Siemens Gigaset C450IP

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 29. Jan 2007 ob 13:59

lahko bi t2 ponudil recimo te aparate ob doplačilu uporabnika:

PANASONIC IP TELEFONI

Vsaj osvetljen zaslon ima

Recimo ta model KX-NT265-B bi bil za povprečnega uporabnika več kot dober :wink: ceprav se nebi branil unega simensa, sej ko bo pa telekom optika bomo pa sli na telekom telefonijo :lol: bomo vsaj vidli u temi telefonirat :roll:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 29. Jan 2007 ob 17:31

Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 29. Jan 2007 ob 17:47

Ma lahko dajo kar hočejo, samo da bo osvetljen LCD, malo bolj pameten meni (recimo hitra izbira številk, če ta funkcija na Belcotu obstaja je jaz ne najdem), pa da dela. Vsaj 2-3 modele bi morali ponuditi. Pa po možnosti ne Made in China, naj bo vsaj Made in Taiwan.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a Elysium » 4. Feb 2008 ob 14:38

Prakticnih izkusenj s tem telefonom nimam, sem pa ta weekend zbral dovolj informacij, da lahko trdim, da bi mi ga zelo verjetno uspelo priklopit, ne glede na to, da T-2 zaklepa telefone na MAC address.

Preden si kupim tudi jaz taksnega, bi si zelel pridobiti tudi prakticne izkusnje, tako da ce je kdo pripravljen v nekaj urno preizkusanje, se zelo toplo priporocam ;) Bi pa moral jaz v namene preizkusanja uporabiti svoj prenosnik in router.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a andrejs » 4. Feb 2008 ob 15:21

Elysium napisal/-a:Prakticnih izkusenj s tem telefonom nimam, sem pa ta weekend zbral dovolj informacij, da lahko trdim, da bi mi ga zelo verjetno uspelo priklopit, ne glede na to, da T-2 zaklepa telefone na MAC address.

Preden si kupim tudi jaz taksnega, bi si zelel pridobiti tudi prakticne izkusnje, tako da ce je kdo pripravljen v nekaj urno preizkusanje, se zelo toplo priporocam ;) Bi pa moral jaz v namene preizkusanja uporabiti svoj prenosnik in router.
Torej če te prav zastopim si zbral samo tehnične podatke ali si telefon v resnici videl delovat na t-2 omrežju.
Ker koliko sem ga jaz preučeval na papirju bi zadeva morala delovat samo potrebuješ SIP nastavitve katerih pa ne boš dobil

Se priporočam za katerokoli informacijo lahko tudi na ZS
Slika

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a Elysium » 4. Feb 2008 ob 16:45

andrejs napisal/-a:Torej če te prav zastopim si zbral samo tehnične podatke ali si telefon v resnici videl delovat na t-2 omrežju.
Ker koliko sem ga jaz preučeval na papirju bi zadeva morala delovat samo potrebuješ SIP nastavitve katerih pa ne boš dobil

Se priporočam za katerokoli informacijo lahko tudi na ZS
Trenutno imam na voljo zgolj tehnicne podatke, kako te naprave delujejo oz. opis protokola in nekatere primere prenosa podatkovnih paketov. Sam trenutno nisem na T-2, niti tega telefona se nimam, zato bi zelel to nekje preizkusiti.

Moja resitev bi bila, da se najprej usposobi nek testni telefon, ki so ga skonfigurirali pri T-2. Za ta telefon monitoriras promet po mrezi, prav tako tudi za Siemens Gigaset C450IP s tem da je slednji priklopljen na drugega ponudnika, kjer ne komplicirajo tako kot pri T-2.
Iz testnega telefona preberes password in username, ugotovis naslov T-2 serverja, prav tako tudi ostale nastavitve.
Te nastavitve vnesem v svojo 3CX centralo, ki jo imam instalirano na prenosniku in prilagodim podatkovne pakete tako, da ni vec nobene razlike med telefonom, ki so ga skonfigurirali pri T-2 in to centralo na mojem prenosniku.
Siemens Gigaset C450IP vklopim na router namesto direktno v modem, priklopi pa se na mojo centralo namesto direktno na T-2.
Na routerju nastavim MAC address tako, da je enak tistemu na telefonu, ki so ga registrirali na T-2. Pri T-2 bodo tako mislili, da se jim je priklopil njihov telelfon.

To je en opis bolj na hitro in precej verjetno v prvo verjetno ne bo delovalo. Po potrebi bi bilo treba napisati se en programcek - proxy, ki bi pretvarjal podatkovne paketke, da b ibili povsem identicni tistim, ki jih posilja pri T-2 ju skonfiguriran telefon. Tako na T-2 ne bi opazili razlike in ne bi ukrepali.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a andrejs » 4. Feb 2008 ob 18:00

Pomoje bo lažje počak še kakšen mesec ali dva ko bi naj lahko dobili podatke za SIP. Vsaj tako obljubljajo.

Drugače pa zanimivo razmišljanje, vendar je preveč nekih faktorjev da bi vsaj osebno zaenkrat probal kaj takega.

IP, Netmask in Gateway nastavitve za telefonijo so pomoje del drugega omrežja kot internet tako bi pomoje potreboval en router in računalnik (ali pa vsaj kakšno dodatno mrežno kartico za drugo omrežje) samo zato da bi lahko poganjal program zato da bi zadeva delovala.

Sicer pa ne verjamem da bi se kakšnega mastnega plačila branili tudi direktno na T2 in uradno pogledeli čez prste in telefon priklopili in nastavili tudi oni.
Slika

pibius
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Jan 2007 ob 09:58
T-2: Že imam
Paket: 1/1/TV/TEL
Kraj: Ljubljana

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a pibius » 5. Feb 2008 ob 09:44

Jaz sem medtem lepo vrnil Belcota, vzel PSTN vmesnik in gor priklopil omenjen telefon. Sicer ni priključen kot IP, ampak dela pa prav v redu.

LP.
P.

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a Elysium » 5. Feb 2008 ob 10:40

Kje pa kupujete te telefone? Jaz imam ugledanega v Nemciji. Je sicer Siemens Gigaset C470 IP.
https://www.sc99-shop.de/shop/index.php ... 08246e0b75
http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,h ... rN,00.html

Cena je 67,98 EUR + postnina. Ali je to ugodno?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a andrejs » 5. Feb 2008 ob 14:20

Zgleda kar ugodno, sam sem gledal gigaset 450Ip za cca 80-100€
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2008 ob 14:30

In ti vseeno ne bi delalo, verjami da bi z največjim veseljem strankam rekli kupite en dober ip telefon in bomo naredli vendar je preveliko(zaenkrat) nastavitev ki jih je potrebno upoštevati, da bi bilo to mogoče ponudit.


Elysium napisal/-a:
andrejs napisal/-a:Torej če te prav zastopim si zbral samo tehnične podatke ali si telefon v resnici videl delovat na t-2 omrežju.
Ker koliko sem ga jaz preučeval na papirju bi zadeva morala delovat samo potrebuješ SIP nastavitve katerih pa ne boš dobil

Se priporočam za katerokoli informacijo lahko tudi na ZS
Trenutno imam na voljo zgolj tehnicne podatke, kako te naprave delujejo oz. opis protokola in nekatere primere prenosa podatkovnih paketov. Sam trenutno nisem na T-2, niti tega telefona se nimam, zato bi zelel to nekje preizkusiti.

Moja resitev bi bila, da se najprej usposobi nek testni telefon, ki so ga skonfigurirali pri T-2. Za ta telefon monitoriras promet po mrezi, prav tako tudi za Siemens Gigaset C450IP s tem da je slednji priklopljen na drugega ponudnika, kjer ne komplicirajo tako kot pri T-2.
Iz testnega telefona preberes password in username, ugotovis naslov T-2 serverja, prav tako tudi ostale nastavitve.
Te nastavitve vnesem v svojo 3CX centralo, ki jo imam instalirano na prenosniku in prilagodim podatkovne pakete tako, da ni vec nobene razlike med telefonom, ki so ga skonfigurirali pri T-2 in to centralo na mojem prenosniku.
Siemens Gigaset C450IP vklopim na router namesto direktno v modem, priklopi pa se na mojo centralo namesto direktno na T-2.
Na routerju nastavim MAC address tako, da je enak tistemu na telefonu, ki so ga registrirali na T-2. Pri T-2 bodo tako mislili, da se jim je priklopil njihov telelfon.

To je en opis bolj na hitro in precej verjetno v prvo verjetno ne bo delovalo. Po potrebi bi bilo treba napisati se en programcek - proxy, ki bi pretvarjal podatkovne paketke, da b ibili povsem identicni tistim, ki jih posilja pri T-2 ju skonfiguriran telefon. Tako na T-2 ne bi opazili razlike in ne bi ukrepali.

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a Elysium » 5. Feb 2008 ob 15:40

slow_slow napisal/-a:In ti vseeno ne bi delalo, verjami da bi z največjim veseljem strankam rekli kupite en dober ip telefon in bomo naredli vendar je preveliko(zaenkrat) nastavitev ki jih je potrebno upoštevati, da bi bilo to mogoče ponudit.
Vseeno sem preprican, da bi mi prej ko slej uspelo. S podobnimi zadevami imam kar nekaj uspesnih izkusenj. Ne glede na nastavitve bi mi prej ko slej uspelo narediti emulator telefona, ki ste ga skonfigurirali na T-2ju.

V bistvu ne razumem tocno v cem imate problem na T-2ju. Pa se ne zelim delati pametnega. Ampak ce drugod po svetu uporabljajo taksne telefone, zakaj imate ravno na T-2 probleme z njimi. Glede omenjenega telefona sem precekiral kar nekaj tujih forumov pa nisem zasledil kaksnih vecjih in neresljivih problemov. Pa bi sel stavit, da ce ga dobim in priklopim na mojo domaco centralo, ki trenutno brezhibno dela na tuje VOIP providerje, mi bo delal takoj in brez tezav.

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a Elysium » 16. Feb 2008 ob 13:39

V glavnem. Vceraj sem iz Nemcije dobil po GLS ta telefon: Siemens Gigaset C470 IP DECT. Vsec mi je, ker ima domet po vsej nasi parceli, ne glede na to, da imam bazno postajo v kleti.

Da sem ga priklopil v mojo domaco telefonsko centralo sem potreboval 15 minut in je vse delalo. Poleg telefona sem dobil se kupon za brezplacno telefoniranje in telefonsko stevilko pri SipGate v Nemciji. Tudi to sem mimogrede usposobil. In ne samo to. Potem, ko sem se s telefonom uspesno povezal direktno v njihovo centralo, sem povezal se mojo centralo z njihovo preko istega acounta, telefon pa sedaj deluje le preko moje centrale.

Kaj naj recem. Ocitno so v Nemciji neprimerno vecji mojstri kot vsi slovenski "telekomi" po vrsti, ker jim ni bilo treba niti sporociti MAC address-e telefona, niti ni bilo treba poslati telefona v prekonfiguriranje,... in zadeva je delala v prvo.

Ce bi bil kateri od slovenskih telekomov bi se posteno zamislil nad svojo usposobljenostjo in bi me bilo posteno sram.

Mislim tudi, da tule na T-2 zamenjujete dva pojma. Niso vsi brezzicni telefoni WiFi telefoni. Tale Siemens ima brezzicno povezavo kot klasicen telefon.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a andrejs » 16. Feb 2008 ob 14:17

San našim tudi ne bi rabil sporočati MAC naslovov gre pač zato da so se na tak način najhitreje izognili problemom nepooblaščene uporabe telefona.
Saj nekak morejo vedeti kdo si, Sip accountov pa kot kaže tudi v letu 2008 ne bomo dočakali.

Tako pri nas ne gre za neznanje temveč zavestno onemogočanje uporabnikov.

Prav tako je z pošiljanjem telefonov na prekonfiguracijo, poslali bi ga samo zato da bi ti ga potem T2 zaklenil in ne bi dobil podatkov za SIP accounte in podobne stvari. Ker pa ima gigaset preveč nastavitev katere so odvisne od željue uporabnika pač uporaba ni mogoča v omrežju T2. Ker če bi ga zaklenili uporabnik ne bi mogel nastavljati teh nastavitev, zato bi mu morali dopustiti dostop do konfiguracije centrale ker pa bi izdalo njihove podatke katere pač varujejo.

PS: Vsi uporabniki Pattona sploh ne veste kaj vse vam le ta omogoča ampak T2 se nima časa ukvarjati z temi rešitvami, uporabniki sami pa do konfiguracij nimajo dostopa. Saj po eni strani jih je za razumet, po teh nastavitvah bi stikali tudi uporabniki kateri si še telefona ne znajo priklopiti in bi imeli preveč problemov če bi kdo kaj prenastavil in mu telefon ne bi deloval. In kdo bo potem nanovo vse konfiguriral, kdo bi serviserjem plačal te ure. Torej pri nas pač po liniji najmanjšega odpora pač omejimo vse, namesto da bi pač tistim kateri po lastni krivdi nekaj pokvarijo pač to zaračunajo posebaj.
Slika

scenic16
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 23:08
T-2: Še nimam

Re: Siemens Gigaset C450IP

Odgovor Napisal/-a scenic16 » 3. Jun 2008 ob 23:30

Imam :

http://www.telemach.si/paketne_ponudba/Trojcek_m

http://www.thomson.net/SiteCollectionDo ... 092007.pdf

+ router

Predstavljam si ...

Nabavim :

http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,h ... rn,00.html

http://shc-download.siemens.com/reposit ... sl_SVN.pdf


... en "drat" v modem kot analogni telefon, drugi UTP v ruter. Nastavim SIP na C470IP na http://www.poivy.com/en/sipp.html

Klice sprejemam na UPC Telemach številko, ven kličem po liniji "voip - Poivy - ruter" SLO stacionarne številke gratis* (+ ostali bombončki ) ...

Bi to šlo ? :jao: :-)



INFO: http://voip.blog.hr/ pod "nedjelja, 06.04.2008"


* Max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. With your FREE DAYS you can call for free to all the destinations listed as free! when you have no FREE DAYS left the normal rates apply. You can get extra Freedays by buying credit

Odgovori