Interna inštalacija

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Jan 2008 ob 14:44

v bistvu mamo soglasje da je lahko na naši hiši, prav tako pa piše gor da se vsaj en dan v naprej pove ko bodo dela, zaenkrat se tega še niso držali ;)

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a lazyass » 15. Jan 2008 ob 14:46

Tožba za 120 mio €


nemoremmirnospatkermitelekomddhodipomojemvrtu.press :mrgreen:
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Jan 2008 ob 16:16

Hahah, mi mamo pa kar lepo ograjo okoli hiše, včasih je bil not spuščen še en tak velik pes in so telekomovci kar lepo zvonili in prosili, če jim odpremo... Ko so pa pred leti na novo polagali cevi, so hoteli soglasje za vzidavo skoraj 2x večje omarice, v zameno pa ne bi niti fasade popravili... smo jih lepo zavrnili in so si naredili eno tako mičkeno omarco kar lepo na pločniku pred ograjo. :roll:

Za tisti kabel v omarco priklopit se pa moraš postaviti v vrsto pri Telekomu. "Ni druge". ;-)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Jul 2008 ob 12:59

Bliža se dan priklopa in včeraj sem šel malo na podstreho pogledat kako je v hiši s kabli. Od omarice pride kabel na katerem lepo piše UTP 5e ;-) po hiši so pa nepeljani taki, kjer nič gor ne piše. Not so precej debelej žice kot v UTP kablu (4) in ne zgledajo nič sukane, so pa v vse skup zavite v nekaj podobno alufoliji. Najbližji naseljen prostor je povezan z ene 4m takega kabla. Mi lahko kdo pomaga identificirat ta kabel in ali lahko pričakujem kake težave če ne napeljem sukanega kabla.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Fry » 8. Jul 2008 ob 13:30

Premalo informacij, da bi karkoli lahko napovedal.
To, da ne vidiš če so sukane, namreč ne pomeni da niso.
Če je to neki telefonski kabel, so zelo verjetno sukane in zna biti, da ne boš imel problemov.
Po drugi strani, je to lahko kakšen signalni kabel, kjer pa žice niso sukane in temu primerno lahko nastopijo težave.
Če ni problem zamenjati ta kabel, ga pač zamenjaj (da ne boš v dvomih).

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Jul 2008 ob 19:19

Ok hvala za tele info. Če prav razumem tale folija ne preprečuje lovljenja motenj. Sem še malo kabla razrezal in se prepričal da ni sukan in pripravil vse da lahko jutri zamanjam kabel. (dan priuključitve :pivo: )
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a kekoke » 14. Jul 2008 ob 14:22

Ma to ni res. Spet neka napaka, ne vejo kdaj me bodo/boste lahko preklopl, telekom me je pa zjutri odklopu. A se lahko na koga izmed vas obrnem s podatki o naročniku....
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
scythe
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 2. Okt 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a scythe » 14. Jul 2008 ob 17:17

na NN se daj ;)
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a kekoke » 14. Jul 2008 ob 17:20

sedaj imam datum preklopa 16.7.
krneki
Najhujš se mi zdi k je vedno pol na helpdesku telekom kriv , kao jih telekom ni obvestil, pizba, še zjutri je pa vse štimal in me bo dons zihr monter poklical.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

fox89
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Jul 2008 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 1mb/1mb ip tv
Kraj: Koper

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a fox89 » 17. Jul 2008 ob 17:25

mene zanima če ko ti nardijo na določenem kraju optiko in če jo prej nimaš
ti pošljejo kj po pošti al kj če češ optiko al kko gre??

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Jul 2008 ob 19:53

Najboljše, da preveriš preko weba ali klicnega, če je na tvojem naslovu možna optika! Če je možno najprej izpolniš pogodbo!

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Jul 2008 ob 18:40

kekoke napisal/-a:Ok hvala za tele info. Če prav razumem tale folija ne preprečuje lovljenja motenj. Sem še malo kabla razrezal in se prepričal da ni sukan in pripravil vse da lahko jutri zamanjam kabel. (dan priuključitve :pivo: )
no če komu kaj pomaga, kabel je bil ok, čeprov ni sukan
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Jul 2008 ob 18:47

To boš še videl, če bodo težave (recimo ob večerih). Sicer pa, bi bile težave opazne, če bi imel bolj odprt modem (recimo še eno dodatno TV). Veljajo fizikalni zakoni: bolj odprt modem pomeni večjo pasovno širino, a bolj švoh signal. In obratno! :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2009 ob 16:59

Torej.. bo SRD. Kabel od omarce do splitterja bo kratek (3-4 metre). Če bo tehnik lahko odprl omarico, ga lahko zamenjam...
Na splitter bo priključen telefon, logiš... potem pa še gor enih 5-6 metrov od splitterja do modema..


vprašanja:
-kakšen kabel od splitterja do modema in kakšni so konektorji?
-a T-2 monter lahko odpre omarico, da se zamenja kabel do splitterja?


zenkju.. 8)
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a dule17 » 27. Jul 2009 ob 18:20

Kabel naj bo kar utp, lahko še boljši kakšen ftp, sftp, glede na to da gre za kratke razdalje cenovno ne bo ne vem kakšen strošek. Konektor bo telefonski, gresta not dve parici lahko. eno uporabiš za signal, drugo za to da pritrdiš konektor (po potrebi in sicer po en kabel na vsaki strani). na drugi strani splitterja pa isto. To je pač priporočljivo, ni pa nujno, lahko da sploh ne bo razlike. Sam če že menjaš kable, tko nared. Js osebno sem to naredil, kakšna je razlika v signalu pa niti točno ne vem.

In ja, monter lahko odpre omarco in lahko na hitro zamenjaš kabel. Pa prosiš ga lahko da pomer kakšen je signal v omarci in potem kakšen je noter. pa boš videl če se kabel obnese.

Odgovori