Optika - Ljubljana - Bežigrad

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a MiKi » 1. Jul 2008 ob 20:17

A kdo kaj ve, kaj se dogaja sedaj z Dunajsko 186-192 - nasproti Birokrata oz. nove centrale T-2?
Hvala
Lp!

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 2. Jul 2008 ob 13:42

Ejsi/Disi napisal/-a:
iElectric napisal/-a::blbl: In potem? Boste že priklaplali? Ali je še kaj za postorit:)
Ahh kje!, Je treba še vse pokablirat, spojit, preverit spoje. MAlo še počakaj.

Znaš brati?
˝Let there be light˝,
and there was light!

wolf
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:42
T-2: Še nimam
Paket: 10/10 optika

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a wolf » 2. Jul 2008 ob 13:49

Ejsi/Disi napisal/-a:Je treba še vse pokablirat, spojit, preverit spoje. MAlo še počakaj.
To, da je še veliko dela je tudi meni jasno. Zanima pa me kdaj ja "v planu" začet s temi deli na tej strani Dunajske (vas Stožice, Mala vas,..)?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 2. Jul 2008 ob 15:56

Če bi vedel, bi že povedal. Tako ti pa ne morem nič pomagat. :nevem:
˝Let there be light˝,
and there was light!

mtance
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 00:52
T-2: Še nimam
Kraj: Moste
Kontakt:

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a mtance » 2. Jul 2008 ob 20:31

MiKi napisal/-a:A kdo kaj ve, kaj se dogaja sedaj z Dunajsko 186-192 - nasproti Birokrata oz. nove centrale T-2?
Hvala
Lp!
Centrala je že v tistem koncu. Pod Birokratom. Priklope pa že izvajamo, ne vem pa točno katere ulice so pokablirane.

mitjah
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad - Štihova

Odgovor Napisal/-a mitjah » 3. Jul 2008 ob 07:52

Pozdrav!

Jaz bi vprašal kdaj ali vsaj približno načrtujejo optiko na Štihovi ul.14 Zupančič.jama. :(
Sem tam nov (prišel s Primorske) zato ne vem, ali je do tja že kaj speljano ali čaka da povežejo po bloku ali..? :cry:
S soglasji kot so povedali na t-2 jih je bilo dovolj. To je tudi vse kar sem uspel izvedet. Podjetje Gratel kličem že 6 dni vsak dan ob različnih urah vendar nikoli ne dvignejo telefona.

A lahko kdo kaj pomaga?

l.p. Mitja
pa pejte na :pivo: k je toplo ku oštja.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1140
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a d_g » 3. Jul 2008 ob 08:53

Pri nas je šlo to takole. Pred tremi tedni smo dobili na Štihovi 10 v poštne nabiralalnike obvetilo T-2, da je možen priklop v bloku na njihovo optično omrežje. Že naslednji dan so mi iz T-2 ja poslali (ne da bi jih kaj sploh poklical) aneks k pogodbi za priključitev na optično omrežje (ker sem že 2 leti naročnik storitev T-2).

Čez dva dni so klicali iz T-2 ja, kdaj se lahko Gratelovci oglasijo za napeljavo optike v stanovanju in preboj stene (sem kar debelo gledal, ker tedaj ni bilo še nobenih kanalov do stanovanja, so pa bili že na stopnišču, to je tam kjer so naprave za plin in elektriko).

V 4 dneh so prišli Gratelovci, uredili zadevo po stanovanju, naslednji dan je prišel še tehnik T-2 in izvedel preklop iz vdsl-2 na optiko.

Dela vse ok, hitrost imam 20/20, nobene kockice v enem mesecu na IPTV, telefon dela, skratka optika je zakon.

Ti predlagam, da dodatno težiš kar na T-2ju... ker če so mi oni avtomatsko poslali aneks k pogodbi, potem že točno vedo, kje je možen priklop optike. Pa tud Štihova 14 je zelo blizu Štihove 10.

Še to: že februarja so se pisno najavili Telekomovci za preboj stanovanja. Pa tud na njihovih spletnih straneh piše, da je možna optika. V praksi: ni jih bilo, kličem Telekom, kjer pravijo da še ni možen priklop, čeprav piše to na njihovih straneh.

No ja optika T-2 je res super stvar.

Lep pozdrav!
Zadnjič spremenil d_g, dne 3. Jul 2008 ob 11:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 3. Jul 2008 ob 09:00

mtance napisal/-a:
MiKi napisal/-a:A kdo kaj ve, kaj se dogaja sedaj z Dunajsko 186-192 - nasproti Birokrata oz. nove centrale T-2?
Hvala
Lp!
Centrala je že v tistem koncu. Pod Birokratom. Priklope pa že izvajamo, ne vem pa točno katere ulice so pokablirane.
Ni ti treba zavajat ljudi, če ne veš. Smo rekli, da na drugi strani Dunajske še ni možno.
˝Let there be light˝,
and there was light!

mitjah
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 14:29
T-2: Še nimam

Optika - Ljubljana - Bežigrad - Štihova

Odgovor Napisal/-a mitjah » 4. Jul 2008 ob 14:17

Živjo!

Ali kdo lahko pomaga ali ve, kdaj nameravajo priključiti še Štihovo 14(Zup.jama) ? Štihova 10 ima že.. :neutral:

Hvala, :oops:


l.p. Mitja

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jul 2008 ob 14:21

Vi ste nepriključeni. Lahko pa povem, da imate od 17 možnih, 13 soglasij ZA. Torej boste prej ali slej prišli na vrsto. Več informacij: Gratel.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a MiKi » 5. Jul 2008 ob 19:05

Če ne bo kaj kmal optike na Dunajski 192, bom kr wireless postavil čez Dunajsko cesto, ker to je pa že višek :)

:rtmT2:

mitjah
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a mitjah » 6. Jul 2008 ob 17:41

Navadni Nimda napisal/-a:Vi ste nepriključeni. Lahko pa povem, da imate od 17 možnih, 13 soglasij ZA. Torej boste prej ali slej prišli na vrsto. Več informacij: Gratel.
Koliko to pomeni v praksi ''prej ali slej'' ? Gratel nič ne ve kdaj bodo tam kaj delali.. :(
Zadnjič spremenil mitjah, dne 8. Jul 2008 ob 22:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a iElectric » 7. Jul 2008 ob 19:22

Na Dunajski 196 je kabel že napeljan do našega stanovanja. Torej čakamo samo še na aneks:) Go go!
Slika

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a MiKi » 7. Jul 2008 ob 21:09

Ja, kaj ti pomaga, če ni povezave do centrale čez Dunajsko. (ali je že?)

Če imaš res že kabel, potem stopi na T-2 in tam podpiši aneks.

gringo
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Nov 2007 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, telefon

Re: Optika - Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a gringo » 10. Jul 2008 ob 14:55

Kaj ste že dobili priključek na V strani Dunajske oziroma se je že "zgodil" prekop Dunajske? Parkrat sem šel tam mimo, pa nisem videl nič, kar bi nakazovalo na kakšno kopanje...
V petek naj bi nam na šihtu na naslovu Stegne 21c tudi priklopili optiko, pa se je vse zelo zakompliciralo. Pod prvo so nam posredovali napačne podatke za dostop do interneta (napačen subnet range). Zaradi tega smo zgubili dva dni dela, da smo ugotavljali zakaj ne pride nič do nas. Oni pa so trikrat potrdili, da so podatki točni. Ko smo dobili točne podatke, je stvar startala v približno 30min (parametriranje dveh CISCO router-jev).
V petek naj bi tudi priključili telefonske kanale na našo analogno centralo, vendar tehniki o tem niso nič vedeli. Čez dva dni so celo ugotovili (potem, ko sem jih direktno vprašal), da nimamo ISDN centrale ampak analogno. Od takrat je minilo 6 dni in danes me je tehnik poklical in vprašal, če se lahko jutri oglasil. Mi je že bilo, da bi rekel NE!!!!!!!!
Edina uteha je, da sedaj internet leti in upam, da bo pri tem tudi ostalo....
Za telefonijo pa bomo še videli. 6 kanalov naj bi šlo na našo analogno centralo, dva pa smo naročili na našo Asterisk VOIP centralo. Če bo stvar delovala, bo šla stara analogna centrala v pokoj....
Doma na Bratovševi ploščadi pa stvar dela OK, le en dan je TV nekaj časa blazno štekal. Najbrž so kaj delali na centrali...kdo ti ve...

Odgovori