Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 28. Maj 2008 ob 11:09

Samo na hitro, da bodo moji sostanovalci vedeli:

Optiko bodo v skopane kanale potegnili čez kakšne 3 tedne.
Potem pa bodo pobirali prijave za T-2.
Potem pa bodo šele vrtali v stanovanja.

Tko da se bomo še malo načakali :(

lp

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 28. Maj 2008 ob 11:59

Friksi,

ali ste imeli soglasja za oba vhoda...ali samo za vaš vhod?

LP

joze.brezigar
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 13:37
T-2: Še nimam
Paket: Telekom noče...

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joze.brezigar » 28. Maj 2008 ob 12:04

Hvala za informacije!

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 28. Maj 2008 ob 15:51

Za oba vhoda (5 in 7).
Tako da so sedaj tudi na Reboljevi 7 prekopali ulico, zdej enkrat bodo pa še kanalčke bo položili po bloku.

Samo kaj to pomaga, ko bomo pa zdej več kot očitno še dooooolgo čakali na dejanski priklop na optiko :grrpc:

Zdej mi je kar malo žal, da sem se tolk angažiral in vse tako hitro uredil - sem samo upanje vzbudil, zdej pa razočaranje :jao:

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 28. Maj 2008 ob 17:26

Friksi, na vrsto morate priti kot vse ostale soseske v Ljubljani, vsi pač hočejo imeti Gratelovo optiko. Sej bo kmalu, sam ne metat puške na un velik kup pušk, kjer je bila včasih koruza... :)
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 3. Jun 2008 ob 14:04

Sicer ni tako pomembno pa tudi zaradi tega ne bo optika čist nič prej samo vseeno pa moram povedati, če je kdo tukaj iz Reboljeve 7. Jutri pridejo po Reboljevi 7 kanalčke polagat po bloku.
Tolk da boste vedli.

LP

P.S.
Saj res, a je kdo iz Vojkove 91 kaj izvedel? Ste stopili v kontakt z g. Bohom in preverili kaj je s tistimi ˝preklicanimi˝soglasji?

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 30. Jul 2008 ob 08:29

Aloha

Odsek "optika v BS-3" se je pomaknila kar nizko na forum-u. A to mogoče pomeni, da se dela izvajajo in da bo vse počasi končano ali...

Mogoče kaj ne vem?


Hvala

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 1. Avg 2008 ob 10:18

Ja, res je zadeva malo poniknila, samo žal ne iz pravih razlogov. Razlog namreč tiči v tem, da se Gratel in T-2 obnašata naravnost ignorantsko. Ko so 26. maja prekopali asfalt od jaška do bloka in v klet namestili omarico, so obljubili, da bo zadeva končana (položeni kabli in urejen asfalt) v roku 3 tednov. No, ker temu seveda ni bilo tako, so mi na moje interveniranje zagotovili, da bo zadeva urejena do konca junija. Seveda tudi do takrat ni bilo nič in tako sem dobil 100% zagotovitev, da bo zadeva urejena do konca julija. A glej ga zlomka, očitno tudi 100% ni več to kar je bilo včasih. Le kakšna obljuba bo naslednjič? Morda ˝častna Titova˝ ?
Ne glede na vsa moja prizadevanja v korist T-2 (ali pa morda ravno zaradi tega) sem sedaj dokončno razočaran nad njimi. Njihov mačehovski odnos spominja na vse prej kot na korektne ˝client service˝. Očitno se jim je na začetku mudilo samo zagotoviti teritorij, sedaj ko so dobili soglasja in vse prekopali pa jih ne zanima več. Ko sem bral o podobnih izkušnjah drugih uporabnikov foruma, sem si mislil: ˝Ah, kakšno srečo imamo mi, da nam je vse tako lepo steklo.˝, sedaj pa šele vidim, da je čisto vsaka beseda graje na račun Gratela in T-2 povsem upravičena.
Komaj čakam (in mislim da v tem nisem sam), da Telekom potegne svojo optiko in se bomo končno lahko priklopili na optiko. Morda je T-2 optika res ˝edina prava optika˝ vendar pa je to povsem brez vsakega pomena, če je odnos do strank daleč od ˝edini pravi˝.

LP

Friksi

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 1. Avg 2008 ob 10:29

Evo, pa da še jaz dodam svoj piskerček.
Prijavil sem se za optiko na Maroltovi 8. Glede na to, da je optika že pripeljana do bajte sem mislil, da je to to.
Boy was I wrong.
Kličem T-2 - kaj je zdaj? Odgovor, da čakajo Gratel kdaj bo razpeljal zadeve po bajti. Predvidevam (pa se lahko tudi motim), da bi to moralo iti hitro (oz. moram se popraviti - predvideval sem).
Po pregledu tele teme nisem tako prepričan v hitrost. Kljub temu pa si bom izpisal nekaj Gratelovih tel. številk in začel klicarjenje.
Bomo videli kaj se bo zgodilo ....

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a weidah » 1. Avg 2008 ob 10:45

Če maš kable že dobesedno na dosegu roke, to še vedno ne pomeni, da boš že jutri imel vse poštimano. Si prepričan da je že kabel od fibra? Lahko si samo cevi videl. Si prepričan, da tudi če je pri tebi kabel, da je na drugem koncu že priključen? Lahko so se tudi odločili, da bojo sprva končali pot od A do B in potem delali mrežo. Malo moraš potrpet, bo prej ko slej, saj se jim gre za to, samo ne morejo pa vsega naenkrat. To samo ugibam kaj je lahko problem, nisem cele teme bral. Kakorkoil, the point is: dobil boš ko bo fertik, niso roboti.
Slika

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 1. Avg 2008 ob 10:48

Saj se nič ne pritožujem. Samo nekaj stvari mi ni všeč (ampak o tem je bilo že dosti napisanega v tej temi).
Glede na to, kaj so mi rekli na T2 je optika v bajti (ali je na obeh koncih priklopljena ni tako pomembno). Ni pa razpeljano po hiši in to dela Gratel (T2 ne ve nič).
Na Gratel sem poslal mail, ker me zanima kako in kaj glede našega bloka.
Sicer pa grem itak za en teden na dopust, tako da počakam še ta čas. Potem pa začnem klicarit :)

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a weidah » 1. Avg 2008 ob 11:24

Upam da bo kdo doma, da ti poštimajo, pa da ko dam prideš že dela ;)
Slika

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 1. Avg 2008 ob 12:26

Sem že naročil, da naj čakajo na klic :)

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 1. Avg 2008 ob 12:59

Sploh ni težava v tem, da bi morali počakati. Težava je v tem, da ti nekdo nekaj obljublja in te (grdo povedano) nateguje, potem pa ni nič od tega. Če bi v štartu rekli, zadeva bo trajala tri mesece, pol leta ali pa eno leto, bi s tem tudi računal. Tako pa dobesedno lažejo in si izmišljujejo neke datume, samo zato, da ljudi držijo v pričakovanju (da si slučajno ne bi premislili in se odločili za kakšnega drugega ponudnika). Kolikor je meni znano, mora vsako podjetje imeti nek načrt gradbenih del. In v takem načrtu je nedvomno točno navedeno kdaj, kje in kaj se bo gradilo (oz. polagalo). Tako da razne obljube, ki potem ne držijo niso nič drugega kot zavajanje in neresnice.

LP

P.S.
Za konec pa še tole. Spet sem klical gospoda, ki je zadolžen za zunanja dela in mi je ˝sigurno 100%˝ (očitno je to nekaj več kot samo 100%) zagotovil, da bodo prišli naredit drugi teden. Bomo videli ...

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 1. Avg 2008 ob 14:37

friksi - kdo pa je ta oseba?
Saj si mogoče že napisal, ampak moram potem spet čez vseh 15 strani :cry:

Odgovori