Računi

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
moho
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 21:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Kras

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a moho » 13. Avg 2008 ob 08:30

mislim, da bi moralo res pisati z malo...

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a N7 » 13. Avg 2008 ob 09:04

lazyass napisal/-a:Imena se pišejo z veliko :blbl:
"slovenska omrežja" ni ime. "Ljubljanski grad" je ime.

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Alex » 13. Avg 2008 ob 14:18

Meni se račun dopade. Ni obračunane naročnine, pogovorov je bilo pa za slaba 2€. :rtmT2:

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a lukec » 15. Avg 2008 ob 22:12

bom kr tule notri napisal.
mobilno telefonijo imam že 2 meseca. ker sem naredil prenos številke sem moral plačat 5€, t-2 pa zagotavlja da povrne tale denar. od vloge za zahtevek povrnitve tega denarje je minilo skoraj 2 meseca, iz strani t-2 pa ne duha ne sluha. vsaj na mail bi lahko javli kaj ali pa poklicali. bo treba spet malo poklicat ali pa če lahko kdo od t-2jevcev preveri zadevo.

lp
Slika

robbe
Faca
Prispevkov: 199
Pridružen: 29. Mar 2008 ob 16:12
T-2: Že imam

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a robbe » 18. Avg 2008 ob 09:55

Jaz sem dobil v enem tednu in pol vse rešeno.

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a emanresu » 2. Sep 2008 ob 17:54

Evo prvi izračun za mesec avgust. Ker so usposobili preverjanje porabe na servisnih straneh sem lahko izračunal oz. primerjal kako je biti naročnik pri T-2 ali prej pri M@.

Pri M@ sem imel itak paket. T-2 paket je isti za vse.

Lahko bi računal do sekunde natančno vendar bi bile razlike minimalne...par centov bi izračuni odstopali kar pa je skoraj nič torej sem zaokroževal. Enkrat gor enkrat dol. Bistvo je da ne bi bilo velike razlike v denarju.

V gospodinjstvu sta 2 T-2 številki prej sta bili 2 M@. Klici med tema dvema št. bi bili prej opravljeni v M@ omrežju....toda o tem kasneje.

Po izračunih sem za klice v M@ omrežje plačal ISTO (če ne celo 10c manj) kot bi jih pri M@. T-2 ima za par centov dražje pogovore kot M@ ampak se praktično vse skupaj izenači zaradi sekundnega intervala. Moram pa povedati da imam dosti klicev pod minuto. V povprečju pa nekje 2m.

Za klice v S! sem plačal samo 1,2€. Prej bi plačal 2,18€. Prijatelji na S! imajo doma T-2 stacionarca zato se je veliko klicev opravilo tam....
4€ bi bilo potrebno plačati še za klice, ki bi morali biti opravljeni v S! omrežje (bili so v T-2)

Zelo izkoriščam konvergenco- klici v telekom so 0.012€. Prej bi vse te klice opravil v M@ omrežje kar bi zneslo še dodatnih 8,9€...zdaj sem plačal 1,3€. razlika je očitna. res pa je da najbrž ne bi govoril toliko kot sem...ampak to je druga zgodba.

Najbolj klicana št. bi bila klicana v M@ kar bi me koštalo dodatnih 20€.

Summa summarum sta me prišli 2 številki pri T-2 €11 plus naročnina
Pri M@ bi me ista količina pogovorov koštala reci in piši 50€. (s tem da NE bi nikoli klical iz M@ s stacionarca ampak samo v mobilna omrežja)

Dejstvo je da sem spremenil klicne navade. Kličem bistveno več zaradi brezplačnih pogovorov. Kličem v stacionarna omrežja kar je tudi skoraj zastonj. Prej nikoli nisem toliko klical. Največji račun pri M@ je bil cca 27€ (z naročnino). Toda vseeno.....za pogovor preko mobilnega aparata bi za to količino minut plačal prej 45€ (+naročnina) zdaj sem pa 11€ (+naročnina). Nekateri ljudje vsak mesec opravijo takšno št. pogovorov in ne tako kot jaz, ki sem jih opravil samo zato ker sem jih lahko oz. so bili zastonj. Za ljudi ki veliko govorijo je samo ena možnost. T-2.

P.S.: Kličem samo v 2 mobilni št. pri T-2. Kaj bi šele bilo, če bi imel bolj inteligentne prijatelje? hehe

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Sep 2008 ob 18:25

Definiraj, kako ti meriš inteligentnost?

Ne ponižuj svojih prijateljev, če ne mislijo enako kot ti! Za množičen prehod na UMTS bo moral T-2 še marsikaj postoriti. Nekaterim so pomembne še kakšne druge storitve kot pa samo poceni klicanje! Naj ti pomagam: obračun prenosa podatkov po kb, roaming, subvencionirani telefoni, pokritost, ...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a emanresu » 2. Sep 2008 ob 18:36

Vsak človek, ki je naročnik T-2 je inteligenten. Tako jaz merim inteligentnost.

Zraven je napisano ''hehe'', kar pomeni, da je bila izjava napisana v šaljivem tonu. Fora pač. Vsi moji prijatelji so drugače precej inteligentni in veliko je stvari pri katerih se ne strinjamo. Kaj jim jaz morem, če jim osnovna matematika dela težave? HE HE :D :) :lol: :twisted: :mrgreen: :hudicek:

Dejstvo je da v mojem primeru številke ne lažejo. Razlika je očitna. Večkrat pa sem omenil, da navkljub nepopolni storitvi T-2 meni osebno njihova trenutna ponudba zadošča. Poleg tega pa popravljajo napake in izboljšujejo ponudbo. Res pa je, da jo tudi drugi operaterji. M@ je storil velik korak pri ohranjanju obsoječih naročnikov s ponudbo Družinska vez. Ne verjamem pa da bodo ljudje zaradi tega šli k M@.

Na strani npch.si merijo koliko je bilo prenešenih št. na določen dan. Spremljam že 2 tedna in št. ni nikoli manjša od 400!! V to so baje vključene vse številke, tudi stacionarne...toda nič ne de, številke so impozantne. Če so podatki točni ne vem. Fora je v tem, da poznam samo ene 3 ljudi ki so zamenjali operaterja....zato sem malce skeptičen glede tako visokih številk. Četudi samo 50 ljudi na dan prenese št. iz recimo M@ je veliko.
Zadnjič spremenil emanresu, dne 2. Sep 2008 ob 18:47, skupaj popravljeno 1 krat.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Sep 2008 ob 18:46

Cobane napisal/-a: Naj ti pomagam: obračun prenosa podatkov po kb, roaming, subvencionirani telefoni, pokritost, ...
Sicer si toliko offtopic, da bi ti moral nekdo brisat post ampak:
- obračuna po kb ne bo nikoli, ker imamo flatrate,
- roaming deluje, potreben bo še poseg na SIM karticah, že zdaj pa deluje na HR in SPA.
- subvencioniranih telefonov ne bo nikoli, ker T-2 ne prodaja telefonov ampak storitve telefonije
- pokritost za dostop do internetnih storitev se povečuje iz dneva v dan in ni možno hitrejše pokrivanje. Pokritost za govorno telefonijo pa je največja v Sloveniji.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 2. Sep 2008 ob 18:51

Prebral sem izračun emanresu-a in pri meni je zelo podobno :pivo:
Je pa tako, tisti ki pogrešajo (no, tudi jaz sem med njimi) množico raznih dodatnih storitev ki jih ima recimo mobitel, seveda jih ima-saj je najstarejši, pa lahko še nekaj časa obdrži naročnino pri mobitelu, pri le-tem se pri množici naročniških paketov že najde nekaj najcenešega in potem večino "prometa" opravi iz t2 mobile. Sam sem naredil tako, pa tudi če bi klical iz t2 mobile samo domov (tudi t2), pa še kak klic na stacionarca se mi splača tistih 4€ naročnine.
Ko pa bo t2 imel kar pričakujem od mobilnega operaterja pa enostavno prenesem primarno št na t2 :razz:

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a emanresu » 2. Sep 2008 ob 19:04

Točno tako. Tudi če imaš 2 številki...eno pri M@ in drugo pri T-2 (tako sem jaz imel julija) se račun lahko drastično zmanjša navkljub dodatnemu strošku 4€, kot znaša naročnina pri T-2. In če imaš to, potem imaš najboljše iz obeh ''svetov''. V tem primeru imaš bolj polne žepe. Poleg tega da prišparaš imaš v žepu še dodaten telefon, hehe.

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a lithium » 2. Sep 2008 ob 20:58

mitja_i napisal/-a: - roaming deluje, potreben bo še poseg na SIM karticah, že zdaj pa deluje na HR in SPA.
Kakšen poseg? A bo potrebna menjava obstoječih simk??

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Sep 2008 ob 21:04

Poseg ne pomeni nujno menjave ;-)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Sep 2008 ob 21:07

Mitja, spet buče prodajaš! Kako lahko rečeš, da roaming dela, če ga pa ni tega junaka, ki bi to lahko uporabljal.

Ups, sorry... roaming s hrvaškim T-Mobile in nekim španskim pa res deluje! :oops: :hudicek: T-2, vse čestitke... to je pa že res uspeh!

Tema naj se nadaljuje tu: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=18&t=3616
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Računi

Odgovor Napisal/-a lukec » 16. Okt 2008 ob 08:43

lep pozdrav

na računu gledam poslana sporočila SMS/MMS 20. ali je to skupaj koliko je poslanih? ker potem imam spodaj še eno postavko poslani sms-i tujina 8-krat.

klici v slovenska mobilna omrežja niso pravilno zaračunani. moja količina je 0,68MIN je pa blo narejeno krepko krepko več.
potem klici v t-2 mobilino omrežje mi je zavedeno 9,07 min je pa blo minimalno ena ura pogovorov če ne še več.


lp
luka
Slika

Odgovori