IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Malkec » 23. Jun 2008 ob 11:52

Na optiki ni vprašanje če lahko imaš, tam je vprašanje koliko bi imel ;-)

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Jun 2008 ob 11:59

Nisem vedel da ga zanima za optiko :grrpc:

Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a smile29 » 23. Jun 2008 ob 15:24

sory :oops: , pozabu sm napisat :jao:
Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 24. Jun 2008 ob 12:41

Don't shoot me .. kaj smo rekli glede divxov preko aminota (VLC) na TV .. dela, ne dela, kako?

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a buneech » 24. Jun 2008 ob 12:56

Meni dela, samo ne vem na kater program naj nastavim, ko ni noben prazen več...
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 24. Jun 2008 ob 13:08

edit moj prejšnji post .. kako ga naštimam ..

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 24. Jun 2008 ob 13:25

smile29 napisal/-a:Hvala ti, velik si mi pomagu

Navadu sem se na daljinca......,prek VLC ga pa ni, je treba vstajat in menjat programe, zmanjševat/povečevat glasnost itd...
to pa zna bit zvečer problem.

še enkrat hvala :car:
Nabavi miš Mx AIR in(ali) "multipraktik" diNuvomini pa imaš komplet nadzor nad računalnikom. Namesto okornega VLC pa FripTV. Ko se navadiš je vse zelo enostavno. PC uporabljaš popolnoma nemoteno, ni problema kam odložit klasično tipkovnico... res pa vmesnika nista ravno poceni. No za kaj več tipkanja je dinuvo res malo majhen a za kaj v browser/iskalnik vpisat, kak kratek mail odgovorit in podobno pa je zelo priročen...

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a buneech » 24. Jun 2008 ob 15:01

Balonar napisal/-a:edit moj prejšnji post .. kako ga naštimam ..
Po temu bo kr delal, no večina DivX-ov dela.
2.4. Pretok (streaming) videa in avdia iz računalnika na STB
2.4.1. Video
Ena od simpatičnih možnosti je pretok na STB. Že kar v uvodu naj povem, da STB ni nadomestek za DVD (divx) predvajalnik. Prav nobene težave ni z materialom, ki je bil posnet z VLCjem in mpg fajli. Za material, posnet z VLCjem, je postopek naslednji:
File ->Open File, izberemo posnetek, npr. če bi si želeli ogledati posnetek, omenjen pod tč. 2.3 (pomagamo si z gumbom Browse) -> E:\ videos\file1.ts, obkljukamo Stream/Save, označimo Settings. Odpre se nam novo okno, obkljukamo UDP in vpišemo IP praznega TV kanala, OK in še enkrat OK. Trenutno je prazen kanal TV Petelin (239.1.1.157), v večernih urah pa še običajno Parlamentarni kanal (239.1.1.11). Sicer se pa pomikamo po PL, če imamo srečo, bomo našli kakšen prazen kanal. Lahko pa preverimo tudi na View ->Stream and Media Info, zavihek Statistics, če je kanal prazen, morajo vsi parametri kazati 0.

Pretok mpeg4(divx) posnetkov pa ni prav zanesljiv. Razlogov je kar nekaj, malo pobrskajte po forumu, če vas zanima. Postopek bom pa kljub temu opisala, že zaradi popolnosti prispevka in je v osnovi podoben kot zgoraj. Torej File ->Open File, npr. Moj Film.avi, kliknemo Subtitles in poiščemo podnapise n.pr. Moj Film.srt, nadaljujemo Stream/Save, izberemo Settings, obkljukamo UDP, vpišemo IP praznega kanala, izberemo video codec mp2v, audio codec mpa ali mp2a , bitrate je najbolje pustiti kot je, z višjo cifro ne bomo veliko pridobili, samo procesor je bolj obremenjen. Obljukamo še Subtitles Overlay in OK in še enkrat OK in če imamo srečo, bomo zadevo celo lahko gledali na TV.
2.4.2. Avdio
Tudi mp3 datoteke lahko lepo pošljemo na avdio sistem, v skrajnem primeru lahko poslušamo tudi preko TVja. Pri tem so na boljšem tisti, ki imajo motorole STB, ker imajo vgrajene klasične avdio (chinch) priključke in podporo za mp3 datoteke.
Običajno izberemo kar celo mapo, v kateri imamo glasbo, ki jo želimo poslušati. S kakšnim programom n.pr. WinAmp si v tej mapi izdelamo playlisto. V nadaljevanju pa je postopek podoben kot za video. izberemo File->Open file, naložimo izdelano playlisto, nato Stream/Save ->Settings, obkljukamo UDP, vpišemo IP praznega radijskega kanala, OK in OK. Da ne bi preveč iskali: prazen je eden od arabskih kanalov z IPjem 239.1.2.80 (Radio Sout Al-Shaab - št. 87).
Pri STB Amino je postopek podoben, samo da moramo še posebej označiti audio codec (mpa).
Še nekaj bi skoraj pozabila. Praviloma najprej poženite VLC in potem poiščite kanal, ki ga boste uporabili za pretok, sicer zadeva ne bo delovala. Če pa ste najprej naravnali kanal in potem VLC in ni ne slike ne zvoka, se pomaknite za en kanal naprej ali nazaj - vseeno, pa bo tudi delalo.
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
Mato
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 10:26
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mato » 28. Jun 2008 ob 13:13

Čaw

A mi lahko kdo pove če se da snemat filme katere gledam preko IPTV na računalniku? In če lahko kako naredim da bom lahko priklučen na moj router ter gledov IPTV na kompu? Če je bilo to že kje razloženo prosim da mi napišete link. Hvala za odgovor.

lp

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a PINki » 28. Jun 2008 ob 13:32


poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jun 2008 ob 13:47

Mato napisal/-a:In če lahko kako naredim da bom lahko priklučen na moj router ter gledov IPTV na kompu?
Upam, da imaš sofisticiran router. Moja krepa od LevelOne sicer ve, kaj je to multicast, ampak ga skoz WAN noče spustit :jao:

Zgleda, da bo treba postavit PC v DMZ... :roll:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 28. Jun 2008 ob 14:16

Mato napisal/-a:Čaw

A mi lahko kdo pove če se da snemat filme katere gledam preko IPTV na računalniku? In če lahko kako naredim da bom lahko priklučen na moj router ter gledov IPTV na kompu? Če je bilo to že kje razloženo prosim da mi napišete link. Hvala za odgovor.

lp
viewtopic.php?f=3&t=2166&st=0&sk=t&sd=a&start=705

Uporabniški avatar
Mato
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 10:26
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mato » 28. Jun 2008 ob 18:47

Pojavil se je nov problem, sedaj mi IPTV ne dela tudi če sem prikloplen direktno na switch od T-2 (MILAN), kar mi je 2 dni nazaj še delalo. Fora je v tem da sploh nisem nič spreminjal, ko sem prašal kolega je rekel da tudi njemu ne dela. Kdo ve zakaj?


lp

mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mpm » 28. Jun 2008 ob 19:33


ata
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera
Kraj: Radovljica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ata » 29. Jun 2008 ob 18:53

Cak kaj zdaj, IPTV dela ce mas tv naroceno?

Ker meni nekaj ne prime... pomoje je moja nastavitev.

Torej modem mam povezan z racunalnikom in switchom, iz switcha gresta ven 2 kabla za 2 amina, tretji gre v eno mrezno. V racunalniku mam 3 mrezne kartice, eno za internet, eno imam za povezavo z se enim pcjem (ker direkt iz modema ne gre vse odkar so mi t2 tv priklopili) in pa zdaj tretjo sem kupil vceraj, z namenom da bi gledal t2tv tudi na racunalniku. Vse povezave mam v network bridge-u, problem pa je sledec: ce mrezna za iptv prek neta ni bridgana, seveda ne dela. ce pa je bridgana, po par minutah vse skupaj crkne, net na obeh racunalnikih in pa tv.

Torej, kaj lahko naredim, da bi lahko gledal se tv na racunalniku? Tisto z subnet mask ne prime ko dam povezavo v bridge, mam pa dinamicen ip. Ma kdo kaksno resitev? (priznam da nisem bral cele teme ker nimam na zalost toliko casa za vse te strani :/)
Slika

Zaklenjeno