Pošiljanje pošte - problem

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a pikoli » 19. Jun 2008 ob 22:16

A lahko vprašam kaj ste naredili, ker meni noben SMTP ne dela. Do danes je vse delovalo. Ne gmail, mail386, ne preko mojega lastnega(moj server ni v LAN-u z mojo mašino). Mam nizko varnost in statični IP. Je pa res, da poleg tega tenutno uporabljam tudi dinamičnega. Ne deluje tudi na drugig portih, ne samo na 25, tudi na 465. Kaj nej nardim? :nevem:
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 19. Jun 2008 ob 22:21

Koji klinac je zdaj spet to z maili?? Ne moreš poslati preko t-2 serverja, ne moreš poslati ven ker je vse blokirano...kaj mislite da bo folk uporabljal samo T-2 maile (ki pa tako ali tako delajo samo ob lepem vremenu in ko se serverjem sprdne kaj poslati naprej)? :jao: :grr:
T-2 bom poslal račun za cel dan supporta in potne stroške ko se vozakam naokoli in gledam pri folku zakaj jim nič ne dela :jao:
Slika Optika od 30.5.2008

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a jurcek » 19. Jun 2008 ob 22:25

jaz uporabljam pošto preko t-2 in preko uni-mb in mi vse normalno gre pošiljat preko smpt.t-2.net tako da ne vem kako mate ostali nastavljeno.
Slika

Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a pikoli » 19. Jun 2008 ob 22:33

jurcek napisal/-a:...in mi vse normalno gre pošiljat preko smpt.t-2.net...
Eni pač ne uporabljamo smpt.t-2.net strežnika. :nevem:
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 19. Jun 2008 ob 23:33

Smtp ne smpt ampak tudi meni ne gre pošiljat pravkar preveril.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a NoName » 20. Jun 2008 ob 13:40

torej.. ce komu odhajajoca posta ne dela, naj mi privat prosim poslje sledece podatke:
nastavitev racuna v postnem odjemalcu (e-mail naslov, ip in vrata smtp streznika, ali uporablja smtp avtentikacijo, in ce je odgovor na zadnje vprasanje pritrdilen tudi uporabnisko ime, s katerim se avtenticira na streznik)
ip naslov (zunanji ip naslov)
e-mail naslov prejemnika
cas posiljanja elektronske poste
napaka, ki jo streznik odvrne vrne
lahko tudi screenshote omenjenih nastavitev...
pa bomo pogledali, kaj se da narediti...

drugace pa, kot je bilo ze receno, v primeru, da se uporablja e-mail naslov posiljatelja DRUGACEN kot tisti, zapisan pri smtp avtentikaciji, potem posiljanje poste preko smtp.t-2.net NE BO DELOVALO! zato je potrebno smtp avtentikacijo (vsaj z nasega omrezja) onemogociti.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a fopi » 22. Jun 2008 ob 21:44

spet ne dela

NAPAKA:

The message could not be sent because the server rejected the sender's e-mail address. The sender's e-mail address was 'xxx.yyy@guest.arnes.si'. Subject '', Account: 'zzz', Server: 'smtp.t-2.net', Protocol: SMTP, Server Response: '550 This domain is blacklisted,consult your postmaster', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 550, Error Number: 0x800CCC78

SMTP je nastavljen (kot je vidno) na smtp.t-2.net, avtentikacija izklopljena.

WTF?!?

Zakaj je arnes BLACKLISTED ?!?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Jun 2008 ob 23:37

ni arnes blacklisted.. pomeni da se je ip, s katerega posiljas, znasel na blacklisti.. sem ti ze odpisal privat... za vse blacklistane zadeve mi posljite zasebno sporocilo z ip naslovom, pa bom poskusil urediti.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

marvin42
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jun 2008 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a marvin42 » 24. Jun 2008 ob 15:52

Včeraj so me priklopili na omrežje in še vedno ne morem pošiljati pošte preko smtp.t-2.net, vedno mi javi tale error:

"An error occured while sending mail. The mail server responded: This domain is blacklisted, consult your postmaster. Please verify that your email address is correct in your Mail preferences and try again."

Uporabljam Thunderbird, sem v t-2 omrežju, pošiljam s t-2 naslova, preko porta 25, imam dinamičen ip, nimam vklopljene avtentikacije (tudi če jo imam, ni razlike).
Aja še to: zjutraj sem klical in so mi rekli, da je moj ip na blacklisti. To se je medtem rešilo, težava pa ostaja :( Glede na to, da mi je pošiljanje mailov na prvem mestu glede uporabe interneta, sem zaenkrat nad vsem skupaj blazno razočaran :(

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Jun 2008 ob 09:22

marvin42, ob priklopu si 'podedoval' ip naslov od enega spammerja. sem te zbrisal iz blackliste, sedaj bi moralo b.p. delovati.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

husky
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Jun 2008 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 8/1Mbs

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a husky » 25. Jun 2008 ob 11:55

Po tem ko sem pred enim tednom zamenjal PC imam tudi jaz probleme s pošiljanjem pošte preko t-2 strežnika.
Uporabljam microsoft outlook in dobim sledečo napako:

Task 'Luka - t-2 - Sending' reported error (0x800CCC78) : 'Cannot send the message. Verify the e-mail address in your account properties. The server responded: 550 This domain is blacklisted,consult your postmaster'

Prebral sem že vse v tej temi pa mi ni uspelo rešiti problema!
Na t-2 so rekli da je problem pri meni??? Kje bi to lahko bilo???
Hvala za kakšen nasvet , predlog!!

LP Luka

marvin42
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jun 2008 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a marvin42 » 25. Jun 2008 ob 12:29

NoName: najlepša hvala! Pošiljanje preko smtp.t-2.net zdaj deluje. Ampak samo v primeru, če pošiljam s t-2 naslova. Z ostalih naslovov dobim vedno isto napako ("not permitted"). Mislil sem, da je štos v avtentikaciji, pa nič ne pomaga. Za vse mailing liste, na katere sem naročen, uporabljam cel kup naslovov. Pošiljati moram pa s točno določenega naslova, drugače ne gre :(

Hkrati pa lahko dam eno črno piko tehnični podpori na 0590 00002, kjer so mi včeraj cel dan odpravljali napako, na koncu se mi je pa en tip zlagal in rekel, da je vse rešeno in da je zdaj napaka samo še na moji strani oziroma v Thunderbirdu, ki pa ga on ne pozna, zato naj se raje obrnem na tehnično pomoč za Thunderbird. Me je imel za norca, kot da sem včeraj prvič prižgal računalnik :(

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Jun 2008 ob 15:47

husky, ce bi bral dve objavi pred tvojo bi videl, da je tezava v tem, da je tvoj ip blacklistan. tudi tvoj ip sem odstranil z blackliste.

marvin42, ocitno mas malo kompleksnejso konfiguracijo postnih streznikov. morda je vredno omeniti, da imas v primeru dinamicnega ip naslova blokiran smtp promet z izjemo t-2jevega smtp steznika (smtp.t-2.net). zaradi enega kupa spama preko t-2 pa smo bili primorani vklopiti zascito posiljanja iz neobstojecih e-mail naslovov, ki pa ima kot posledico nezmoznost posiljanja poste kot aaa@bbb.com, ce si se pred tem na smtp.t-2.net avtenticiral kot janez_krajnski@t-2.net, in povezavo smtp streznik nato gladko zavrne. najbolje, ce mi privat sporocis kaj tocno zelis, seveda s pravimi e-mail naslovi ali se bolje screenshoti tvoje thunderbird konfiguracije. hkrati pa je zazeljeno, da poves kdo na HD te je tak grdo nahecal, da je napaka ze odpravljena... seveda vse privat... jaz bom pa potem javil naprej pristojnim organom in poskrbel da se laznivca likvidira :aa:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a mipax » 25. Jun 2008 ob 16:00

Tudi sam imam problem pošiljanja iz elektronskega naslova, ki ga imam pri siolu. Sprejem pošte deluje, pošiljanje pa ne.

Sporočilo mi napiše .....Not permited.

Kakšen teden nazaj mi je še vse lepo delovalo. Očitno so pri T-2 spet izumili nov trik, da nam otežijo življenje.
STMP imam že ves čas nastavljen na stmp.t-2.net:25 in je do sedaj vse delovalo brez problema.
Kakšna ideja :(

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Pošiljanje pošte - problem

Odgovor Napisal/-a Mark » 25. Jun 2008 ob 17:34

beri prejšnje poste...

sicer pa...

Če pošiljaš iz xy@domene.zt in se nahajaš v T-2 omrežju lahko pošlješ iz t-2 smtp-ja brez vključene avtentikacije! Če pošiljaš iz druge domene in pošiljaš iz drugega omrežja preko T-2 smtp ti ne bo delovalo tudi, če imaš vključeno avtentikacijo! Od zunaj preko smtp.t-2.net lahko pošiljaš samo iz t-2 maila, kot permited sender (potrebna avtentikacija)...Če si na npr. siolu uporabi njihov server ali si nastavi več accountov v outlook!

Simple zadeva, ki si jo velja zapomniti! Dosti nas ima celo svoj privat Mail server in pošiljamo iz njega ;-)

Odgovori