[Vprašanja] Skeptičen, kot vedno

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 20. Feb 2007 ob 22:41

Se nekako spravim izpolnit do konca naročilo, pa že imam preveč vpršanj :s

1. Želim ohraniti obstoječi tel. priključek
Priporočajo DA, ampak kaj pravzaprav to sploh je?
želim imeti od T-2 telefon, imam pri telekomu, izberem torej DA?

2. Številka telefonskega priključka
Tukaj vnesem obstoječo telefonsko številko?
Ne zdi se mi smiselno,ker:

3a. Želim prenesti telefonsko številko
tukaj, če izberem DA, me vpraša za telefonsko številko.
Zakaj bi jo ponovno vnašal, če me že prej sprašuje?
Dodatno, ne gre cela telefonska notr
(tj 035xyzxyz <- prostor je samo za 8 cifr!)

3b. pri prenosu telefonske številke imam operaterja TELEKOM,
to je torej nacionalni operater?

4.število tel. priključkov
že sedaj imam 2 in samo 2 tudi želim, potem tukaj pustim prazno,
ali izberem 2?

Razumem, da so to za večino zelo banalna vprašanja, zato vas prosim za strpnost (in pomoč).
Hvala.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 20. Feb 2007 ob 23:36

1. Kdo priporoča DA?? A to misliš, ker je tam zraven * (zvezdica)? Le-ta je samo zato, ker je ta odgovor obvezen. Če želiš imeti telefonijo od T-2, tukaj izbereš NE, ker nočeš obdržati telefonskega priključka od Telekoma.

2. Pač jo vneseš. ;)

3a. Če želiš prenesti telefonsko številko, izberi DA. Sprašuje te še enkrat zato, ker imaš lahko več telefonskih številk in mogoče hočeš prenesti kakšno drugo (in ne osnovne, na katero je vezan priključek). Če hočeš prenesti več telefonski številk, klikneš zraven na polje "več", da se ti spodaj doda novo vnosno polje za dodatno telefonsko številko. Številko vpišeš v stilu 11234567, kar prva 1 pomeni omrežno skupino. Če imaš recimo 05/in7številk, boš vpisal 5in7številk.

3b. Telekom JE nacionalni operater.

4. Ali imaš sedaj 2 telefonska aparata ali 2 telfonski številki? Ker tukaj izbiraš, koliko telefonskih priključkov-številk boš imel. Če dejansko hočeš dve številki, tukaj izbereš 2, istočasno pa pazi, ali si imel sedaj na ISDN dve številki, ki jih želiš obdržati, tako da si jih v prejšnjem vprašanju obe označiš za prenos! Če boš naročil 2 priključka (številki), in samo eno dejansko prenesel, boš imel ta drugo številko iz nabora T-2 številk (v stilu 0590XXXXX).

Pa še to. Tukaj si lahko naročiš še ISDN vmesnik (ob podpisu pogodbe je brezplačen na uporabo - če se spomniš naknadno, se ga pa plačuje), če imaš slučajno namen uporabljati obstoječi ISDN telefonski aparat, ki si ga lastiš (sigurno ni v lasti Telekoma), drugače boš za vsak telefonski priključek/številko dobil po 1 IP telefon. V primeru, da ISDN vmesnika ni na zalogi, ti bojo začasno dali analogni telefon.


Naj me kdo popravi, če sem se kje zmotil.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 20. Feb 2007 ob 23:48

Če želiš imeti telefonijo od T-2, tukaj izbereš NE, ker nočeš obdržati telefonskega priključka od Telekoma.
Aha, če hočem met telefon od T-2, potem ne obdržim telefonski priključek? Torej bom dobil novega (telefonski priključek)?

REs sem malo paničen, ker nebi rad zarad takih stvari ostal brez vsega

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 20. Feb 2007 ob 23:55

Svoj pogled sem ti napisal zgoraj; da boš pa čist 100%, ti svetujem, da počakaš še na second opinion. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Feb 2007 ob 08:57

hvala za odgovor, nebi se pa branil kakšne potrditve :)

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Odgovor Napisal/-a ervins » 21. Feb 2007 ob 11:48

pack napisal/-a:1. Kdo priporoča DA?? A to misliš, ker je tam zraven * (zvezdica)? Le-ta je samo zato, ker je ta odgovor obvezen. Če želiš imeti telefonijo od T-2, tukaj izbereš NE, ker nočeš obdržati telefonskega priključka od Telekoma.

2. Pač jo vneseš. ;)

3a. Če želiš prenesti telefonsko številko, izberi DA. Sprašuje te še enkrat zato, ker imaš lahko več telefonskih številk in mogoče hočeš prenesti kakšno drugo (in ne osnovne, na katero je vezan priključek). Če hočeš prenesti več telefonski številk, klikneš zraven na polje "več", da se ti spodaj doda novo vnosno polje za dodatno telefonsko številko. Številko vpišeš v stilu 11234567, kar prva 1 pomeni omrežno skupino. Če imaš recimo 05/in7številk, boš vpisal 5in7številk.

3b. Telekom JE nacionalni operater.

4. Ali imaš sedaj 2 telefonska aparata ali 2 telfonski številki? Ker tukaj izbiraš, koliko telefonskih priključkov-številk boš imel. Če dejansko hočeš dve številki, tukaj izbereš 2, istočasno pa pazi, ali si imel sedaj na ISDN dve številki, ki jih želiš obdržati, tako da si jih v prejšnjem vprašanju obe označiš za prenos! Če boš naročil 2 priključka (številki), in samo eno dejansko prenesel, boš imel ta drugo številko iz nabora T-2 številk (v stilu 0590XXXXX).

Pa še to. Tukaj si lahko naročiš še ISDN vmesnik (ob podpisu pogodbe je brezplačen na uporabo - če se spomniš naknadno, se ga pa plačuje), če imaš slučajno namen uporabljati obstoječi ISDN telefonski aparat, ki si ga lastiš (sigurno ni v lasti Telekoma), drugače boš za vsak telefonski priključek/številko dobil po 1 IP telefon. V primeru, da ISDN vmesnika ni na zalogi, ti bojo začasno dali analogni telefon.


Naj me kdo popravi, če sem se kje zmotil.
Se mi zdi,da v pogodbi ni več opcije za isdn vmesnik ampak samo pstn.
Slika

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 21. Feb 2007 ob 13:15

ISDN vmesnika res ni več v prijavnici za zasebne uporabnike. V ceniku dodatne opreme pa še vedno je. To verjetno pomeni, da ga moraš naročiti kasneje in seveda zato plačuješ 4 €/mesec.
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 21. Feb 2007 ob 13:29

Verjetno so ga samo začasno umaknili, ker ni dobavljiv. NN?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Feb 2007 ob 13:33

Rekel je, da "se mu zdi". :wink:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 21. Feb 2007 ob 13:35

Meni se pa nič ne "zdi", ker gledam, pa ne vidim možnosti za ISDN vmesnik. :P
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 22. Feb 2007 ob 22:05

ok, izpolnil, poslal... zdaj pa sem živčen že, kako bo to potekalo.. kdaj bom na vrsti in kakšne komplikacije me čakajo :))) bol kot berem ta forum bol vidim da brez komplikacij ne bo šlo, sem pa praktično odvisn od neta (osebno, poslovno in akademsko)
upam da nebo preveč boleč prehod :?

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 22. Feb 2007 ob 22:18

Ne smeš biti tako skeptičen. Morda pa si ti tisti, ki bo prešel brez problemov. Če pa se problemi pojavijo, je na tem forumu cela četa prijaznih T-2-jevcev, ki so vedno pripravljeni na pomoč, le poprositi jih je potrebno. :wink:
Slika
Slika FTTH

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Feb 2007 ob 22:24

Sej v bistvu ni skeptičen, ampak mu je samo tako ime. :D

@PACK: ISDN vmesnik je na voljo samo za najem, ni več v prodaji. So določeni razlogi za to.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 22. Feb 2007 ob 22:51

Skepticen, tudi če bo prehod nekoliko boleč, boš verjetno kar hitro pozabil na bolečine, ko bo prispel prv račun, pa drugi, tretji... :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 23. Feb 2007 ob 08:24

sem skeptičen, pa še paranoičen .) bomo vidli, zaradi cene in hitrosti sem se prestavil, pa tut ne maram siola kaj več, sploh po tisti novici ki je pred časom pricurljala, da isdn sploh ni potreben za adsl, prodajal so pa v kompletu. AJEJ! Glejte, da na T-2 ne povečate cen ali kaj takega, ker zdaj vam kaže precej dobro, da bo večina šla na vaše storitve;)

Odgovori