Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Mar 2008 ob 19:09

Še enkrat: Dežurni monterji IN tehniki so tudi med vikendom. Rešuje pa se večinoma popolne prekinitve.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a music95 » 18. Mar 2008 ob 07:07

No spet js sitnarm... Men se zdi da tebi (govorim tisti, ki je pisal to temo) ne bi bilo všeč, če bi v nedeljo hodil na dom k tečnim strankam, ki so vse bolj zahtevne in jim popravljal zadevo na koncu (če pa nebi delalo) bi pa samo dobil grd pogled in še kakšno opasko čez nesposobnost njega in nasploh t-2. Kaj pa če bi se ti zapeljal v Maribor in bi Ti prevzel novo Motorolo??? Tako smo naredili mi, ko nam je crknil modem (le da nismo šli v MB pač pa v LJ). Malo vožnje ni problem... No če pa že je kaj pa potem monter k bi se ceu vidend vozu od stranke do stranke? Sicer pa mislim, da življenje ni samo gledanje televizije in boš do konca vikenda preživel:)
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Mar 2008 ob 07:13

Malkec napisal/-a:A zdaj pa je že narobe če monter preveri če res deluje ali ne? :nevem:

Sem napisal, problem je bil na eni mašini in so to hitro sporihtali, monter verjetno ni vedel za to.
Poglej, vsaka odlična organizacija ima take stvari poštimane tako, da če eden izmed zaposlenih zadevo reši en dan prej, to seveda zavede v informacijski sistem, tako da naslednji dan drug človek ne poizkuša odpravljati napake, ki je bila že dan prej odpravljena. :namrec:

Napaka na eni mašini kar so hitro porihtali? No ja, v soboto ni delalo, tehnik pa mi je rekel, da bodo zadevo usposobili. V nedeljo dopoldan še kar ni delalo, drug tehnik pa mi je rekel, da ne morejo nič popraviti in da nas bo med tednom obiskal njihov tehnik z drugo Motorolo, saj je verjetno moja "crknila". Popoldan pa je IPTV naenkrat začel delati. Tu se mi poraja eno drugo vprašanje, namreč, če je bila napaka tako hitro porihtana, bi moral v soboto zvečer že gledati IPTV, ali pač?
Slika

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 18. Mar 2008 ob 07:17

Music95: Tu se ne gre za to, če bi bilo meni kaj všeč ali ne, če je to služba je služba (take it or leave it). Tudi kakšnemu gostincu, policaju, zdravniku, ... verjetno ni všeč da mora v nedeljo delati, a ne? Tudi sam sem se pred meseci že peljal v MB, ker mi je crknil modem. Vendar pa, če dobro prebereš kaj je bil vzrok napaki, si verjetno lahko predstavljaš mojo jezo, ko bi prišel iz Maribora z novo Motorolo in IPTV še zmeraj ne bi delal...
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a Malkec » 18. Mar 2008 ob 08:35

V nedeljo ob 13.00 je bila locirana in odpravljena napaka.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a music95 » 18. Mar 2008 ob 17:58

Pizzicato napisal/-a:Music95: Tu se ne gre za to, če bi bilo meni kaj všeč ali ne, če je to služba je služba (take it or leave it). Tudi kakšnemu gostincu, policaju, zdravniku, ... verjetno ni všeč da mora v nedeljo delati, a ne? Tudi sam sem se pred meseci že peljal v MB, ker mi je crknil modem. Vendar pa, če dobro prebereš kaj je bil vzrok napaki, si verjetno lahko predstavljaš mojo jezo, ko bi prišel iz Maribora z novo Motorolo in IPTV še zmeraj ne bi delal...
Žal morm js zmer ugovarjat :namrec: (kok sm zlobn :lol: ) Čez vikend bi morali delati gasilci, medicina, policija katera od bencinskih črpalk... Ne rečm, da še kdo ampak da pa dela recimo trgovina u soboto je še ok ampak u nedelo pa res brezveze... Postav se v kožo monterja pa povej če ti bo všeč čez vikend se ubadat z jeznimi strankami... Pa tud če si se peljal v maribor to se mene ne tiče.. Ne rečem, da dela HD kr mi je ušeč u soboto prjavš napako u pon. ali tor. je servis pri tebi in ni kaj za jamrat ker poudarjam: Življenje ni imternet in gledanje TV-ja. Tako da boste pač 3 dni zdržali brez (domnevam)
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a dugi » 18. Mar 2008 ob 18:51

Ali vi sploh veste koliko nas mora delati ob vikendih in praznikih?
Kaj pa zaposleni pri proizvodnji elektrike?
Ker le ta je osnova živlenja takoj za vodo.Malo razmislite.Življenje ni tako rožnato,kot si ga nekateri predstavljate. :idea:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a dal » 18. Mar 2008 ob 19:21

Za delo ob vikendih in praznikih je tudi plačilo višje.

Obisk dežurnega električarja, vodovodarja, zdravnika (razen v primeru življenjske ogroženosti) seveda plačaš sam.

Zato sem tudi vprašal, ali bi bili tisti, ki pričakujete serviserja v nedeljo, to pripravljeni tudi plačati.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a RobertM » 18. Mar 2008 ob 20:11

Monterji imamo enako placo-ne glede na kaksno soboto.
Placilo za sobotni servis-ne vem ce bi bilo dobro morda za nedeljsko "urgenco"
So pa druge stvari,ki bi jih morali strankam racunati-npr.da se moras peljati 60 km proc in stranki preklopit kabel Aminota na LAN4 ali vtaknit SCART kabel ,ker je sama nekaj pretikala :grr:
Na nalogu pa pise "stranka noce sodelovati in zeli,da se stvar cimprej uredi(pripomba HD2) " :jao:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: Dežuranje tehnikov ob vikendu - ponovno

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 18. Mar 2008 ob 22:30

Kaj bi en župnik potem rekel?? :car:

Takim ,kot si jih prej omenil , bi absolutno moral zaračunati!!
Bi vsaj drugič razmislila,preden bi klicala!! :pivo:

Odgovori