[Imam] 1024/256 in TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

[Imam] 1024/256 in TV

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 23. Avg 2006 ob 22:40

Prvo imel samo internet. Imel iste probleme kot vsi, T-2 kar nekaj časa sploh ni poslal povpraševanja na telekom. Sicer ko sem dobil internet je vse ok delalo.
Seveda to ne bi mogel reči za montažerja ki je samo prinesel modem in ga pustil v hodniku.

Sedaj po 3 mesecih sem se odločil še za tv. Me ni bilo ko je prišel montažer je bila samo mama. dal ji je za podpisat da drugi pretvornik kupujemo za 25000 sit čeprav sem v dopisu navedel da ga želim le najeti.ni delal. Ponekaj klicanja in zgube živcev sem naštimal in povezal sam, slika ni bila ok ampak spet klical help desk in so zrihtal.

Mislim da so montažerji totalno nesposobni in jih sploh ne bi bilo treba imeti in bi lahko stranke vse same naredile saj tako in tako to morajo narediti.

andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 28. Avg 2006 ob 17:30

Vse tudi ne more brez problemov. Čez vikend mi je vsake toliko časa mal zaštekala slika- je to normalno mogoče kdo ve. danes pa so me od doma klicali da nič ne dela, šteka skoz slika, zvok grozen, slika kvadratasta nerazločna. Brat 5 krat klicaril ni bilo nič. Ko sem prišel domov poklical - rabil več kot pol ure da sem dobil koga- in pol mi ta prbije, če mam jaz tudi tv- mislim kok nesposoben folk- ja valda vejo koga so priklopili in kaj so prinesli na dom. Rekel mi je da mi morajo povečat pasovno širino in da bo za počakta dan dva, to mi je totalno nesprejemljivo zato sem mu rekel da je bilo zadnjič to vštimano v roku 15 min in zakaj rabijo zdej toliko čas, sam kaj ko on nima pojma saj je kr tiho ko ne ve kaj naj ti odgovori ko ga tako napadaš.

andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 30. Avg 2006 ob 17:27

No še zmeraj ni nič narejeno. Kot da sploh ne bi klicaril 5 krat v enem dbevu v ponedeljek. bilo rečeno da bo zrihtano v največ treh dneh.
Ko sem priklopil tv in ni delalo je bila hitrost podatkov 4 - danes tedfen pozneje je 2, s tem da je tri dni delalo ok.
Sploh ne vem koga naj kličem ker teli telefonisti sploh niso resni.

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 3. Sep 2006 ob 20:57

Telefonisti so čist resni samo očitno je tvoja povezava slaba za TV

1. Preveri s kolikšno hitrostjo se ti modem poveže. namreč za 1/256 in TV potrebuješ vsaj nekje 8Mbit DL in 500kb UL za normalno delovanje

2. Kakšna je tvoja razdalja od centrale? namreč lahko se zgodi da si predaleč in da modem ni sinhroniziran z dovolj veliko hitrostjo. V tem primeru ti ne preostane nič drugega kot da odjaviš TV

3. V primeru da si dovolj blizu....kolk daleč je modem od telefonske vtičnice? je uporabljen original kabel (1,5m) ali maš mogoče kje 10m dolgega pa po možnosti še štukanega? potem ni čudno da dela TV slabo...
Slika
Slika

andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 3. Sep 2006 ob 22:34

Sorry glede na moje izkušnje bolj malo vejo o zadevah oziroma so neinformirani. Mogoče sem se narobe izrazil da so neresni. Sam ne moreš v roku 10 minut in treh telefonistih dobit tri totalno različne informacije.

Sicer pa meni je internet deloval ful dobr ko sem ga dobil in brez komplikacij. Ko sem dobil Tv 3 mesece pozneje pa mi Tv ni delovala. 3 dni mi je delalo ok, občasno bile kockice.

1. Kje naj izmerim hitrost s kako se poveže modem.
2.Razdalja od centrale 425 m, čeprav bi jaz rekel da je še manjša, sam tako so mi oni zmerili.
3. Kabel dolg 12 m- kupljen in ni nič štukan, sam verjetno t-2 ne pričekujejo da imamo televizijo ali računalnik na hodniku, saj so vtičnice ponavadi tam, tako da je od vtičnice sigurno oddaljenost večja od 1,5 m.

Sedaj zrihtano in stvar deluje- vsaj za enkrat, tako da ne bo da samo pljuvam po t-2. so tudi telefonisti, ki vejo kaj delajo in ti povejo kaj in kako- Maja in Uroš vsaj tako sta mi se predstavila.

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 3. Sep 2006 ob 22:38

Poklič na tehnično pomoč in vprašaj koliko se ti modem sinhronizira
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 3. Sep 2006 ob 23:52

Pa je kabel sukan? Ni treba da imaš TV in rač. na hodniku, dovolj je da je tam le modem in naprej pelješ utp kjer ni izgub.
Slika Optika od 30.5.2008

andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 4. Sep 2006 ob 07:20

Men je takrat ko je prišel iz t-2 rekel naj bo modem čimbližje računalniku tako da ga zato nisem postavil v hodnik. Internet mi je vedno super laufal, od nedelje pa tudi Tv dela ok, pa naj bi se še izboljšalo ko zrihtajo do konca. Tako da hvala vsem za nasvete.

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 4. Sep 2006 ob 10:35

jao jao....eni monterji so res loleki... modem mora bit čimbližje telefonskemu priključku (max 1,5m od stene) potem pa naprej pelješ UTP kabel do switch-a pa telefona. Sej se mi je zdel da mora bit ena taka fora...

Vzami originalni tel. kabel ki si ga dobil zraven (bele barve) pa poveži z vtičnico, naprej pa po mili volji (vendar ne zdaj po 20m) UTP kabel.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
lumpmuck
Faca
Prispevkov: 164
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 19:49
T-2: Že imam
Kraj: primorska

Odgovor Napisal/-a lumpmuck » 6. Sep 2006 ob 16:53

koliko pa stane UTP kabel, ali ti ga dajo pri t2


verjetno ga moraš sam dokupiti

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 6. Sep 2006 ob 17:05

zraven ti dajo 2x po 2 metra UTP kabla ponavadi....za daljše si moraš pa sam dokupit...zadeva je relativno poceni...mislim da mal več kot jurja za 10m....ugibam bolj kot ne.
Slika
Slika

andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 6. Sep 2006 ob 23:11

Ja zdi se mi da stane kabel 10 m cca 1500-2000 sit.
Jaz dal za 20 m - 3300 sit.
Seveda ker mi pred tem nihče ni rekel naj bo modem čimbližje vtičnici in ne računalniku kot mi je bilo rečeno.
Se pravi če prestavim modem k vtičnici se več ne bodo pojavile kockice pri sliki na tv. Internet bo pa še zmeraj delal z isto hitrostjo.

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 7. Sep 2006 ob 11:56

jap...v večini primerov je krivo prav to, da je modem predaleč. kockice se ti pojavljajo zaradi premajhne pasovne širine, kar je pa skoraj 100% rezultat predolgega kabla. Zunanji izvajalci včasih zaposlijo tud kakega loleka za monterja, ki ni seznanjen z vsem kar mora pravilno nardit...seveda so tukaj včasih tud deloma krive stranke, ki hočejo met te naprave na točno določenem mestu pa tud če jim rečeš da tko ne bo šlo.

Vzami original tel. kabel ki si ga dobil zraven (dolgi je 1.5m) pa poveži modem z vtičnico. UTP pa po možnosti nič ne štukaj in ga potegni do switcha in telefona. Od switcha naprej pa do TVja in računalnika tud UTP brez štukanja.Če maš TV pa računalnik bolj skupaj potem ne bo problema, drugače priporočam da je switch pa telefon bolj bližje TVju kot pa računalniku.

PS.:Kolk daleč pa imaš modem od vtičnice pa a je povezan s telefonskim kablom ali je UTP kabel uporabljen?
Slika
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Sep 2006 ob 12:01

se bolje je ce skrajsat das kabel (jaz ga imam skrajsenega na 30cm), tako se ej meni iz 8-9 mbit sinhroniziral na 12mbit, za sinhronizavijo pa poklices na t2 suport 059000002
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 7. Sep 2006 ob 12:10

glede krajšanja kot priporoča madpanter pa delaj na lastno odgovornost! Da ne bo potem kakšnega nepotrebnega piz.... kabli so elektronsko testirani in če sam čaraš po njih v primeru da boš imel slabo povezavo ne bo potem odgovoren T2.
Slika
Slika

Odgovori