Kdo koga...

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
bivša Ljubljančanka
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 08:50
T-2: Še nimam

Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a bivša Ljubljančanka » 21. Jul 2008 ob 14:45

Nekaj me zanima. Pri Telekomu so nam priklopili telefon (ja kooooončno!), ker smo dobili info, da je potem lažje dobit internet in tv. Na T-2 bomo vzeli internet in tv, telefon pa bo ostali pri Telekomu, ker ga bomo čez nekaj mesecev odjavili. Zdaj pa problem: Če imam prave informacije, naj bi Telekom imel 12 delovnih dni časa, da pride v centralo odklopit (oz. pač nekaj naredit). In če se Telekomovci spomnijo, da oni pa ne bi prišli niti 12. dan in datum zavrnejo, potem lahko čakaš v nedogled? Zdaj sem čisto :evil: :evil:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a KoMar » 21. Jul 2008 ob 14:54

Pobrisal sem ti par ?????, ker ni nobene potrebe po njih.

bivša Ljubljančanka
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 08:50
T-2: Še nimam

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a bivša Ljubljančanka » 21. Jul 2008 ob 21:53

???? so potrebni, ker je to glavno in zame zelo pomembno vprašanje vprašanje. Niso nobenemu izmed vas prelagali priklopa? Zanima me kdo me hoče okrog prinest oz. komu se ne da delat in na koga moram svoj žolč zlit, ker imam po enem letu res dovolj tega da moram skoraj prosjačit, da me priklopijo, potem pa jim bom še mesečno plačevala :twisted:

poiuztrewq

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 21. Jul 2008 ob 23:39

Ne kompliciraj. Naročila si Telekomov telefonski (PSTN) priključek.

Sedaj naroči T-2 storitve in pooblasti T-2, da ti odjavi Telekomove storitve. Če potrebuješ fiksen telefon, naroči pri T-2 IP telefonijo. Boš dobila v doglednem času. Če pa ne, prijavi na APEK.

Jasno? ;)

LPd

bivša Ljubljančanka
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 08:50
T-2: Še nimam

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a bivša Ljubljančanka » 22. Jul 2008 ob 08:06

Fiksen telefon sem naročila pri Telekomu samo zato, ker so rekli, da je potem lažje dobit internet in tv. Po skoraj enem letu in teženju vsake toliko, je uspelo, čeprav zdaj slišim, da telefon sploh ni pogoj za internet in tv. No, to smo rešili, s tem nimam problema in čez nekaj mesecev ga bom odjavila, ker ga res ne rabim.
Problem nastane, ker se Telekom in T-2 ne držita rokov in prelagajo, mene pa o tem ne obvestijo. To me jezi. Zato me zanima ali je to stalna praksa, kaj se da naredit ali naj raje spet tiho čakam, da se nas kdo usmili in priklopi? Res mi gre na živce, ker moram prosjačit za neko stvar, ki je danes čisto samoumevna.

poiuztrewq

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 22. Jul 2008 ob 16:02

Verjetno si vrgla stran 80 EUR. Fiksen telefon bi morala naročiti šele po tem, ko bi ti sporočili, da tvoja neaktivna parica ne more biti spet aktivirana in dana v polno razvezan dostop. Pa še takrat bi morala obkljukati "želim dostopati do omrežij drugih operaterjev", da ti ne bi podturili multipleksa (linijo se deli večim uporabnikom, tako da ni dostopna za DSL).

Glede čakanja pa je žal tako... pa nista T-2 in Telekom edina, kjer se čaka, da ne boš mislila...

bivša Ljubljančanka
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 08:50
T-2: Še nimam

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a bivša Ljubljančanka » 27. Jul 2008 ob 22:20

Ja, vem, da sem stran vrgla 88 € ampak rečeno nam je bilo, da je s tel. priključkom veliko lažje dobit internet. Sosedu so na T2 rekli, da ne more dobit interneta brez tel. priključka. Tko, da nekaj že mora bit na tem. Ampak to sem že prebolela. Bolj me mori to, da moram prosjačit za nekaj, kar bom itak morala mesečno plačevat in da najeb... potrošniki medtem, ko se Telekom in T2 med sabo dajeta.
Najbolj pa me jezi to, da čakam že eno leto na internet, vmes sem celo odjavila internet pri Mobitelu (zdaj se mu reče instant), ker je lani T2 objavil, da je pri nas možen priklop. Pa ni bilo, Telekom ni pustil, ker se niso mogli zmenit. Kar je zame spet pomenilo nekaj stroškov, letanja na Mobitel po instant internet... ker priklopljena pa moram bit, ker sem že 10 let in saj veste kako je kar naenkrat abstinirat.
Potem pa končno pride letos junija odobritev, da Telekom pusti, da se priklopimo. Pa ugotovimo, da so na T2 zajeb.., ker so dali zahtevek za napačen dostop in seveda je treba SPET čakat nadaljnih 14 dni, da se Telekomovcem dobesedno dvigne in pridejo k meni kaj narest.

Zanima me kakšna je razlika v delu monterja če imaš polno razvezan dostop ali skupno razvezan dostop?

Saj vem, da sem ful tečna ampak res imam po enem letu poln kufer prosjačenja. In po enem letu mi je zdaj zelo težko čakat še 2 tedna več. Upam, da me kdo razume in da ne bom pri čisto vseh izpadla tečna in blesava babnica. Včasih znam bit res zatežena :neutral:

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a sword » 27. Jul 2008 ob 23:35

Pri SRDju more nujno pridt Telekomov monter, k ti prnese splitter, da se razdeli linija (isto anredi na centrali). Potem pa je za PRD in SRD enako.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Jul 2008 ob 23:38

Razlike med SRD in PRD za monterja ni.
Pri SRD obdrzis Telekomovo telefonijo(po zelji lahko vzames se T-2 telefonijo,ce rabis vec stevilk).Monter telekoma ti prinese razcepnik (t.i. splitter), ki se ga montira PRED vsemi napravami.Razdeli "telefonski" in "internetni" signal vsakega na svoj kabel.Potem pride T-2 monter in zmontira modem,...
Pri PRD pa telekom samo preklopi v telefonski centrali in potem pride monter T-2 in zmontira modem,...

BDW: ne dajeta se samo T-2 in Telekom - slednji se daje z vsemi operaterji :roll:
Tudi sam sem prezivel podobno zgodbo kot ti le, da sem jaz ze imel prikljucek v hisi, ki sem ga mastno placal in oddelal v '90ih letih,pa ISDN,...
Ampak vseeno imajo na Telekomu jajca in me sedaj "prijazno" obvescajo, da sedaj pa je mozen internet pri meni - Mars u tri pisane marjetice :grr:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

poiuztrewq

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jul 2008 ob 00:05

bivša Ljubljančanka napisal/-a:..., vmes sem celo odjavila internet pri Mobitelu (zdaj se mu reče instant), ker je lani T2 objavil, da je pri nas možen priklop. Pa ni bilo, Telekom ni pustil, ker se niso mogli zmenit.
Sorry ampak to je bila pa povsem tvoja napaka, da si odjavila stari internet, preden si dobila novega. Skratka si riskirala in popušila.

Te pa povsem razumem, zakaj si tečna in ti ne gre zameriti.

LPd

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a 5450 » 28. Jul 2008 ob 17:30

Ko se prijaviš na T-2, mi pošljemo poizvedbo na TS ali je možen priklop in oni imajo čas 10 delovnih dni, da nam vrnejo odgovor :)

bivša Ljubljančanka
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 08:50
T-2: Še nimam

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a bivša Ljubljančanka » 8. Avg 2008 ob 10:57

Z veseljem sporočam, da so nam pred dvemi dnevi priklopili tv in internet.

Hkrati pa z jezo sporočam, da ne moremo nič uporabljat (razen na dan priklopa 2 uri), ker je težava s signalom. Serviser včeraj ni prišel (mu ura ni ustrezala), danes se tudi še ni nič javil.

Kako dolgo se čaka na servis?

Moj petletnik bi zelo rad spet igral igrico Cars, ki jo je igral v sredo in mi že dva dni navija živce. Vsaj en izgovor imam, da še malo težim :lol:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kdo koga...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Avg 2008 ob 11:14

Napiši mi svojo "številko priključka" na Zasebna in bom probal pomagati pospešiti obisk serviserja. :)
Optika 100/10

Odgovori