[Vprašanja] Skeptičen, kot vedno

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 1. Mar 2007 ob 19:08

upajmo da bo šlo tako tekoče.. sicer pa, sploh ne vem, če bo nacionalni operater pustil da imam t-2 :x
ne vem, v čem je fora, da lahko nacionalni operater zavrne te zadeve? JE to sploh dovoljeno

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 1. Mar 2007 ob 19:15

Če imaš Siol boš imel tudi t2 seveda če si dosti blizu centrale. Zdaj bodi malo manj skeptičen in počakaj 20 dni potem boš pa videl kako in kaj bo delovalo.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 1. Mar 2007 ob 19:20

hehe rad se informiram glede zadev, katere so mi še precej neznane :P

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 1. Mar 2007 ob 21:56

Imel Siol, imam T-2; ampak na T-2 sem čakal polnih 406 dni. Seveda pa je to skrajni in izjemni primer. Zakaj sem tako dolgo čakal še danes ne vem, vendar to ni več pomembno.
Seveda se pa tebi to sigurno ne bo zgodilo. :wink:
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 2. Mar 2007 ob 11:20

uf madona, včeraj so poslali, danes je že odgovor - POZITIVEN :D
za enkrat gre vse nadpovprečno vredu :))

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Mar 2007 ob 11:40

Jao... sedaj si boš mogel nick spremenit. :lol:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 2. Mar 2007 ob 12:37

da v roku enga meseca vse dobim in dela brez problemov, si bom pa res :D

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 5. Mar 2007 ob 11:25

še eno vprašanje :]

ko bodo imeli majstorji iz t-2 namen pridet priklopit zadeve (zdaj sem že na čakalni listi) me bodo obvestili na mobitel prej? Ali preko e-pošte?
Ker sem pod stik dal drugo osebo, ne sebe, pa da bom vedel obvestit da naj bo pozoren :shock:
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 5. Mar 2007 ob 11:36

Pokliči na 0590 00 000 in sporoči svojo GSM kontaktno številko. Monterji pred prihodom pokličejo na GSM.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 5. Mar 2007 ob 12:11

aha, no saj, telefonska je tak od mojega očeta...
bo pa postala ta moja tema počas tak FAQ za ljudi ki ničesar ne vedo:D
Slika

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 19. Mar 2007 ob 12:45

novice!

za enkrat sem prav prijetno presenečen, vse gre kot po maslu! jutri naj bi prišli okoli 8 ure iz T-2! :D
sumljivo je samo, da so klical iz telekoma to, ne iz t-2, zato sem šel preverit na spletno stran t-2ja, pa sem se prijavil in res piše, da bi jutri prišli... to je prvo!

kot drugo me pa zanimajo podrobnosti, da nebom tam neumno stal in gledal kaj dela;
imam adsl, 2 računalnika in na obeh se moram povezati na internet, ni tako, da kar pridem v windowse in sem že avtomatsko povezan, kliknem na ikonco poveži..
torej, ko bodo prišli iz t-2, mi bodo zamenjali ADSL s t-2 škatlco in vsi kabli, ki so že povezani po hiši, ostanejo isti? In jih samo preveže na t-2? Switch ohranim? Ker sem slišal, da naj bi t-2 bil v enem tudi router... ne vem kako je stem, napačne informacije?
kako je potem softwaresko? mora iti v windowse in kaj spremeniti? slišal sem, da t-2 deluje tako, da ko je kabl vključen v rač. si povezan na internet, torej ni treba nič posebej štimati v windowsih?
dobro, kaj bodo še naredili, kako dolgo bo trajalo vse, da vem kako dopust vzet?
hvala za strpnost in odgovore :wink:
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 19. Mar 2007 ob 14:18

Če boš dobil modem s 4-mi izhodi, switcha niti ne rabiš, pač povežeš direktno na modem. In ne, modem ni router.
V winsih potem zbrišeš adsl povezavo, mrežno kartico pa naštimaš da avtomatsko pridobi IP naslov. Za 2 računalnika niti ne rabiš routerja, če boš hotel več pa ja.
Slika Optika od 30.5.2008

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 19. Mar 2007 ob 14:18

imam adsl, 2 računalnika in na obeh se moram povezati na internet, ni tako, da kar pridem v windowse in sem že avtomatsko povezan, kliknem na ikonco poveži..

Ni treba. Ko se mrežna postavi si not.

torej, ko bodo prišli iz t-2, mi bodo zamenjali ADSL s t-2 škatlco in vsi kabli, ki so že povezani po hiši, ostanejo isti? In jih samo preveže na t-2? Switch ohranim? Ker sem slišal, da naj bi t-2 bil v enem tudi router... ne vem kako je stem, napačne informacije?

Kolikor poznam ADSL gre UTP iz modema do compa. Tle je isto, s tem da imaš na SVM104 dva porta predvidena za računalnik, torej switch niti ni potreben. Samo ne vem ka so se igrali z zadnjim upgradom modemov, morda ga boš vseeno rabil. Router? Zakaj router? Imaš dodeljena 2 ali 3 IP-je in routerja ne rabiš, razen če si nočeš zakomplicirati življenja.

kako je potem softwaresko? mora iti v windowse in kaj spremeniti? slišal sem, da t-2 deluje tako, da ko je kabl vključen v rač. si povezan na internet, torej ni treba nič posebej štimati v windowsih?

Zbriši ADSL povezavo v nadzorni plošči->network connections. Če nimaš več nobene povezave naredi eno broadband in daj vse na samodejno.

Če jim boš narezal pršuta kakšno uro, drugače 10-15 min če se bo modem takoj povezal
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Mar 2007 ob 14:36

stenc55 napisal/-a:Če jim boš narezal pršuta kakšno uro, drugače 10-15 min če se bo modem takoj povezal
:lol: :lol: :lol:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 19. Mar 2007 ob 15:00

hehe seveda bomo pršut narezal :D dobro hvala za odgovore, upam da bo šlo brez switcha... se da potem umejit preko t-2 modema hitrost za posamezni računalnik (kot se da na routerju)? vrjetno ne ane.. no saj ni hudega, bom programsko..
Slika

Odgovori