ki je priložen (dober meter). Ne vem, kako ste jih podučili!? :roll:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 1. Mar 2008 ob 18:20

Glede na dejstvo, da imam prostor za omarami in urejenost zic za kabelsko in telefon v mansardi nekako v stilu kakšne vesoljske ladje "iz vojne zvezd" sem še enkrat preveril kako in kaj.

Torej v hišo pride utp z mislim, da 4 ali 6 paricami za telefon, te so "brikane" ne vem kako naj se drugače izrazim v omarico za telefon, prav tako je brikan cca 1 m telefonskega kabla, ki pride v spliter - razdelilnik iz tega razdelilnika imam in sem imel tudi ob priključitvi 10 m telefonskega flat kabla, to imam že odkar so mi telekomovci prvič napeljali ADSL v letu 2001.

Torej glede na vaše predloge bom postavil modem cca 0,5 m - 1 m za razdelilnik s flat kablom (skupaj cca 1,5 m od telefonske omarice). Za kaj bližjega bi verjetno moral brikati parici kar direktno v škatlo kamor pride zunanji utp kabel.
Cobane napisal/-a:Spliter se namesti pri vtičnici v stanovanje, modem pa takoj za spliterjem... ravno tako naj bodo razvodi za telefone v hiši, narejeni za spliterjem (in ne pred njim). Ostali kabli (UTP), ki gredo od modema naprej, so lahko dolgi do 100 m.
Razvodov za po hiši ni saj spliter deli na dva kabla, prvi je za v modem, drugi pa za v NT-ISDN in nato v centralo, en flat kabel iz centrale na fax, vse ostalo pa je brezžično.

Iz napisanega torej sklepam, da je lahko tudi utp kabel, ki gre iz modema k televizorju dolg do 100m in naj ne bi bil štukan ?

Najlepša hvala za vse predloge, bom porihtal v zgoraj napisanem stilu potem pa čakam serviserja, glede na to, da sem "prijazen in potrpežljiv" upam, da bo tudi on nekaj takega.
Slika - čakal 30 dni

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 1. Mar 2008 ob 22:01

Evo modem je po nasvetu sedaj cca 1,5 m do 2 m od telefonske omarice v hiši (če bo potrebna krajša razdalja si moram sposoditi pripravo za "brikat" in klešče za stiskanje RJ11 konektorjev).

Televizija (ena, druge ne bom priklapljal) dela trenutno BP, prav tako internet.

Slika
Slika - čakal 30 dni

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Mar 2008 ob 09:31

Info: modem je odprt na neko vrednost. Število odprtih naprav NE vpliva. Torej probaj, če ti tudi druga TV dela hkrati brez problema.
Optika 100/10

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 2. Mar 2008 ob 10:30

Hvala za info.

Druga televizija še vedno kocka in zamika, hkrati pa tudi prva, jutri bom še tega 1,5 m ploščatega kabla zamenjal z UTP kablom na katerega bom stisnil RJ11 konektorje.

To pa je tudi vse kar je v moji moči in nato še samo čakam na serviserja.
Slika - čakal 30 dni

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a japanac » 5. Mar 2008 ob 13:56

Včeraj se je pri meni oglasil tehnik, ki je zamenjal še zadnji kos ploščatega telefonskega kabla z UTP kablom, prav tako v omarici na ulici popravil "štukani" žici na naš telefonski priključek in tako dvignil sinhronizacijo na 14/1,1. Kot sem že nameraval sem odjavil eno televizijo in povečal paket na 8/1. Prav tako sva se dogovorila, da me pokliče oseba za T-2 telefonijo in mi pripravi ponudbo glede na našo trenutno organiziranost z gigaset centralo. Tudi ta pogovor sem že opravil in sedaj čakam ponudbo za kompletno storitev 8/1 + IP TV + IP telefon. Zaenkrat vse poteka ažurno, prijazno skratka brez pripomb.
Slika - čakal 30 dni

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: [Imam] 4/1 + 2 x IP TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 5. Mar 2008 ob 14:23

Upam da ti ne bodo glede na to da imaš Gigaset skušali priklopiti kaj drugega kot ISDN VoIP vmesnik.
Slika

Odgovori