[Vprašanja] Skeptičen, kot vedno

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

[Vprašanja] Skeptičen, kot vedno

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 3. Jan 2007 ob 11:51

Imam ADSL 1mbps. Ker sem študent, plačujem "le" okoli 6.000 sit/mesec. Za to ceno bi lahko imel pri vas (T-2) 4mbps. Ni treba dvakrat pomisliti, da je pri vas bolj ugodno in bolj mamljivo, kot pri obstoječem ponudniku. Tu pa se zadeve malo zapletejo. Imam par vprašanj:

1.) Ko se je t-2 pojavil, je bila čakalna doba katastrofalna. Noben se na centrali t-2 ni oglašval, ker je bilo skoraj nemogoče dobiti koga, če je imel naročnik kakšna vprašanja. Kolegi so čakali po par mesecev, da so dejansko dobili te zadeve.
Kako je s tem sedaj? Kakšna je čakalna doba (doma sem iz Žalca, okolica Celja)?

2.) Kako npr. potekajo zadeve, če se odločim za T-2? Mi bodo ADSL takoj odklopli? Obstaja kakšna možnost, da ohranim ADSL vse dokler ne pridejo "majstri" iz T-2 me prestavit na njihove storitve?
Ker sem študent, sem zelo odvisen od interneta in si nebi mogel privoščiti 2 meseca brez interneta ostati (še posebej sedaj, ko bodo izpitna obdobja).

3.) Imam ISDN telefon. Kaj je ceneje, da se prestavim na T-2 ali ne? Koliko stane 'prestavitev' ?
Je potrebno (in, če je, koliko) doplačati, če želim ohraniti isto telefonsko številko?

Verjetno je par teh vprašanj tako odgovorjenih na vaših straneh, ampak vseeno raje slišim od koga pooblaščenega.
Če bom imel še kakšna vprašanja bržkotne dopišem;)

Hvala za strpnost (zaradi splošnih vprašanj) in odgovore.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jan 2007 ob 11:59

1). Čakalna doba je taka, kot jo določi telekom. V zadnjem cajtu se je tole precej poštimalo, zato je rok tam do enega meseca.

2). Ni težav - če ne dela takoj ob vklopu, potem te dajo takoj nazaj.

3). Skoraj nujno je, da odpoveš ISDN in vzameš IP telefonijo T-2. Je sodobnejša, pa PRECEJ cenejša, tako pri naročnini kot pri klicih v telekom in drugam.

Prijaviš se elektronsko, potem boš lahko vsak dan kar prek Servisnih strani gledal, kako poteka postopek pridobivanja priključka! 8)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 3. Jan 2007 ob 12:24

Najprej seveda hvala za hiter odgovor!
2). Ni težav - če ne dela takoj ob vklopu, potem te dajo takoj nazaj.
Tega ne razumem čisto... ADSL potem ohranim do prihoda Vaših ljudi iz T-2? Nebo SiOL kompliciral ali kaj podobnega?

Vprašanje se je namreč navezovalo bolj na obdobje, ko jaz naročim pri Vas storitev in vse do samega priklopa - ta čas, ko bom tudi SiOL obvestil, da "ne želim več sodelovati" z njimi. Skrbi me, da bi potem že takoj drugi dan ostal brez interneta in čakal potem 1 mesec na Vas ;)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jan 2007 ob 12:26

Prejšnjega ponudnika tebi ni treba nič obveščati in prekinjati - to naredi T-2, ti pa s podpisom poveš, da se strinjaš s tem. Tako boš brez interneta kar najkrajši možen čas. Recimo nekaj ur.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 3. Jan 2007 ob 12:32

Aha, super, hvala.
Vse kar mi je torej potrebno storiti je izpolniti tisto na Vaši strani, počakam na pogodbo, podpišem, pridejo na dom urihtati zadeve in to je to?
Dobro, hvala!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jan 2007 ob 12:36

Potrebno je spremljati kaj se dogaja in kdaj kej vprašati. Tukaj je na stotine Forumašev, pripravljenih pomagati. 8)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 3. Jan 2007 ob 14:06

jaz ne ... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 3. Jan 2007 ob 23:03

še eno vprašanje imam:
npr. da sem v pogodbi s siolom za 2 lete (kar mislim, da nisem več, moram še preveriti), koliko je potrebno potem plačati za 'razvezanje' ?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 3. Jan 2007 ob 23:13

Sorazmerno toliko, kolikor ti je ostalo do konca pogodbe. Mislim, da je to cca. 1.000 sit na mesec? (30k sit je bilo na začetku 2 let, kao zastonj priklop, ... če prekineš po enem letu, plačaš 15k....)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 3. Jan 2007 ob 23:23

sorazmerni delez (pogledas kaksno opremo imas doma: modem, amino in podobno - sestejes njihove polne prikljucnine oz. nakup brez vezave, delis s 24, dobis mesecno kazen, ki jo pomnozis s stevilom preostalih mesecev do izteka pogodbe oz. aneksa) + stroski predcasnega odklopa (2.000 sit).

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 3. Jan 2007 ob 23:29

Hvala obema za hitre odgovore!
Sem preletel elektronsko prijavo in me zanima samo še tole:
za obdržat obstoječo telefonsko številko je potrebno kaj plačati? In če, koliko?

bostjank, vidim, da si iz Žalca. Veš morda, kje ima t-2 tukaj (v Žalcu) centralo (lokacija)? hvala za odgovor..

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 3. Jan 2007 ob 23:52

Za prenos številke s Telekoma na T-2 ti T-2 ne zaračuna ničesar, Telekom pa ti za vsako številko upali 2.500 SIT (dobiš na zadnjem računu).
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 3. Jan 2007 ob 23:57

Evo, lokacija Telekom -ove centrale ŽALEC :

http://zemljevid.najdi.si/search.jsp?q= ... a&tab=maps

(Tomšičeva 2a , Žalec). Po zemljevidu poišči še svojo ulico oz. hišno številko, nakar boš lahko s priloženim merilom izmeril približno zračno razdaljo (izveš jo tudi pri klicu na 059 000 000 ) med tabo in centralo. Vsem znancem v Žalcu, če imajo v redu interno inšt., kolikor jaz vem, dela t-2 fajn.:)

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 4. Jan 2007 ob 01:26

Ok, je bilo za pričakovati da bo telekom kompliciral...

bostjank, hvala za zemljevid, tako na oko bi rekel da imam maksimalno 1 km od centrale, to je pa še znotri mogočega upam.. bom tako poklical
hvala vsem

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 4. Jan 2007 ob 10:05

bostjank napisal/-a:sorazmerni delez (pogledas kaksno opremo imas doma: modem, amino in podobno - sestejes njihove polne prikljucnine oz. nakup brez vezave, delis s 24, dobis mesecno kazen, ki jo pomnozis s stevilom preostalih mesecev do izteka pogodbe oz. aneksa) + stroski predcasnega odklopa (2.000 sit).

Ej ne vem, ce ma SIOL res placilo sorazmernega deleza "kazni". Sem se pred casom zanimal zaradi drugih, a je bilo povsod receno, da pri SIOLu placas _polno_ "kazen", cetudi prekines samo en dan pred "potekom" pogodbe... Na Volji pa so npr. eksplicitno rekli, da je sorazmerni delez in da se "vezava pogodbe" v vsakem primeru splaca, ker bi v vsakem primeru (tudi ob predcasni prekinitvi) placal manj kot ce bi ze na zacetku placal polno ceno.

Seveda ga pa ni cez T2 brez vezave. Ni mackov v zaklju. :D

Odgovori