PVR ali nPVR

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Apr 2008 ob 10:06

To samo pomeni, da so zadevo imeli slabo stestirano in so popravljali zadnjo minuto!

Kako se je pa to sploh lahko zgodilo, če je zadevo testiralo par tavžent uporabnikov, bo pa NN z veseljem pojasnil! :grrpc:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 21. Apr 2008 ob 10:08

Mene pa bolj zanima misterij kock in skoka za sekundo ali dve nazaj.

Ziher ni kriva moja linija, če ob tem ko sem zadevo gledal v živo - ni kockalo. Zatem pa na posnetku kockne na točno določenem mestu.
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a mahi » 21. Apr 2008 ob 10:12

Tudi meni se podobno dogaja. Slika zmrzne in nato vse skupaj skoči za 2 sekundi nazaj. Dvomim, da je za to kriva slaba linija, saj TV deluje BP.

Sklepam, da je to pač prvi dan uporabe in da vsi uporabniki na veliko testirajo, snemajo, predvajajo ipd. in je pač sistem preobremenjen.
Slika

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 21. Apr 2008 ob 10:17

mahi: imava identičen problem in dvomim, da je krivda na najini strani.

Zakaj? Če prav razumem delovanje PVRa in sklepam glede na to, da imava lahko celo ugasnjen Amino, ko naj se zadeva snema - od naju pride samo ukaz za snemanje na T-2jeve diske in potem obremeni tudi njihovo linijo. No, potem bi lahko kdo rekel, da nama kocka, ko gledava posnetek - ker imava prešvoh linijo. Ampak ta argument pade, ker kockne vedno na istem mestu - takrat ko pa sva zadevo gledala v živo - sploh ni zakockalo.

Torej, je problem na strani T-2 in upam, da ga čimprej rešijo.
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a mahi » 21. Apr 2008 ob 10:21

Mislim, da gre pri vsem skupaj za preobremenjenost njihovih strežnikov
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Apr 2008 ob 10:33

OK, prva napaka z napačnim štetjem pri nekaterih situacijah je že odpravljena.

Druga napaka: če ima še kdo spackan (šteka, kocka) posnetek in ni kriva linija, mi lahko pošlje na Zasebna sporočila: številko priključka, ter datum in URO + MINUTO posnetka kjer šteka, da se bo pogledalo. Možno je, da je bila napaka tudi zaradi kakega omrežnega dogodka. Stvari so se čez vikend sicer že poštimale, kot je bilo napovedano. :)
Optika 100/10

Odisej
Faca
Prispevkov: 136
Pridružen: 1. Okt 2006 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Odisej » 21. Apr 2008 ob 12:08

evo popravljeno....
Slika

bradek

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a bradek » 21. Apr 2008 ob 12:17

In svet je takoj lepši... :mrgreen:

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 21. Apr 2008 ob 12:18

Še nadležno kockanje v posnetkih pri meni, pa bo res :owned:
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a celloak » 21. Apr 2008 ob 12:20

Ja, poskusi, ane! ;-)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

NOD 32
Navdušenec
Prispevkov: 523
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 09:28
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IPTV + IPTEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a NOD 32 » 21. Apr 2008 ob 14:19

Novica že odmeva v računalnišlih novicah: http://www.racunalniske-novice.com/main ... news=15324 :mrgreen:

PS: Za branje novic morate biti registrirani - registracija, pa je brezplačna
Na T-2 sem spravil že 1250 uporabnikov :cool:

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a celloak » 21. Apr 2008 ob 14:23

Ah, kopi pejst iz T-2 pejdza, brezveze.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

NOD 32
Navdušenec
Prispevkov: 523
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 09:28
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IPTV + IPTEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a NOD 32 » 21. Apr 2008 ob 14:28

Sn se matru pa klofu tale članek, ti pa prideš ven s tako, da me je skor kap :mad:
Na T-2 sem spravil že 1250 uporabnikov :cool:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Apr 2008 ob 14:42

Računalniške novice napisal/-a: T-2 uvedel PVR

Odslej lahko uporabniki storitve T-2 televizije naročijo, kot dodatno plačljivo storitev, tudi T-2 snemalnik. Snemanje poteka v centralnem omrežnem vozlišču T-2, kar omogoča uporabnikom, da med gledanjem ene oddaje snemajo drugo. T-2 snemalnik omogoča snemanje televizijskih programov na zakupljen diskovni prostor, ki je fizično lociran v centralnem omrežnem vozlišču T-2.

Uporabnikom je na voljo nastavljanje enkratnih in periodično ponavljajočih snemanj, predvajanje posnetkov ob poljubnem času, razvrščanje posnetkov v albume in deljenje posnetkov med uporabniki. Naročilo na dodatno storitev T-2 snemalnik se lahko izvede preko TV vmesnika, kmalu pa jo bo moč naročiti ali spremeniti tudi prek Servisnih strani. Uporabnik si izbere paket, s katerim zakupi diskovni prostor v okviru snemalnika.

Cene mesečne najemnine zakupa diskovnega prostora se obračunavajo v linearnih paketih, kjer je cena za vsakih 10 GB prostora samo 1€. Uporabnik lahko kadarkoli spremeni svoj paket diskovnega prostora. Velikostni paket je možno spremeniti največ enkrat dnevno, pri čemer velja, da če uporabnik spremeni svoj paket iz večjega na manjšega in je na disku zasedenega več prostora, kot to dovoljuje manjši paket, sprememba ne bo mogoča. Uporabnik bo moral najprej sam pobrisati odvečne vsebine, nato pa lahko zmanjša paket.

T-2 ne bo nikoli brisal ali kontroliral uporabnikovih podatkov. Uporabnik, ki ima naročenih več TV vmesnikov, lahko snema in gleda vsebine na kateremkoli vmesniku, ali na več vmesnikih hkrati, snemanje pa lahko poteka na več kanalih hkrati.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: PVR ali nPVR

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Apr 2008 ob 14:51

To, da si lahko dnevno prilagajaš paket, mi je malo čudno!

Ko greš na dopust, izklopiš PVR... ravno tako takrat, ko ne boš imel ničesar za snemat... ko boš imel za snemat do 4 ure, nastaviš 10 GB paket, do 8 ur 20 GB paket itd. Ko pogledaš posneto in če ne potrebuješ snemanja, spet ugasneš paket (oz. vzameš najnižjega)... s tem lahko zmanjšaš stroške na minimum!? Torej si lahko dnevno prilagajaš paket trenutnim potrebam... plačaš pa sorazmerno porabo (pakete po dnevih)! :namrec:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori