Problem s telefonijo

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
Gregz0r
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 1. Dec 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: 5Mbps/5Mbps
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Gregz0r » 14. Dec 2006 ob 20:21

enako
:roll:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Dec 2006 ob 20:51

jaz nimam prenesene cifre, skratka motece to postaja,upam da bo to zrihtano v tej napovedani nadgradnji telefonije jutri
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

stary
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 21:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kr

Odgovor Napisal/-a stary » 14. Dec 2006 ob 21:25

pack napisal/-a:Ja, vidiš, to sem pa čisto pozabil vprašat... Na začetku, še pred sklenjeno pogodbo, sem se s T-2 pogovarjal in je bilo rečeno, da "klic na čakanju" deluje ("ne skrbi, vse funkcije ISDNja boš imel..."). Sedaj pa vidim, da v bistvu ne deluje, ker dobim signal zasedeno. Se kaj "dela" na tem?
Poglej si tole temo http://t-2.rula.net/viewtopic.php?t=199 ... c&start=15

O tem je tekla debata že v aprilu in konec julija sem stvar testiral v praksi in napisal nekaj o tem.

Do danes se ni NIČ delalo na tem, stvar je popolnoma enaka kot na začetku. In, kljub temu, da je Navadni Nimda
v tejle temi
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?t=884

povedal, da bo, zaenkrat ni. Če se ti ljubi, kliči na helpdesk oz. tehnično podporo in jih gnjavi. Meni se to ne da več.

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Odgovor Napisal/-a subsubl » 14. Dec 2006 ob 21:45

Če greste na IP telefonijo vzamte IP telefon in ne ISDN vmesnikov ta tehnologija izumira v Sloveniji in drugod vi pa še kr gledate T.S. napis na vaših Gigasetih.... Vzemite nasvet in prodajte gigasete dokler jih še kdo kupi. Belko je čiz OK.. Za boljše IP telefone bo treba pa še malenkost potrpeti (Ker vem da boste rekl da je Belko bedn vam povem da ni ker DELA! Jz ga mam od prejšnga decembra in še ni nikoli zatajil..)

Kar se tiče prenešenih številk se obrnite na T-2 in ne na TS... T-2 potem sporoči na TS oz. na njihovo hčerinsko podjetje ki se okvarja

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Dec 2006 ob 01:58

Subsubl, ok, če se gre za navadne (domače) uporabnike. Če pa imaš firmo, katere zaposleni so navajeni nekega sistema - da telefoni in funkcije delujejo - in bi želel nemoteno zamenjati ponudnika telefonije, to trenutno pri T-2 ni mogoče, oz. je delno, če vzameš ISDN vmesnik recimo. Sej je jasno, da je zdej pri nas IP telefonija tista, ki je prihodnost, vendar ravno zaradi tega "bo treba še malenkost potrpeti" se trenutno vsi ubadamo z raznimi vmesniki, ker je to trenutno samo prehodno obdobje. Ko se bojo pa vse zadeve "ulaufale", potem pa najuriš na IP telefone oz. kakorkoli se bojo imenovali takrat. :)

Še ena zelo fina funkcija pri Telekomu je bila "povratni klic", ki je pa pri T-2jevih načrtih še nisem zasledil.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

stary
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 21:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kr

Odgovor Napisal/-a stary » 17. Dec 2006 ob 16:55

subsubl napisal/-a:Če greste na IP telefonijo vzamte IP telefon in ne ISDN vmesnikov ta tehnologija izumira v Sloveniji in drugod vi pa še kr gledate T.S. napis na vaših Gigasetih.... Vzemite nasvet in prodajte gigasete dokler jih še kdo kupi. Belko je čiz OK.. Za boljše IP telefone bo treba pa še malenkost potrpeti (Ker vem da boste rekl da je Belko bedn vam povem da ni ker DELA! Jz ga mam od prejšnga decembra in še ni nikoli zatajil..)
Belco je shit. Sramota od telefona. In - ali nimaš pojma ali pa še nisi imel prilike videti spodobnega telefona.

To, da DELA, kot praviš, se meni zdi samoumevno. In to, da dela, se tebi zdi dovolj?

Display na telefonu je zanič. Neosvetljen. Kotna vidljivost pod kritiko. Neberljiv. Neuporaben.

Phonebook na telefonu je neuporaben. Za to, da nekoga vneseš v Phonebook, rabiš živce in čas. Neuporabno.

Iskanje po Phonebooku je kretensko. NEUPORABNO.

Klicane številke ali klicočega po pogovoru ne moreš shraniti v Phonebook. Si jo moraš zapisat in potem narediti nov vnos v Phonebook. Kretensko.

Če si se že potrudil in vnesel številke v Phonebook, jih na noben način ne moreš prekopirat kot backup, recimo na PC. Se pravi, če zamenjaš telefon, boš v novega tipkal vse jovo na novo, kot pri domorodcih. Za IP telefon - sramota.

Menuji so narejeni nelogično in slabo.

Telefon ima dve tipki F1 in F2, s katerimi nimaš kaj pametnega početi. Verjetno so predvidevali, da bosta namenjeni hitremu klicu pogostih številk (kar se vidi na kartončku pod slušalko), a se tega ne da uporablajti. Tako, brez navodil, se potem s poskušanjem ugotovi, da ena od F-tipk deluje kot backspace ob vnašanju v imenik. Temu niti kretensko ne morem reči, ker je še veliko huje.

Torej, ne govori, da je Belco čist ok. Ker ni.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 17. Dec 2006 ob 21:04

Belco je zastonj in to je tudi edina pozitivna lastnost tega telefona.
Vse ostalo pa bi bila sramota v letu 1996, kaj šele v letu 2005, oziroma v 2006.

Kdorkoli zagovarja ta telefon mu kronično primanjkuje objektivnosti.
Slika

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 17. Dec 2006 ob 21:42

Ponujeni IP telefon od T-2 - dokler bo edini v ponudbi, bo žal edini in zato v polni meri žel tako kritike kot pohvale.

Kaj mi lahko ponudi T-2, če želim v podjetju ali doma več kot 2 analogna priključka/številki, torej da ne zadostuje Vod z 2 PSTN izhodoma oz. imam v mojem primeru že oba zasedena? Kakšno opremo bi pravzaprav potreboval? Obstoječa konfiguracija je, da gre iz modema en LAN kabel v Vod, od tam naprej pa kabli v router, aminota, analogni telefon. Vsekakor bi želel obdržati obstoječo analogijo (torej isti modem in isti vod).

Ponudba analognih telefonov je namreč več kot pestra, tudi njihove funkcije so že na nivoju (sam naj pohvalim brezžične analogne Panasonic slušalke, ki so popolnoma primerljive z vsemi bombončki gsm-ov).

P.S. Danes se mi je na supportu prvič oglasila punca. :D Če sem jo prav razumel, bi iz vod-a napeljal en LAN kabel v neko stikalo, potem pa na stikalo napikam poljubno število (omejeno s številom portov na stikalu) vmesnikov, ki imajo LAN za vhodni promet in iz vsakeka vmesnika posebej po 2 analogna izhoda ven oz. po 2 številki. Ima punca prav?
Zadnjič spremenil bostjank, dne 17. Dec 2006 ob 21:59, skupaj popravljeno 4 krat.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Dec 2006 ob 21:49

Meni tudi, malo prej. :)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 17. Dec 2006 ob 21:53

Če bi iz enega analognega izhoda dal ANALOGNI kabel v "razdelilc", in iz "razdelilca" peljal ven recimo 3 telefone analogne, bi ti vsi 3je naenkrat zvonil. Če bi hotu pa za vsakega svojo številko bi pa rabu N voodov.

Ne vem kako bi lahko peljal iz analognega izhoda (4 polni konektor) 8 polni lan kabel. Mislila je dobro, sam verjetno ni prav povedala.

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 17. Dec 2006 ob 21:57

Krypto: če sem prov razumel tehnično podporo T-2, ne bi rabil N vod-ov ampak N-nekih drugih vmesnikov, ki so zgolj za priklop dodatnih analognih številk (po 2 na vsak vmesnik).

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Dec 2006 ob 21:58

Fora tega "lan kabla" je samo v tem, da so parice sukane, se pravi dobro izolirane od zunanjih vplivov. Na koncu daš še vedno gor navadni mali 4polni konektorček in uporabiš dve parici.

Bostjank, ja to je tudi Vood 322, novejša škatlca, ki jo baje dajejo uporabnikom, ki naročijo samo PSTN vmesnik (in brez televizije). Moj primerek je bil rahlo nefunkcionalen, ker ni spuščal mojih ukazov prevezave, tako da sem dobil Vood 142 nazaj.
Zadnjič spremenil pack, dne 17. Dec 2006 ob 22:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 17. Dec 2006 ob 22:04

Torej iz obstoječega vod-a en lan kabel v stikalo, iz stikala pa potem N število Vood-ov 322 (pač koliko številk potrebujem - za dodatne štiri npr. še 2 vod-a poleg obstoječega, ki mi tako ali tako omogoča že 2 številki) ?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Dec 2006 ob 22:13

Uf, po mojem, da ne. Tale Vood 322 se mora priklopit direkt na modem. Po tej logiki bi moral en lan kabel iz modema priklopit na stikalo (switch), na katerega bi pa obesil poljubno število Vood 322.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 17. Dec 2006 ob 22:17

Mogoče pa bi vseeno šlo, ker se mi obstoječi vod že sedaj obnaša kot switch, saj iz njega peljem lan-e za router in amino. bi pač iz enega od še razpoložljivih lan-ov napeljal še eno stikalo in potem iz stikala naprej poljubno število vod-ov, ki jih priklopiš na port WAN, ko pa se bodo povezali na net, bodo pa verjetno zadovoljno začeli delovati.:)

Odgovori