Računi

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Seeker » 19. Jul 2008 ob 12:34

Jaz imam eno vprašanje glede obračunavanja:

T-2 ima na svoji strani objavljen cenik za tujino. Recimo za neko omrežje piše 15c na minuto. In če jaz iz omrežja T-2 kličem slovenskega uporabnika, ki je v tujini in gostuje (ker ima Mobitel ali Simobil), potem plačam ceno za njegovo omrežje ali ceno za M/S?

Kaj pa isti primer, vendar z dohodnimi klici. Se dohodni klici obračunajo?

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a N7 » 19. Jul 2008 ob 12:43

ti kličeš v simobil in plačaš tarifo za simobil. ker pa je klicani v tujini on plača še dohodni klic.

ja, če si v tujini se dohodni klici obračunajo. koliko pa ne vem, ker gostovanje ne deluje :owned:

Ana
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 08:56
T-2: Že imam

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Ana » 20. Jul 2008 ob 17:51

Dobil smo racun, zdruzen, telefonija, tv, internet, 3 mobilne stevilke

Vse je vrzen na en list papirja, nikjer ne pise zraven za ktero stevilko gre, ni preracunano za vsako storitev posebej, se pravi si morem izluscit ven svoje klice, smse in stvari, ki sem jih koristla, in si to se zracunat? S tem da so gor napisane cene BREZ DDVja.. Se bo to kej uredilo?

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a matjazc » 21. Jul 2008 ob 10:05

Kar se tiče računov tudi mene moti, da so totalno nepregledni, kot je napisala pred mano Ana. Se čisto strinjam z njo. Dejte tole porihtat.

Lp

|DSI|
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 20:08
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 100/100
Kraj: Lj - Dravlje

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a |DSI| » 11. Avg 2008 ob 10:31

Imam samo jaz občutek, da so julijski računi enormno visoki?

Zelo težko verjamem, da smo doma na 4 mobilnih telefonih v 14dneh (prej smo bili na dopustu, kjer roaming ne deluje) porabili 150 EUR. Sumim, da so na T-2 kej zafrknili pri bilingu npr. da so zaračunali tako kot je npr. prikazana poraba za pretekli mesec na servisnih straneh - torej za dva meseca skupaj (junij in avgust).

Ima še kdo drug enormno visok račun?

P.S: Nimda oz. katerikoli drug T-2 neuradnik, se da to z računom kaj preverit?
Slika T-2
Slika FTTH
Slika UMTS

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a NoName » 11. Avg 2008 ob 11:17

najbolje bi bilo, ce mi das id stranke ali pa telefonske stevilke, seveda privat... bom dal preveriti.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
lilla
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 15:02
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a lilla » 11. Avg 2008 ob 15:11

Bi lahko preverli pri meni, ID XXXXXX, se mi tudi zdi velik račun cca.95eur, 789,18 minut pogovora (13, 15 ur) v SLO mobilna omrežja, v telefonu pa od nakupa kaže 10 ur pogovora.
Hvala za odgovor v naprej.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a NoName » 11. Avg 2008 ob 15:21

lilla, id sem pobrisal, ker to nima kaj delati na javnem forumu :namrec:, seicer sem pa problem predal naprej. ko kaj izvem, javim privat, ali pa bodo to sporocili fantje po uradnih kanalih...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 11. Avg 2008 ob 16:23

Tudi po mojih izračunih , ko sem jih še lahko vodil mi zadeva ne štima, če gledam po servisni strani bi moral račun biti za vsaj 10 eurov manjši, kar se pa tiče preglednosti je pa katastrofa ,vnešeno je za kar dva meseca skupaj, popolnoma nič mi ni jasno od kot takšna cifra , pa še to ko gledam na račun pa na servisni strani se cena v mobitelovo omrežje razlikuje oziroma cena na položnici je kar skupaj z vseh slovenskih mobilnih omrežij. Ne vem kaj naj rečem žalostno .
Ni mi jasno zakaj ne morejo servisno stran porihtat, da si lahko vsaj malo kontroliraš stanje.
Prej sem imel dve SIM kartici pri DEBITELU pa sem manj plačeval , kot pa sedaj na T-2 -ju, kar bi po logiki tudi moralo bit,
Pa sedaj manj kličem kot pa prej ko sem imel DEBITEL..........tu nekaj ne štima....

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a matjazc » 11. Avg 2008 ob 17:03

Po vsej verjetnosti so se pri vseh, ki imajo T-2 mobil zmotili pri računu in prišteli še klice, sms-e, itd. od prejšnega meseca.
Bodo morali še enkrat vse račune poslat. Jao. :jao:

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a lazyass » 11. Avg 2008 ob 17:21

Ali lahko račun zavrnem tudi v poslovalnici ker je komplet narobe, seštete so minute in SMS za mesec junij in julij, s tem da naročnina je enaka za junij katero sem plačal 90% kot za julij katera je prav tako 90% :owned:

Poleg tega bom pa prnesu še račun za Mobitel d.d. katerega sem bil prisiljen uporabljat medtem ko sem bil na hrvaškem kajti t-2 roaming na hrvaškem ni deloval ...
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a emanresu » 11. Avg 2008 ob 20:55

Na hitro pregledal račun in naj bi bilo vse v najlepšem redu....razen naročnine, ki ni nikjer zapisana ne zaračunana. Me ne moti, HAHA, glede na to, da ne dela polovico drugih storitev...torej plačam samo tisto kar sem izkoristil.

Najbolj je pa seveda razveseljiv pogled na klice, ki so bili opravljeni v stacionarno omrežje (telekom) in seveda T-2 omrežje....vse skupaj cca. 3,5h za 1€. Mal sem spremenil klicalne navade in evo razlika. Če bi bil na M@ bi bili ti pogovori predvsem v M@ omrežje in nekaj v S!, res je da bi jih bilo občutno manj....govorim na pamet.....recimo za 1h.....in če upoštevam da nimajo sekundnega intervala jim pribijem še ene 10 minut....se pravi 70.....70 krat minimalno € 0.087= 6,09€.....kar znese več kot 5€ razlike

Za primerjavo še tale podatek.....od začetka junija sem imel 2 številki. T-2 in M@. Z M@ sem opravil za 25min pogovora (itak paket) in sem skupaj z naročnino plačal nekaj več kot 9€ ....vključujoč naročnino in en klic v tujino za slabih 0.9€ (manj kot minuta!!!!) (pri T-2 bi plačal za celo minuto 0.16€).

(9-5 naročnina=4€ za 25 min pogovorov)

Torej da zaključim. Oba izračuna sta brez naročnine.

M@ 25 min pogovorov 4€
T-2 307 min pogovorov 9,8€ (plus 19 SMS included)

Mislim, da imate vsi na forumu dovolj matematičnega znanja, da razberete bistvo zgornjih številk.

Kaj bo šele takrat, ko bom namesto 1 prijatelja na T-2, klical 5....10....15 prijateljev (oz. recimo 50% vseh klicev bi opravil v T-2, 20% v stacionarca)??

TODA TO KAR DELA T-2 PRI ROAMINGU, RAČUNIH, SMS-IH IN VSEMU KAR NE DELA ŽE 2 MESECA......NEDOPUSTNO. HVALA BOGU NE KORISTIM NIČ DRUGEGA KOT POGOVORE V SLOVENIJI. VSEENO JE BILO DOVOLJ BLAMAŽE.

Kako naj reklamiram in predlagam T-2 prijateljem? Mal težko, kljub nizkemu računu.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Mark » 11. Avg 2008 ob 21:08

Morebitno reklamacijo lahko seveda napišeš tudi v poslovalnici in jo potem oni posredujejo dalje do ustrezne službe! Vendar boš moral besedilo narekovati ti, oni lahko pišejo po tvojem nareku!

Sicer pa lahko vsak sam presodi in si preračuna kaj se mu bolj splača! Že če imaš doma ali ima punca/žena T-2 se izplača, saj imaš brezplačne klice v obe smeri! Zanimanje za mobilne storitve je kr dobro!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 11. Avg 2008 ob 21:17

AndrejS... najina posta sta bila moderirana (beri brisana), ker sta kritično opisovala razmere, ki se dogajajo. Namesto, da bi se nekateri, ki se imajo za bogove na forumu, raje ukvarjali z dotičnimi problemi, se raje spravijo moderirat (poskušajo utišati) določene osebke. To vse kaže na to, da to ni več neuradni forum, ampak se samo imenuje neuradni, da se lahko potem izgovarjajo, da ni nič uradnega! Za take PP nimam besed!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a andrejs » 11. Avg 2008 ob 21:35

tak je to, strah je lepa stvar, da pa slučajno drugi ne bi dobili ideje kako se streže reklamacijam pač pobrišejo poste.
Slika

Odgovori