TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Vse o T-2 IP televiziji
mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 8. Avg 2008 ob 20:40

Ne, MPEG4 signal brez težav deluje v omrežju T-2 in ga po mojih informacijah tudi uporabljamo pri par kanalih.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 8. Avg 2008 ob 20:43

mitja, ni problem omrežje, ampak Amino. Ta ne podpira MPEG4, v nasprotju z Motorolo. Trenutno se uporablja MPEG4 samo pri HD programih (MelodyZen HD, Luxe HD, Eurosport HD).

brasavid
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 14. Nov 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 4/512, IPTV

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a brasavid » 8. Avg 2008 ob 20:48

Večinoma se ne vmešavam v razna razglabljenja o določeni temi, ampak se samo držim moderiranja, pa čeprav bi marsikomu odgovoril na razna provociranja.
evo, tudi jaz bi se najraje vzdržal, ampak kar je preveč je preveč.
za začetek: to niso provociranja, to je kritika na nesposobnost in aroganco t-2

Plan je da se RTV center pripoji na T2 optiko in želje so bile da bo do tega prišlo do olimpijade. Očitno to ni postorjeno
če to ni postorjeno, imel t-2 še vedno možnost, da se priključi na zemeljsko digitalno in to že davno in omogoči najboljšo možno sliko vsem naročnikom,
zato smo uporabniki dobili možnost da spremljamo program v HD kvaliteti preko Evrosport programa
kateri uporabniki? 5% uporabnikov? ali morda 10%?.
Nekateri bi verjetno, tudi če bi jim plačali karto za Peking in prevoz, še vedno našli nekaj kar jim ni pogodu in všeč :hudicek: in pri vsaki noviteti iščete dlako v jajcu
(pri vsaki noviteti, ki je šlamparija. če ne morete zagotoviti dobrega servisa, potem je bolje, da ga ni). Če imate eno stvar na razpolago, takoj nekdo drug sprašuje, zakaj ni možnosti še za drugo varianto. Vse skupaj je že patetično in prav zanima me kako sranje bi zganjali, če bi se znašli v koži ostalih, ki niso dobili te možnosti! Naprimer Siol in vsi ostali ponudniki tv programov
jaz in ostalih 90 % vaših naročnikov je tudi nismo dobili.
Naj navržem še to, da ko bo spojena optika na RTV center, bomo imeli možnost spremljanja tudi ostalih programov v veliko boljši tehniki kot do sedaj. RTV center bo ponudil vsem ponudnikom tv programov, da bodo oddajali svoj program preko tega novega centra. Kar nekaj TV hiš se je že odločilo, da to izkoristijo in si poboljšajo kvaliteto slike in zmanjšajo svoje stroške.
in to bo....?

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 8. Avg 2008 ob 20:56

Razlika v kvaliteti kanalov po mojem mnenju ni tako velika, da bi opravičila večje posege v opremo (zamenjava vseh amino vmesnikov) ali omrežje (pre-kodiranje enega kanala). Vsekakor pa vsaka sprememba terja svoj čas. Tukaj na forumu pač ne more nihče pričakovati nobenih datumov.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

brasavid
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 14. Nov 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 4/512, IPTV

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a brasavid » 8. Avg 2008 ob 21:04

hotel sem samo pokazati, da je bila moderacija BOBIja zavajujoča (trditve v njej ne držijo) in zlonamerna (ocenil je upravičeno kritiko kot provociranje.).

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Avg 2008 ob 21:43

Ti povej, kar se ti zdi prav. Jaz ne cenzuriram nikogar, vsako mnenje pa slišim, tudi če se z njim ne strinjam vedno. Če vidim nedoslednost, pa probam urgirati pri ustreznih službah, da se ta nedoslednost razišče in odpravi ali poboljša.
Optika 100/10

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a DragoG » 8. Avg 2008 ob 22:51

Jaz pa se iskreno zahvaljujem T2,ker je omogočil ogled Eurosporta HD in dejansko ne razumem,da je toliko nezadovoljstva na forumu.Sprašujem se tudi,kdaj tisti najbolj glasni sploh gledate TV,če pa non stop visite na forumu in kritizirate.Prav tako pozdravljam to,da je RTV SLO izpolnila obljubo glede Olimpiade v HD-ju.In ker imam pač TV,ki podpira DVB-T MPEG4 sem danes prvič preizkusil,če zadeva deluje in je delovala in to sem tudi objavil.Objavil sem predvsem zaradi tistih,ki T2 še nimajo in če imajo TV,ki podpira Mpeg 4,bodo lahko pač gledali HD ,sicer brez komentarja ampak slika bo prava.
Pa še enkrat ugotovitev,ne kritika.Zvok na SLO je DD 5.1, na T2 stereo.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a BOBI » 8. Avg 2008 ob 23:18

brasavid napisal/-a:hotel sem samo pokazati, da je bila moderacija BOBIja zavajujoča (trditve v njej ne držijo) in zlonamerna (ocenil je upravičeno kritiko kot provociranje.).
Kakšna moderacija? Kaj je tebi, jaz nisem ničesar moderiral!

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 9. Avg 2008 ob 13:25

Men ni jasno zakaj SLO2 kaže OI v 4:3 formatu in s tem skoz kaže te črne robe...če bi lahko v normalnem 16:9 kot je original prenos.
Poleg tega opažam da je čedalje več programa na SLO 1 in 2 v takem načinu predvajanja 4:3 s črnim robom spodaj in zgoraj.

Kamot bi lahko dal 16:9 :roll:
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a andrejs » 9. Avg 2008 ob 14:32

pri OI sigurno ni problema ker dobijo sliko v formatu 16:9

pri ostalih vsebinah pa to ni 100%, ker če je tako kot je povedl naš POPTV stručko lahko že kupijo v obliki 4:3LB torej že dobijo surce v obliki z črnimi robovi.
In seveda pri tem plačujejo črnino v signalu :)
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1219
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a mahi » 9. Avg 2008 ob 15:12

Zanimivo je bilo, ko sem pozimi spremljal zlato lisico v Mariboru. Snemala je RTV sLO in pri nas je bil 4:3 LB format s črnimi robovi, istočasno pa si preklopil na ORF kjer je bila identična slika v pravem 16:9 formatu. Zakaj tako, ko pa je snemala samo RTV SLO in pošiljala signal ORFju?
Slika

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a killah bee » 9. Avg 2008 ob 15:23

andrejs napisal/-a:pri OI sigurno ni problema ker dobijo sliko v formatu 16:9

pri ostalih vsebinah pa to ni 100%, ker če je tako kot je povedl naš POPTV stručko lahko že kupijo v obliki 4:3LB torej že dobijo surce v obliki z črnimi robovi.
In seveda pri tem plačujejo črnino v signalu :)
:D

Ne... Dosti vsebin prihaja v 4:3LB, vedno več pa je prihajalo 16:9FF, nato smo delali konverzijo na 4:3LB. To TV SLO še vedno dela, mi pa ne več. Kmalu pridejo taprave vsebine ven :hudicek: Bomo pa videli, kako bo to T2 uredil, da bo delovalo :)
Megane 225 Renault Sport

guštanj
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 9. Avg 2008 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: Ni važno

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a guštanj » 9. Avg 2008 ob 17:06

kokica2000 napisal/-a:V resnici vezani na MPEG2, ker Amino MPEG4 ne podpira.
Motorola 1510 tud ne podpira, zato lahko na to samo pozabite ;-)

Uporabniški avatar
invictus_slo
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 13. Jun 2008 ob 09:52
T-2: Že imam
Paket: optika - trojček HD
Kraj: Kranj

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a invictus_slo » 12. Avg 2008 ob 12:15

Kljub temu da je T-2 včasih res malo trn v peti (sploh ljudem, ki vedo vse o zadnji tehniki), se mi zdi da se fantje kar trudijo.

Marketing je pa res v k****. Celo jaz, ki sem uprabnik optike, sem povsem slučajno zvedel, da se bo oddajal EuroSport HD med olimpijskimi igrami. Mislim da je čas, da se iz marketinga zmeče ven ene par blond in malo poveča budžet.

Morate pa priznati da T-2 ni glaven problem. Tudi TV SLO je velik problem. Na Krvavcu je oddajnik za MPEG2 gori že približno 5-6 let. Kao testiranje. Sem tudi sam videl škatlo. Ampak zaenkrat to počasi laufa.

Uvedba HD signala ni tako trivialna kot se zdi. TV hiše morajo nabavit nove kamere, ki stanejo precej 10.000 EUR, ne samo nekaj 1000 EUR za malo boljšo domačo uporabo. Zamenjati je treba precej mešalk, montirnih naprav in podobnega TV hardwara. Tudi pasovne širine omrežij niso baš dosti. Seveda se mora tudi mislenost zaposlenih spremeniti, ker sedaj so navajeni na neke analognbe naprave, nove bodo pa presposto specializirani računalniki. Ko sem bil še študent, sem šel enkrat na razgovor za monterja. Seveda načitan z zadnjo tehnologijo SGI o obdelavi videa postavim vprašanje na temo digitalne obdelave videa. Televizijci so me gledati ko tele v nova vrata.

Je pa res da je tudi po tujini precej malo HD programov, pa še ti so plačljivi. Je pač tehnologija za uporabnike leta pred TV hišami.
LP I.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: TV Slovenija bo pričela oddajati v HD TV tehniki

Odgovor Napisal/-a nemo » 12. Avg 2008 ob 21:29

Danes so se na Dnevniku TVSLO pohvalili s HDTV in napovedali, da ostaja tudi po koncu OI. Bo šel takrat signal tudi v omrežja in na t-2 ali bo samo poskusno?
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori