CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 25. Apr 2008 ob 19:06

Pozdrav vsem!

Pred kratkim sem postal naročnik T2 (ADSL 1024/256 + TV + telefon) in imam dve sitnosti s telefonijo. Ker mi na T2 tehnični podpori niso znali pomagati, postavljam vprašanje še na ta forum:

- analogni telefon podpira CLIP, vendar ne prikaže številke, ki je nimam v imeniku (če je številka v imeniku, pravilno prikaže ime). Podoben problem poznam še na eni lokaciji, na kateri je naročena optika - torej verjetno ni kriv modem, pač pa morda Vood ali pa telefon. Na tehnični podpori mi je sogovornik povedal, da ima tudi sam isti problem in da so za vse skupaj krivi določeni analogni telefoni. Vseeno pa se mi zdi čudno, da bi bila težava nerešljiva. Naj se s situacijo sprijaznim ali pa je možno kaj izboljšati s spremembo nastavitev v centrali/Voodu/telefonu?

- pri klicu na ISDN linijo (zaenkrat sem uspel stestirati samo z eno linijo) se moja številka izpiše kot 00386590... namesto samo 0590... (če kličem na svoj Simobil, pa se izpiše kot 0590...). To je nenavadno, ker poznam 2 T2 naročnika, katerih številka se ob klicu na to isto ISDN linijo izpiše kot 0590... Da je stvar še bolj čudna, pa moje številke v izpisani obliki (00386590...) ni mogoče poklicati nazaj - ISDN javi "no route". Klicanje brez kode države pa deluje normalno. Na T2 tehnični podpori so mi povedali, da je najbrž problem pri Telekomu, vendar se mi zdi čudno, da pri klicih iz drugih T2 številk deluje normalno, pri moji pa "štrajka".

Vnaprej hvala za informacije in predloge!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Apr 2008 ob 19:34

Predlagam, da mi daš v ponedeljek (ali torek) tule številko priključka na Zasebna sporočila in bom tole ekspertizo forwardiral odgovornim za tovrstne zadeve na sistemih telefonije!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a buneech » 12. Jun 2008 ob 17:20

Jaz imam tudi take težave s CLIP funkcijo in analognim telefonom, da pokaže ime iz imenika, če pa številka ni v imeniku shranjena, pa ne pokaže nič...
Trolling is a art.

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 12. Jun 2008 ob 20:49

Z Nimdino pomočjo sem problematiko raziskal, ampak ni prav veliko upanja, da bo zadeva z vsemi telefoni delovala pravilno. Zadeva je namreč taka, da T2 pošlje 2 informaciji o klicatelju: eno je telefonska številka, drugo pa njegovo ime, če ga imajo v bazi (kar pa je relativno redko). Problem je v tem, da se namesto imena (v primeru, da ga ni v bazi) pošlje prazen string (""), ki ga nato pokaže telefon - kljub temu pa sočasno prejme in registrira tudi telefonsko številko (zato je možno klicatelja klicati nazaj). Težava je v tem, da nekaterih telefonov očitno ni mogoče nastaviti, da bi prikazovali številko namesto imena.

Rešitev, ki sem jo predlagal ob pogovoru z odgovornim za telefonijo na T2, je bila, da se v primeru, da klicatelja ni v imeniku, v polje z imenom že v centrali prekopira telefonska številka. V tem primeru bi bilo vseeno kaj telefon prikaže, saj bi iz obeh polj dobil številko. Vendar pa mi je sogovornik razložil, da je uvedba take rešitve komplicirana - čeprav priznam, da nisem povsem razumel zakaj.

Sicer pa tudi druga moja težava zaenkrat še ni rešena, vendar ni zelo moteča, zato bom T2 spet "popingal" čez nekaj časa.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a Anubis » 13. Jun 2008 ob 12:18

A tu da je vzrok praznega stringa ""? Jaz pa sem pred tedni ze poslal na Dansko obsiren bug report za naslednji update firmwara mojega telefona, ker sem vedno na zaslonu pri zgresenih klicih videl "", ce ni bilo stevilke v imeniku (kjer sem seveda tudi predlagal, da naj prikazuje stevilko, ce pac klicocega ni v imeniku). :D

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a buneech » 13. Jun 2008 ob 13:09

Zanimiva finta..in a pol je kakšen brezvrvičnik, ki pokaže ime iz imenika namesto stringa "", ki ga T-2 pošlje?
Trolling is a art.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Jun 2008 ob 21:13

Moj Panasonic pokaže
Slika Optika od 30.5.2008

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 13. Jun 2008 ob 21:58

buneech napisal/-a:Zanimiva finta..in a pol je kakšen brezvrvičnik, ki pokaže ime iz imenika namesto stringa "", ki ga T-2 pošlje?
Jaz sem na idejo prišel, ko sem kupil nov telefon, ki izmenjuje prikaz "" in številke klicočega. Vsak telefon torej dobi obe informaciji ("" in številko), ampak nekateri prikažejo eno, nekateri pa drugo. Žal pa nimajo vsi možnosti izbire kaj naj prikažejo.

Uporabniški avatar
Fric
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: CLIP težave (Vood + analogni telefon)

Odgovor Napisal/-a Fric » 14. Jun 2008 ob 20:25

Lahko dodam še da telefoni z večvrstičnim zaslonom (2+) v 99% delujejo brez problemov.

Odgovori