T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Vse o T-2 IP televiziji
DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 1. Sep 2008 ob 21:16

Kdaj pride timeshift in več kanalov? Bo na sejmu v Celju že kak namig?
HulaHop naokrog!

motomat
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 10. Jul 2008 ob 11:46
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a motomat » 17. Sep 2008 ob 14:06

Kje oz. kako pa naročiš ta prostor za snemanje? A se to pol predvaja iz istega diskovja kot T2 videoteka?
Pri gledanju filmov iz videoteke mi namreč ful laufajo kocke in sliko prekinja. Problem sem sicer prijavil, vendar.... :grr:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Sep 2008 ob 14:26

Kdaj si prijavil problem? Če je tega več kot 3 delovne dni, mi lahko prijaviš svojo "številko priključka" na Zasebna sporočila. Nobenih kock ne sme biti. :namrec:

Diskovni prostor si lahko zakupiš preko TV vmesnika in ga lahko spreminjaš 1x na dan. Plačuje se sorazmerni delež znotraj meseca. Torej posnameš, gledaš čez tri dni in vse skupaj pobrišeš in vrneš prostor - plačaš samo za 3 dni.
Optika 100/10

FotoModel
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 6. Sep 2008 ob 14:17
T-2: Že imam
Paket: trojcek

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a FotoModel » 17. Sep 2008 ob 23:48

A ve mogoce, kdaj se bojo dali snemat vsi kanali? ali pa je bolj pametno t2 odjavit, pa vzet siol tv, ali upc?

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a celloak » 18. Sep 2008 ob 08:19

Fotomodel: Siol nima snemalnika, pri UPC moraš pa dokupiti relativno drag kos strojne opreme.

Na tvoje vprašanje sicer ne znam odgovoriti.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a buneech » 18. Sep 2008 ob 08:28

Pri upc je STB z možnostjo snemanja 4€/mesec za najem...tako, kot bi uzel eno HD motorolo dodatno pri T-2.
Trolling is a art.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 18. Sep 2008 ob 09:08

Pri UPC je doplačilo za 160GB snemalnik 2€/mesec. 4€/mesec stane če ga vzameš kot drugi sprejemnik.

Toliko o super T2 snemalniku.
- če bi T2 ponujal 160GB prostora za snemanje bi te to stalo 16€/nesec, ker je trenutno največji paket 100GB te to pač stane 10€/mesec.
- torej če že zanemarimo dejstvo da je T2 snemalnik neuporaben (deluje na štirih programih) je skoraj 10x dražji za uporabnika. Tako da je potrebno upoštevati pri končni ceni pri primerjavi cen tudi to.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Sep 2008 ob 09:11

Pri T-2 snemalniku moraš vzeti v obzir to, da imaš do dneva natančno zakupljen plac, ki ga dejansko rabiš. Torej, če posnameš eno oddajo in jo pogledaš čez 3 dni ter nato pobrišeš in vrneš un prostor, plačaš samo za 3 dni najemnine. ;-)
Optika 100/10

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 18. Sep 2008 ob 09:54

spet iščeš dlako v jajcu.

ker če imam snemalnik ga imam zato da ga konstantno uporabljam. Za snemanje 1 oddaje za 2 dni na mesec ne potrebujem snemalnika. Glede na programe katere pomujate v snemalniku snemalnika sploh ne potrebujem (filmi in serije so tak na netu če bi jih hotel gledati, vse ostale vsebine lastne produkcije pa tako najdeš na WEB-u v njihovem arhivu). Če pa že hočem snemati samo eno oddajo ta tak ne rabim vašega snemalnika, še timer funkcija na VCR je uporabna če želiš snemati samo eno oddajo.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Sep 2008 ob 10:03

Dlaka v jajcu? Jaz menim, da je to velika prednost pred tem, da imaš nek kos hardwarea doma. Gre za fleksibilnost, kar se pozna tudi pri računu, na strani T-2 in na drugi strani, za rigidnost plačevanja unega hardwarea, če si pri kablaših. :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1219
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a mahi » 18. Sep 2008 ob 10:05

Tudi sam uporabljam konstantno snemalnik in vedno imam zakupljenih caa. 20 ali 30 GB, kar pomeni da na mesec doplačam caa 2 - 3 EUR za snemalnik.

Zaenkrat mi storitev popolnoma odgovarja, tudi cena je primerna, pogrešam le snemanje več postaj. Če ne drugo vsaj slovenskih.

Res pa je, da je sedaj UPC ponudil boljšo storitev, saj pri T-2 snemalniku, dokler imamo zakupljeno majhno količino placa nekje do 50 GB storitev ni pretirano draga (moje osebno mnenje), pri zakupu placa nad 50 GB pa se storitev kar močno podraži, da ne govorimo o 100 GB. To pa pomeni pri konstantnem snemanju tudi konstantno gledanje, saj v nasprotnem primeru hitro zapolnimo plac oz. naročamo novega, kar pa zadevo močno podraži.

Mislim, da bi tudi T-2 moral obvezno najti rešitev kot jo ima UPC z STBjem z vgrajenim HDD. Tako bi T-2 snemalnik ostal tak kot je za take, ki občasno posnamejo kakšno oddajo (moj oče ki je v penziji in si kdaj želi poleti posnet TV dnevnik, ker je pač prej na vrtu), alternativa za tiste ki pa pogosteje snemajo TV program pa bi bil za doplačilo STB z diskom. Nam v družini bi prav prišel, saj večino programa posnamemo in gledamo ko imamo čas....
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 18. Sep 2008 ob 10:29

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz menim, da je to velika prednost pred tem, da imaš nek kos hardwarea doma.
Nisem vedel da pri T2 televizija deluje brez vsakega HW, kaj imate ponovem modeme kateri imajo RF out in se STB več ne potrebuje. Ker v trenutku ko pa imam STB doma je pa čisto vseeno ali je ta z snemalnikom ali brez, še vedno ga moram imeti nekje na polici zraven TV-ja.
Navadni Nimda napisal/-a:Gre za fleksibilnost, kar se pozna tudi pri računu, na strani T-2 in na drugi strani, za rigidnost plačevanja unega hardwarea, če si pri kablaših. :namrec:
Kot sem že napisal, dokler bom snemalnik uporabljal za snemanje tv Dnevnika ali 24ur se človek lahko zadovolji z vašimi 10-20GB varijantami (ampak to tako lahko preko WEB-a pogledam). Ampak 20GB pri T2 (4 programi) je identično 160GB pri UPC (VSI programi).


Pa da ne boš rekel da samo kritiziram T2 TV. Kot kaže ga bom celo naročil, pa ne zaradi njegove uporabnosti ker ta je nična. Naročil ga bom samo zato ker me bo po novem v kombinaciji z internet + UMTS konec mesca stalo manj kot če bi imel samo internet + UMTS. Preračunano me pride če vzamem TV in ga ne uporabljam 1€ ceneje na mesec kot da TV-ja ne naročim.
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1219
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a mahi » 18. Sep 2008 ob 10:32

Na timeshift in podobne dobrote smo pa pozabili.
Drugače pa se popolnoma strinjam s predhodnikom. Če mi na omari že stoji STB bi raje videl da ima še v sebi vgrajen še disk in mi tako omogoča polno funkcionalnost snemanja.
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a celloak » 18. Sep 2008 ob 11:12

20 GB = 2€ mesečno. Preveri svoja dejstva.

Se pa strinjam, da bi T2 snemalnik de facto povozil vse konkurenčne rešitve, če bi ponujal več programov za snemanje.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 snemalnik - poraba in plačilo ?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Sep 2008 ob 11:18

andrejs napisal/-a:Pa da ne boš rekel da samo kritiziram T2 TV. Kot kaže ga bom celo naročil, pa ne zaradi njegove uporabnosti ker ta je nična. Naročil ga bom samo zato ker me bo po novem v kombinaciji z internet + UMTS konec mesca stalo manj kot če bi imel samo internet + UMTS. Preračunano me pride če vzamem TV in ga ne uporabljam 1€ ceneje na mesec kot da TV-ja ne naročim.
Ti kar kritiziraj, če meniš, da nekatere stvari niso, kot meniš, da bi morale biti. Tudi mi lahko še kaj izboljšamo. :)

Jaz sem dal samo enega od aspektov prednosti omrežnega snemalnika pred tem, da ima uporabnik Hardware doma. Predvsem je to zato, ker je cena dinamična in se da zakupljen plac odjavljati, na dnevni osnovi, ko ga pač ne rabiš, kar lahko precej poceni zadevo. Drži pa, da bi bilo precej bolje, če bi se dalo snemati več programov. Ampak to pa že ni več popolnoma odvisno od T-2.
Optika 100/10

Odgovori