T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
silvom
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 17:12
T-2: Že imam
Paket: FTTH, 1XIPTV, 1xtelefon

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a silvom » 12. Sep 2008 ob 09:23

borut napisal/-a:
silvom napisal/-a:Borut , če namiguješ da je to T2 , potem ali ne znaš seštevati ali pa si v službi na T2 :hudicek:
seštevati mi kar gre, delam pa na Siolu.. :blbl:

ok, razvetli me.. Siolov trojček košta 33€ (30€ je na srd), zajema osnovno programsko shemo (49) kanalov, 1mbit in VoIP...
Borut - res ne vem kaj delaš na SIOL-u če ne poznaš niti osnovne ponudbe svojega podjetja.Oglej si moj post na temi MOS2008 kjer sem primerjal ponudbi T2 in SIOL-a na optiki in boš ugotovil , da ti marsikaj in ne samo seštevanje ne gre najbolje od rok... Pa brez zamere !
Slika

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a borut » 12. Sep 2008 ob 10:44

kaj sm pa jest faliu z mojim računanjem?

Delam na tehnični pomoči, kjer s samimi cenami nimamo nič (informacije so posebej). Z našim paketom sem seveda seznanjen..

Dej mi ti primerjaj trojčke na xDSL-u, glede na to, da ima dostop do optike premal ljudi.. Bi ti jest poračunal, ampak praviš, da to meni ne gre.. :oops:
Slika

silvom
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 17:12
T-2: Že imam
Paket: FTTH, 1XIPTV, 1xtelefon

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a silvom » 12. Sep 2008 ob 11:17

No borut za XDSL ponudbo ti matematika deluje nekoliko boljše - pa vseeno še ne čisto dobro.
Zavedati se moraš, da hitrosti 10/2 zaradi tehničnih omejitev ne more uporabljati veliko število uporabnikov in da mobilna ponudba T2, glede na trenutno pokritost ni dobra .
Tudi IPTV ponudba T2 je mnogo slabša in dražja od SIOL-ove .Da ne govorimo o ugodnostih za nove naročnike ki jih nudi konkurenca.Seveda ima T2 tudi nekatere prednosti kot je naročnina brez vezave in morda res kvaliteta slike na IPTV .
Smatram pa , da je cenovna politika T2 na področju optike precej zgrešena, glee na to da je ta tehnologija najbolj perspektivna , kar je SIOL že lepo razumel in temu prilagodil svojo prodajno strategijo !
Slika

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a borut » 12. Sep 2008 ob 12:17

to je res.. Je pa tut res, da nima velik folka za izbrat optiko?!?

No, matematika meni deluje čist uredu. Je res, da imamo tukaj dve različno strategiji in, logično, vsaka nekomu ugaja.

Cenovna politika T-2-ja ni zgrešena, saj ima mnogo naročnikov brez agresivnih oglasov, brezplačnih koncertov.. Ne vem zakaj se ti je sicer T-2 zameril, ampak očitno jim grejo preklopi uredu, ker z napačno politiko bi takoj opazili usip. Poznam veliko folka, ki hočejo samo T-2 in nič drugega. Ne pomaga niti to, da jest delam na Siolu, k bi jim lahko pomagal hitreje v primeru težav.

Jest mam velik raje 10/10, kot 20/20, pri telekomu pa manj kot slednje sploh ni možno..

Jest uporaljam na eni lokaciji Gratelovo edino pravo, na drugi pa sem vlihkar podpisal trojčka za 30€ na srdju pa leptopa za 100€ (oddaljenost 3km, tko da bo mpeg4 delal vlih za vlih).

Kaj nej ti rečem.. Imamo na siolu tudi forume pa pejt lepo tm pohvalit odlično ponudbo, če se pa meni zdi, da bom T-2 pohvalil za odzivanje na konkurenco, me pa zaradi tega ni treba žalit..
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a celloak » 12. Sep 2008 ob 12:49

:plosk:
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

silvom
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 17:12
T-2: Že imam
Paket: FTTH, 1XIPTV, 1xtelefon

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a silvom » 12. Sep 2008 ob 13:19

borut - T2 se mi ni kaj posebno zameril ,saj sem njegov naročnik že od njegovih začetkov z vso kalvarijo vred, katero smo preživljali v tem času.Zdaj pa se je zgodilo,da imam naenkrat kar dva optična kabla potegnjena do stanovanja in se mi odpira čudovita svoboda izbire najboljšega ponudnika.Trenutno se mi
dozdeva da T2 ni več tisto za kar se reklamira (najboljši,najcenejši,in oh sploh).Posebno IPTV je obupno pod nivojem konkurence - meni pa je prav ta ponudba zelo pomembna pri izbiri operaterja. Ni mi jasno zakaj imaš ti raje 10/10 kot 20/20 , če to dobiš ceneje - verjetno zato, ker SIOL še ni potegnil optika do tebe? Če bi, bi verjetno razmišljal malo drugače :lol:
Prepričan sem , da bo moral T2 spremeniti svoj odnos do meni podobnih uporabnikov (kakršnih bo vedno več) , če bo hotel imeti dober tržni delež na najbolj perspektivnem področju optičnih komunikacij in upravičiti velike investicije v Gratelu ... In prepričan sem, da je pravi čas za to sedaj, predno bo SIOL razpotegnil svoje lovke...
Slika

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a borut » 12. Sep 2008 ob 13:42

Da bo jasno:

T-2 10/10 za 14€, oz. 20/20 za 28€
ali Telekom 20/20 za 26€

Sam tko.. Siol IMA mamljivo in dobro ponudbo. Iz prve roke tudi lahko povem, da optika dela odlično! Težave, ki se dogajajo pa so zlo nahitr odpravljene.
Sploh z leptopom bodo vzel vse naročnike T-2-ju.. odkar delam tuki, vidim, da se in helpdesk in tehniki zelo trudijo, tko da se je moje mnenje o Siolu ZELO izboljšalo. Čeprav je kašna mineštra tu pa tam.. :blbl:


Zdej pa se lahko nehava spotikat v temi, kjer je govora o odlični T-2-jevi ponudbi.. :namrec:
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Sep 2008 ob 13:43

Vse lepo in prav, ampak laptop, ki ga ponuja siol je samo za naivneže in je vsaj za moje pojme neuporaben.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a borut » 12. Sep 2008 ob 13:44

celeronček, narejen za kitajski trg. Odličen za osnovno uporabo, sploh ker košta 1€ oz. 99€.. :nevem:
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 12. Sep 2008 ob 13:49

Ja in zelo veliko naivnežev je na T-2 tudi jaz,ki ne rabim nekega super prenosnika,pravzaprav ga sploh ne rabim ampak če mi ga negdo podari za 1€ ga bom vzel,edina žalost je to da bo takrat ko bo telekom priklopil optiko pri meni ta akcija že pozabljena ali pa bo kakšna nova ugodneša nikol se ne ve.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Sep 2008 ob 13:51

ta osnovna uporaba, je že pri takšnih uporabnikih kot so moji starši neuporabna, pa ne znajo niti igrc instalirat.
žal to je moje mnjenje glede laptopa

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a borut » 12. Sep 2008 ob 13:54

Tehnične podrobnosti prenosnika Dell 500:
Procesor Intel Celeron M 560, 2.13GHz,
LCD zaslon 15,4'' (39 cm),
Pomnilnik 1GB 667 DDR2 SDRAM,
Trdi disk 120 GB SATA,
Bluetooth Dell TrueMobile 355,
Operacijski sistem Windows Vista Home Basic SP1 (angleška),

Razsvetli me, kaj je tukaj tako ZELO neuporabnega, da ni vreden niti 1€? :jao:
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a Krypto » 12. Sep 2008 ob 13:56

slow slow v Sloveniji precej ljudi nima denarja za nov laptop, tako da kljub temu da je čisto osnovna različica je za en evro za marsikoga povsem dobrodošel. Tale da je za tvoje starše neuporaben je mal lovska. Dejstvo je da je laptop out of date ampak je za osnovne operacije popolnoma uporaben. Če računaš še da je sama optika tudi kar precej ugodna, si pa sploh na konju. Pri vsem skupaj pa mi je zelo všeč da lahko pri telekomu vzameš en komunikator zastonj (ob podpisu za 2 leti, kar itak podpišeš zaradi laptopa), ostale TV pa priklopiš na kabelsko za 5€/mesec, kar ti skupaj znese 35€, oziroma ob polni programski 44€.
Mimogrede, na veliko lokacijah je ob lokalnih kablaših že na voljo TS optika, medtem ko je baker za kakršnekoli normalne različice predaleč, da ne bo slabe volje zakaj nekaj hvalim. Konkurenca je za moje pojme samo zdravje, in je super da se vsi počasi prebujajo.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Sep 2008 ob 13:58

ne se jezit to je samo moje mnjenje za visto manj kot 2Gb ne toleriram,
kaj šele celeron,
drugače pa priznam dobra ponudba, pač za druge.
izrazil sem samo svoje mnenje, verjamem da bo veliko ljudi to tudi dejansko vzelo.
1x izrazim lastno mnenje pa ste me že skor linčali :D
Zadnjič spremenil slow_slow, dne 12. Sep 2008 ob 13:59, skupaj popravljeno 1 krat.

silvom
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 17:12
T-2: Že imam
Paket: FTTH, 1XIPTV, 1xtelefon

Re: T-2 akcija "Ukinjamo čas"

Odgovor Napisal/-a silvom » 12. Sep 2008 ob 13:58

borut napisal/-a:Da bo jasno:

T-2 10/10 za 14€, oz. 20/20 za 28€
ali Telekom 20/20 za 26€

Sam tko.. Siol IMA mamljivo in dobro ponudbo. Iz prve roke tudi lahko povem, da optika dela odlično! Težave, ki se dogajajo pa so zlo nahitr odpravljene.
Sploh z leptopom bodo vzel vse naročnike T-2-ju.. odkar delam tuki, vidim, da se in helpdesk in tehniki zelo trudijo, tko da se je moje mnenje o Siolu ZELO izboljšalo. Čeprav je kašna mineštra tu pa tam.. :blbl:


Zdej pa se lahko nehava spotikat v temi, kjer je govora o odlični T-2-jevi ponudbi.. :namrec:
Samo še tole - potem pa res nehava .

SIOL ponuja trojček za 30 € z 20/20 in za dodatnih 9€ zelo dober TV paket (tudi HBO) .

To navajam samo zato, da bi se T2 zbudil iz svoje zaverovanosti vase. Konec !!!
Zadnjič spremenil silvom, dne 12. Sep 2008 ob 14:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Odgovori