TV kanali za doplačilo

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Jun 2008 ob 08:51

kockica: Takšni komentarji so mi všeč, lepo obrazloženo kaj je vredu in kaj ne, ter kaj se še pričakuje,
tako lahko vsaj vemo v katero smer naj se usmerjamo in kaj je že dobro anrejeno ;)

bradek

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a bradek » 29. Jun 2008 ob 11:16

Nekaj razlage:

- dvb-s sedaj izrisuje STB - Amino in SD Motorola ne zmoreta prikazovati vmesnika in podnapisov hkrati, HD Motorola pa zna.
- pillarbox mode s tipko je odlicna ideja, samo kolikor sem jaz seznanjen z razvojem ze tako primanjkuje "logicnih" tipk na daljincih, glede na to da prihajajo nekatere nove funkcije
- snemanje iz EPGja se meni osebno zdi zelo dobro urejeno, nekako v stilu "carnovnika". Cas od-do lahko vedno popravis v T-2 Snemalniku, tako da ne vidim potrebe po nastavljanju casovne tolerance v nastavitvah. Seveda je to stvar okusa, vendar po mojem mnenju 5 minut zadostuje v vecini primerov. Vsi pa seveda cakamo snemanje neposredno z REC gumbom na daljincu :)
- kot je meni znano mislim da T-2, tako kot ostali providerji, nima drugih pravic za podnapise za slovenski trg, kot za slovenske podnapise (beri: regionalizacijo za podrocje v katerem oddaja signal). Posledicno je moznost izbiranja podnapisov nesmiselna. Mogoce bi bolj prav prislo izbiranje audio sledi, recimo na Melody Zenu :pivo:

kot je rekel slow_slow, se vec takih komentarjev! :plosk:

:rtmT2:

brasavid
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 14. Nov 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 4/512, IPTV

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a brasavid » 29. Jun 2008 ob 11:44

najprej hvala t-2, da smo dobili nekaj filmskih kanalov.
moje vprašanje pa je (glede na to, da nisem glih strokovnjak):
od kod prihajajo podnapisi za te kanale (hallmark, tv1000, hbo,comedy)?
ali gospodje niso še nikoli slišali za format 16:9?
a ne bi podnapisov znali pozicionirati tako, da bi se tudi videli?
ali moramo v 21.stoletju gledati črne robove ali spakedrano sliko, zato da vidimo podnapise?
končno nekdo pobira denar za to, al se motim?

ali pa sem jaz kaj preskočil in se da to urediti s kakšno komando, ki mi je t-2 ni povedal?

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 29. Jun 2008 ob 13:16

Se popolnoma strinjam.
Tudi jaz sem mnenja,da mora storitev 100% funkcionirati, preden se zanjo lahko dodatno kaj kasira.
Testna doba - dokler so stvari "polovične" - se ne bi smela zaračunavati. :namrec:

Drugače se pa stvari počasi premikajo na bolje.. se premikajo..
:plosk: :pivo:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 29. Jun 2008 ob 16:26

K zgodbi o formatu slike (pillarboxing in istalo) bi dodal tole. Veliko oddaj na različnih kanalih lahko vidimo v formatu 4:3 LB (letterbox). Pri vklopljeni funkciji pillarbox taka oddaja izgleda bolj ubogo (t.i. windowbox). Zato bi bilo koristno, če bi obstajala funkcija 16:9 obrezave (t.i. tilt and scan). Na kanalih, kot je HBO, bi lahko bila kar stalno vkjučena, sicer pa bi tako kot pillarboxing lahko dobila svojo tipko na daljincu. V kombinaciji z DVB-S podnapisi na STBju to ne bi smel biti prevelik problem (je pa problem tam, kjer podnapisi segajo v spodnji črni pas).

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 29. Jun 2008 ob 19:03

Ubistvu ne bi smel oddajat 4:3LB ampak 16:9 pa bi blo vse ok...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Fry » 29. Jun 2008 ob 19:31

" ....ne bi smel oddajat 4:3LB ampak 16:9...."
Tega poglavja niso predelali v marsikateri TV hiši., vključno z nacionalko in POP TV :grr:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 29. Jun 2008 ob 20:19

Ja, saj zato. TV postaj mi (ali T-2) ne moremo prisiliti, da začnejo oddajati v formatu 16:9, lahko pa T-2 iz njihove (invalidne) slike naredi, kar se pač narediti da.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Jul 2008 ob 09:07

Vprašanje: A sedaj so programi za odrasle samo v Teleingovi shemi in se jih ne da več odjaviti?

poiuztrewq

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 1. Jul 2008 ob 09:10

Ne, gre za ločen paket. Je od Teleinga ampak ločen od "mini" sheme.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Jul 2008 ob 09:15

Glej imam odjavljenega ampak po zadnji nadgradnji mi preprosto, ko grem čez napiše, da potrebuje geslo. Grem ponovno v odjavo naročnin, vendar tam ne najdem paketa za odrasle pod naročanje ali odjavo. Je osnovni T2 (136 programov), HBO, Discovery HD in Teleing mini. Za odrasle za odjavo ga jaz žal trenutno ne najdem. 2 x preverjeno

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Jul 2008 ob 09:21

Če ga ne moreš odjaviti, potem ga nimaš prijavljenega, odnosno ti ne bo zaračunan.
Optika 100/10

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Jul 2008 ob 09:43

Pre 30 minutami sem prižgal TV in malo preklapljal. Do zadnje nadgradnje sem imel vse programe za odrasle v shemi s sliko Teleinga in napisom skleni naročnino. Danes pred cca 30 minutami je bilo na programih za odrasle samo napis vpiši geslo (kot pred odjavo) in sem vpisal (delovalo), sem šel v sklepanje naročnin in ugotovil, da se ne morem odjaviti od programov za odrasle (ker pa naj bi imel zaklenjeno in če bi se želel prijaviti oz ponovno se naročiti, se tudi ne morem). Po vaših odgovorih sem šel pred minuto preveriti, programi so izginili iz tv (jih sploh ni) ne odklenjenih ne zaklenjenih (tukaj pišem o programih za odrasle) in tudi posebej ne morem skleniti ponovno naročnine ne nič.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Jul 2008 ob 09:46

matjaz1 napisal/-a:Pre 30 minutami sem prižgal TV in malo preklapljal. Do zadnje nadgradnje sem imel vse programe za odrasle v shemi s sliko Teleinga in napisom skleni naročnino. Danes pred cca 30 minutami je bilo na programih za odrasle samo napis vpiši geslo (kot pred odjavo) in sem vpisal (delovalo), sem šel v sklepanje naročnin in ugotovil, da se ne morem odjaviti od programov za odrasle (ker pa naj bi imel zaklenjeno in če bi se želel prijaviti oz ponovno se naročiti, se tudi ne morem). Po vaših odgovorih sem šel pred minuto preveriti, programi so izginili iz tv (jih sploh ni) ne odklenjenih ne zaklenjenih (tukaj pišem o programih za odrasle) in tudi posebej ne morem skleniti ponovno naročnine ne nič.
Tole je ena spremeba, ki je še v delu. Pr0n vsebin se ne bo dalo več naročiti znotraj T-2 priključka, ampak samo preko Teleing TV priključka, kjer bo tudi Teleing-Maxi paket, itd. Tole bo na voljo jutri ali pojutrišnjem tekom dneva. To moramo narediti, da pr0n vsebine lepo jasno ločimo od T-2.
Optika 100/10

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Jul 2008 ob 09:56

No, to je lepo napisano, čeprav ne vem zakaj delate to sedaj, ko naj bi cerkev že prodala svoj delež ali je še vedno cerkev tihi lastnik T2.

Zaklenjeno