Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
drejko78
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH: 10 sinhrono
Kraj: Ljubljana

Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Odgovor Napisal/-a drejko78 » 4. Maj 2008 ob 13:26

Kaj je potrebno storiti, da preneseš eno telefonsko številko na drugo naročnino. Pri tem pa naj poudarim, da je telefonska številka, ki bi jo želel prenesti ubistvu Telekomova številka (01 omrežje).

Sicer pa je situacija slednja: v hiši imamo 2 priklopa - 2 stikala (optika). Sam imam naročnino za internet, na drugem priklopu pa sta tudi 2 telefona. Sedaj pa bi rad prenesel enega izmed teh dveh telefonov na svojo naročnino, predvsem zato ker nočem, da majo drugi pregled nad tem kolk in kam jaz kličem. Dejansko bi le obstoječi telefon priklopil v drugo stikalo in da bi tam na položnici se odštela ena naročnina, meni pa prištela.

Ne bi rad, da če odjavimo številko na eni naročnini in vzamemo telefon pri drugi naročnini, da bo potem kdo zakompliciral, da bomo zgubili telefonsko številko (Telekomova prenešena številka).

Kak nasvet? Bi rekel, da moraš vse urejati pisno (original + lastnoročni podpisi oz. pošiljanje po faxu)? Vendar kako to izvest, da ne pride do kakih neljubih težav?
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Odgovor Napisal/-a andrejs » 4. Maj 2008 ob 14:46

Pomoje se kaj dosti ne more zakomplicirat, številka je res bila v lasti telekoma, samo ko je bila prenešena na T2 je začasni lastnik postal T2. Tako z obstoječo številko telekom več nima nič (sploh ker si na optiki in nimajo niti številke več vezane na baker do bajte). Tako boš pomoje samo poslal dopis da želiš da se tel. št. xxx prenese iz priključka 1 na priključek 2. Oni bodo to popravili v konfiguraciji, ko pa ti telefon več ne bo deloval boš pa samo preklopil iz prvega v drugo stikalo in vse bo urejeno.

Pa pazi kako ti bodo ponovem obračunavali naročnino za telefon in najemnino za telefon.

Sedaj plačaš
4€ naročnina za prvo številko
2€ naročnina za drugo številko
0€ najemnina za prvi telefon
2€ najemnina za drugi telefon

Kasneje stroškovno ostane sicer isto vendar boš imel 2x 4€ za naročnino in 2x 0€ za najemnino.
Slika

drejko78
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH: 10 sinhrono
Kraj: Ljubljana

Re: Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Odgovor Napisal/-a drejko78 » 4. Maj 2008 ob 18:38

Se zavedam, da bo iz sedanjih 6€ račun zmanjšan na 4€, pri meni pa narase na 4€ - torej skupno se poveča strošek za 2 €. Ampak to je cena "privatnosti". :namrec:

Samo bi pa rekel, da bi bilo dobro, da se pošlje sočasno en dopis z opisom nastale situacije ter zahtevkom, ter podpisi obeh naročnikov (kao soglasje da daješ in soglasje da prevzemaš številko), da se lahko izvede prenos številke. Sej mislim pa da za sam aparat ne bi smelo biti problemov (kak birokrat bi pogruntal, da moraš aparat vrnit, pa potem dobiš drugega :lol: ).
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Odgovor Napisal/-a Mark » 5. Maj 2008 ob 00:16

Razmišljaš v pravi smeri!

Aparata ne rabiš vračat, napišeš da boš obdržal obstoječ telefon! Številka se nato odjavi iz enega priključka in vklopi zaračunavanje na drugem!

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 10. Maj 2008 ob 21:55

Ka jpa obratno?

Se da tel. št od T-2 prenesti v drugo omrežje?

lp

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prenos IP telefona iz ene naročnine na drugo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Maj 2008 ob 22:17

Ja, seveda se da. :namrec:
Optika 100/10

Odgovori