Optika - Ljubljana - Bežigrad

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 12. Maj 2008 ob 10:37

Zdejle so me klical da pridejo danes ob treh pogledat hodnike, jutri pa začnejo polagat napeljavo po bloku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdej morm samo še unga gospoda za zunanja dela poklicat k sva tud zmenjena za danes pa smo že skor tam :mrgreen:

Res najlepša hvala Ac/Dc za vso pomoč. Tvoji kontakti so zlata vredni :car:

Če boš kdaj kej okol BS-3ja hodu, povej, te peljem na :pivo:

LP

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 12. Maj 2008 ob 12:03

Saj bi sam zrihtal, samo nočem drugim v zelje skakat. :mrgreen: Ni problema drugače, samo da se bo uredilo.
˝Let there be light˝,
and there was light!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Maj 2008 ob 12:45

Potrebno se je potruditi in zrihtati Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko) tudi v BS-3. Konec koncev tam prebivajo tudi državni organi in zaposleni v telekomu. Naj imajo tudi tej ljudje dostop do spodobnih telekomunikacij, vendar! :)
Optika 100/10

gringo
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Nov 2007 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a gringo » 12. Maj 2008 ob 14:06

Navadni Nimda in Ejdi/Disi, kaj pa se je ustavilo na Bratovševi ploščadi. A se lahko kaj več izve tudi za ta konec?

airwave71
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 15:25
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a airwave71 » 12. Maj 2008 ob 14:36

Obema zgoraj omenjenima se tudi jaz pridružujem z vprašanjem, kje se je ustavilo na Petkovi ulici/Spodnje Črnuče. :nevem:

donziggy
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Jun 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: 10/10+tf+2TV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a donziggy » 12. Maj 2008 ob 21:19

a kdo ve kako dalec od optike smo v plavi laguni? kokr vem so po bloku ze potegneni kanalcki in pomoje tut kabli not, sam nevem a je to od gratela al telekoma. kdo kej vec ve?
Slika

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 12. Maj 2008 ob 22:35

Ker vidim, da je zdej kar velik ˝napad˝ vprašanj na Nimdo in Ac/Dc moram povedat, da sta mi sicer pomagala, samo večino dela sem pa napravil sam. Tako da se ne bodo potem kakšni uporabniku foruma počutili zapostavljene češ, ˝ja zakaj so pa Friksiju vse nardil men pa nočejo.˝ Torej, v to, da nam jutri pridejo kable po bloku vlečt, je bilo kar nekaj truda in živcev vloženih (to govorim za BS-3, kjer imamo težave, kot jih verjetno po drugih koncih Bežigrada ne poznate).

Bi pa vseeno prosil Nimdo, če lahko pošlje pogodbe za T-2. A rabiš kakšne naslove na ZS?

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Maj 2008 ob 22:42

Pogodbe?
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 12. Maj 2008 ob 22:44

Ja mislim pač pogodbe za sklenitev T-2 naročniškega razmerja. Ali pa vsaj ponudbe. Ali je še prezgodaj za take stvari :hudicek:

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Maj 2008 ob 22:46

Naj vam napeljejo po bloku. Oni pol vnesejo to v bazo podatkov, na osnovi česar se bodo lahko delale pogodbe (v poslovalnicah se lahko podpiše, zahteva na dom preko HelpDeska, ali preko Foruma,...). Če si že toliko cajta in energije vložil, teh par korakov sedaj ne bo več problem. :)
Optika 100/10

gringo
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Nov 2007 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a gringo » 13. Maj 2008 ob 08:53

friksi napisal/-a:Ker vidim, da je zdej kar velik ˝napad˝ vprašanj na Nimdo in Ac/Dc moram povedat, da sta mi sicer pomagala, samo večino dela sem pa napravil sam. Tako da se ne bodo potem kakšni uporabniku foruma počutili zapostavljene češ, ˝ja zakaj so pa Friksiju vse nardil men pa nočejo.˝ Torej, v to, da nam jutri pridejo kable po bloku vlečt, je bilo kar nekaj truda in živcev vloženih (to govorim za BS-3, kjer imamo težave, kot jih verjetno po drugih koncih Bežigrada ne poznate).
LP
Problem je večinoma v tem, da noben ne pove, kje se je sploh zataknilo. Posledično pa potencialni uporabniki ne moremo storiti ničesar. Že večkrat sem spraševall, kaj je sploh problem. Ali je prišlo do kakšnega zastoja, ki ga lahko pomagamo odpraviti tudi mi. Na žalost pa sem vedno doživel le ignoriranje oziroma odgovor, da pač bo ko bo, da je potrebno še malo potrpet. "Malo trpimo" pa že kako leto in pol.... Popolnoma razumem, da pri izgradnji lahko pride do ogromno problemov, vendar se jih lahko odpravi le tako, če se o njih govori in poiskuša kaj na to temo tudi ukrepati. Kaj se dogaja na terenu pa lahko povejo samo Gratelovci...

Zato še enkrat sprašujem. kaj se sploh dogaja z optiko na Bratovševi ploščadi?

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a joel » 13. Maj 2008 ob 09:11

NN, friksi ima prav, T2 bi res moral vložiti več v propagando, ko je že enkrat toliko vloženega, napeljana optika, itd. Saj ne gre več za kakšen finančni vložek, to je še najceneje - pripraviti kratke, jasne zloženke in jih dati v nabiralnike oz. nalepiti na oglasne deske! Imel sem tak primer: ko smo dobili optiko v hišo, polovico ljudi stvar sploh ni zanimala, ker jim je pač vse delovalo (telemach). V poslovalnici sem jih prosil, naj ljudi vsaj obvestijo, pa niso imeli ničesar pripravljenega - potem je gospodična nekaj natipkala in sem odnesel sam...

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a friksi » 13. Maj 2008 ob 09:45

Joel, tukaj ti dam povsem prav. Večina ljudi pozna T-2 in optiko od svojih otrok ali pa kakšnih prijateljev in sorodnikov, ki zadevo že imajo. Nimajo pa predstave o tem koliko kaj stane, kaj ponuja, kakšni so pogoji sklenitve naročniškega razmerja, ...

Ko se je moj kolega v Šiški zanimal za T-2 optiko, so mu poslali kuverto z nekimi brošurami in mislim da kar priloženo pogodbo (ki jo je potem poslal nazaj na T-2).

Tako da fantje in dekleta na T2 - marketing, marketing :hudicek:

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Maj 2008 ob 10:44

Folk, marketing je v tej državi predvsem način, da se opere gromozanske količine denarja iz državnih podjetih v prijateljske roke . T-2 pa ni državna firma in mora delati s svojimi sredstvi skrbno in odgovorno. Edino tako se lahko ponudi konkurenčne cene storitev! :namrec:

FRIKSI: a že polagate?
Optika 100/10

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a joel » 13. Maj 2008 ob 10:53

Ni treba, da je to marketing v smislu stalnih polminutnih spotov na nacionalki in komercialnih TV, to si lahko res privošči le mobitel & Co. Mislil sem na A4 ali A5 listke, po možnosti natiskane v barvah, z najosnovnejšimi (udarnimi) informacijami, ki jih daš ljudem, ki imajo pred svojim pragom optiko.

Odgovori