Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a gepardus » 7. Jul 2008 ob 10:05

Kaj dosti več me nebi prišel (pač bi moral imeti še dodaten TV vmesnik, ki ga pa tako ali tako imam doma - sosed mi ga je dal :) ).
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

Uporabniški avatar
Asterix
Faca
Prispevkov: 182
Pridružen: 17. Feb 2007 ob 09:07
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Slovenie

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Asterix » 7. Jul 2008 ob 10:07

cca 5€/mesec več?
:hmm:
Ils sont fous ces Slovenes!

Majstr
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 20:25
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mb+TV
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Majstr » 7. Jul 2008 ob 11:15

Pa ne pozabimo na kvaliteto slike, ki je na primer pri meni glavni razlog, da zaenkrat navkljub paketnim mahinacijam na T-2 tudi pomislim ne na menjavo operaterja. V kolikor pa bo pri meni SIOL optika na voljo pred gratelovo, potem bo pa druga pesem. Vendar tudi v tem primeru ne vzamem SIOLove žalosti od slike, ampak verjetno kar satelitsko...

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a d_g » 7. Jul 2008 ob 11:18

MiKi napisal/-a:Mark: Oprosti, ker ni 2x več denarja ampak je ŠE VEČ KOT 2x VEČ!
T-2 programska shema: 5,5€/mesec
http://www.t-2.net/?ctxID=8&funcID=1
Teleing IPTV priključek: 12€ na mesec (z DDV)
http://www.ka-in.si/poizvedba_iptv.php
Tisti, ki bi radi gledali čisto vse programe v omrežju T-2 (se ne spuščam v HDTV), je po mojem najbolje takole (naj me NN popravi, če se motim):

Varianta a) – IPTV TELEING

IPTV TELEINGmaxi 12,00 €
HBO + HBO Comedy 8,00 €
Osnovni programski paket T-2 5,50 €
Skupaj: 25,5 €


Varianta b) – IPTV T-2

Tv priključek T-2 + T-2
osnovna programska shema 6+ 5,5 = 11,5 €
HBO + HBO Comedy 8,00 €
Mini paket Teleing: 3,99 €
Skupaj: 23,49 €

RAZLIKA: 2,01 € več v varianti a), ki pa vsebuje še 6 XXX programov. Če smo prej plačevali za XXX programe po starem načinu še 0,5 €, to pomeni, da je razlika samo še: 1,51 €. Res sposobnost komuniciranja T-2 z naročniki ja je sila nizka... Pa pustimo neuradni forum, gre za njihovo uradno stran. Pa še dejstvo je, da so v spregi s Teleingom, zato je vse še bolj težko razumljivo.

Torej vse programe omogoča samo varianta a), v varianti b) so tudi vsi, razen tistih 6 XXX. Prav tako so v obeh variantah tudi programi Mediaset (po današnjem stanju recimo). Edino kar je zdaj potrebno naj uredijo še podnapise na Travel kanalu, saj imajo zdaj luknjo v pogodbah (tako kot za Š1, Š2, :mrgreen: )

Tehnične razlike v kvaliteti sprejema programov ni, saj jo zagotavlja kar T-2 :plosk: ... Kdo pošilja račun za varianto a) za IPTV pa mi ni jasno, verjetno Teleing (no pa bomo imeli dve položnici zdaj, eno še za internet in telefon, drugo pa za IPTV).

Pa še to: vsi govorijo, da je kvaliteta SiolTv-ja slaba, saj dodatno stiskajo programe (velja za njihov adsl, vdsl in optiko).

Če so na T-2 že naredili to s programskimi shemami kar so (so že imeli utemeljen razlog, bodimo razumni, lastniki so pač lastniki), bi bilo manj slabe volje med nami, če bi že vnaprej kaj povedali in ne samo pufffffffffffff, pa so bile tukaj sprememebe s 1.7.2008.

O tem zakaj ni T-2 vnaprej razložil, da je možna varianta a in b, pa je stvar njihove nesposobnosti pravilnega komuniciranja s svojimi naročniki ali nerazumevanja tržne logike ali pa zgolj neodgovornost kakšnega podšefa :hmm:. Bi bilo fajn, da g. Turk, njihov šef, bere tudi tale forum. Škodo, se da hitro povzročit, ponovno vzpostavljanje zaupanja v ponudnika pa potem lahko traja in traja...
Zadnjič spremenil d_g, dne 7. Jul 2008 ob 11:34, skupaj popravljeno 3 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Jul 2008 ob 11:27

Pozabil si dodati še Discovery HD (4 EUR).

Obeh paketov se v splošnem nima - imeti je treba Teleing-Maxi paket, ALI T-2 snovni paket.
Optika 100/10

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a d_g » 7. Jul 2008 ob 11:33

Res je, saj sem napisal, da se v HDTV ne spuščam.

Omenjena zadeva je napisana samo za tiste, ki nikakor ne morej brez športnih in XXX programov. Tisti, ki imajo radi samo XXX programe in ne športne, naj si vzamejo IPTV Teleinga (brez dodatne osnovne sheme T-2) in obratno. Tisti, ki pa ne morejo brez vseh, pa naj si vzamejo vse, če finance dopuščajo :car:... Sicer je pa kombinacij dosti.
Zadnjič spremenil d_g, dne 7. Jul 2008 ob 11:37, skupaj popravljeno 1 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Jul 2008 ob 11:36

Ja, točno tako. Za cirka 98% ljudi je cena TV paketa pri T-2 11,50 EUR, ali pri Teleing 12 EUR. Kdor pa res "mora" imeti še ta ali on program, pa ima možnost za doplačilo dobiti dodatne vsebine.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a tonimona » 7. Jul 2008 ob 11:41

A niso cene za vse enake? Kdo so tisti 2% srečneži? :mrgreen:

p.s.
g. Turk sigurno bere ta forum, kar se pozna na povečanem zanimanju za ključavničarstvo po 1.7.2008. :hudicek:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Jul 2008 ob 11:43

Tisti, ki poleg osnovne sheme na vsak način hočejo še dodatne programe.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a tonimona » 7. Jul 2008 ob 11:48

Ta podatek (98%) je sigurno napačen, bo pa odstotek še manjši ko narod javno izve za možno kombinacijo Teleingmaxi+T-2 osnovni in bo pripravljen globje seči v žep.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a d_g » 7. Jul 2008 ob 12:39

Res je, še več nas bo. Mi bo pa le mal žal na vmesniku, če se ne bo več prikazoval T-2 znakec.

Šaltam takoj, ko mi bo nekdo pojasnil, ki že ima Teleing shemo, kaj se dogaja potem s snemalnikom T-2, če je tudi vključen v vmesniku teleinga..

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a celloak » 7. Jul 2008 ob 12:45

d_g: Yup, dela.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

ales100i
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 07:46
T-2: Že imam
Kraj: Maribor

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a ales100i » 7. Jul 2008 ob 13:02

Mene pa skrbi ena druga stvar.

Večkrat je bilo povedano, da je kvaliteta ponudbe odvisna od števila uporabnikov. NN konstantno opozarja, da se marsikateri program da dobit šele ko imaš recimo vsaj 100.000 uporabnikov. Po nekaterih "neuradnih" informacijah T-2 ne premore več kot 20.000 uporabnikov. Število se bo zmanjšalo še za par tisoč, ki jih bo šlo na teleing. Pa tudi novi uporabniki bodo deljeni oz. bo jih večina šla raje na teleing kot T-2, saj kot sami t-2-evci (čeprav to ni res) pravite dobiš na teleingu isto shemo pa še xxx zraven za 0,5 EUR več. Torej lahko v prihodnje pričakujemo zelo malo novosti iz vidika visokokakovostnih programov. Siol pa število uporabnikov (ki je že sedaj neprimerno večje kot število uporabnikov T-2) konstantno povečuje zaradi večje resnosti in profesionalnosti storitev (npr. Siol optika v MB je že zdavnaj dosegljiva, pri T-2 pa je po napredovanju, še vsaj kako leto ne bo - zdaj debatirati katera je edina prava optika povprečnemu naročniku en k... pomeni oz. se v te znanosti ne razume).

Vse to kaže, da se bo kakovost programske sheme vedno bolj nagibala na stran SIOLa, saj bo zaradi neprimerno večjega števila naročnikov v prihodnje lažje dobil kak nov program oz. ga bo dobil po nižji ceni.

Vsaka čast T-2, ki je prisil SIOL, da se je začel obnašati bolj konkurenčno, ampak na dolgi rok, poteze ki jih vlečete pri T-2 zdaj ne bodo prinesle čisto nič dobrega in vas bo SIOL čisto povozil. Jaz bi se na vašem mestu bal še Tuša in Amisa, ker imajo bolj fleksibilne lastnike.

Bomo videli kaj bo prinesel čas, ampak po moje nič dobrega. Mislim, da je T-2 v tem trenutku na vrhuncu svojih zmožnosti. Prav strah me je pomisliti, katere od programov, ki so v shemi danes ste dobili ob obljubi da boste do nekega datuma imeli vsaj xxxx uporabnikov. Nekaj jih je prav gotovo in tudi za te lahko v prihodnje pričakuje odklop.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a d_g » 7. Jul 2008 ob 13:32

Kablaši tudi nastopajo skupaj, ko se pogajajo za kakšen program.

Po mojem bosta T-2 in Teleing nastopala pri pogajanjih s ponudniki programov kar skupno, torej kot eden. Bi bilo logično, drugače bi moralo nekoga na T-2 skrbeti za odliv naročnikov na Teleing. :hmm:. Sej ni treba, da kdo potrdi tole misel, ampak bi lahko kar bilo prav.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Fry » 7. Jul 2008 ob 13:53

Zelo dobro napisano.
Kot kaže, lahko s T-2 jem zadeve gredo samo navzdol.
Še najbolje bi bilo, da se ukvarja samo z infrastrukturo (optiko), storitve pa prepusti drugim.
Mogoče pa je zgodba okrog Teleinga ravno zametek tega.
V naravi sicer velika riba žere malo ribo,
tu pa so nas T-2 jevci prepričali nasprotno.
Namreč to, da lahko malo podjetje (manj kot 20 zaposlenih), v lastištvu ene osebe (Smolkovič Jnez), brez referenc, verjetno znano le v Razkrižju in okolici,
takorekoč čez noč začne prevzemati T-2 jeve naročnike.
Isto podjetje čez noč takorekoč podvoji ponudbo programov, "brez vednosti T-2" ukine xxx programe in postavi svojo ponudbo.
To isto podjeteje z neznaim številom naročnikov lahko ponudi tudi programe, ki jih T-2 nima.
Kljub temu, da T-2 s firmo Teleing "nima nič", lahko ta ponuja xxx programe, ki delujejo na istih IP kot so delovali na T-2 ju.
itd, itd
Siol TV ponudba je vsekakor boljša od T-2jeve.
T-2jevci nas skušajo prpričati, da je njihova slika boljša, ker jo ne prekodirajo.
Jaz kakšne (bistvene) razlike nisem opazil (moram pa priznati, da nisem imel možnosti na istem TV sprejemniku primerjati oba vira; torej gre za subjektiven občutek)

Škoda!
pričakoval sem nenehno borbo med Telekomom in T-2 jem in s tem izboljšanje kvalitete enega in drugega.
Tako pa se je T-2 "spotaknil" na prvi oviri (cerkvenih zahtevah) in začel močno zaostajati.
Reši ga lahko le doping (hipno izboljšanje ponudbe, ali nižanje cen), ali pa čudež. Morda pričakujejo slednjega!

Zaklenjeno