[Imam] 4/1

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Domn
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Okt 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 50/50, 2x IPTV, ip telefonija
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

[Imam] 4/1

Odgovor Napisal/-a Domn » 19. Okt 2006 ob 19:54

No pa da se še jst spovem.
Polet me je že glava pekla od razmišljanja ali si naj priklopim t-2 ali ne.
Brskam po forumih (hvala bogu za tale forum!) in se odločim za priklop.
Nekje sredi septembra izpolnim obrazec, ga naslednji dan dobim, izpolnem in čez 3 dni odnesem na pošto.
Ker sem kar nekaj vedel o tem kako se lahko stvarca zavleče, sem vsak dan pridno spraševal ali je telekom odobril zadevo.
Pride 7 delovni da oz. zadnji dan ko mora telekom odgovorit, nč.
Pol pa kličm na telekom, jih povprašam kako in kaj, pa mi rečejo počakajte....po 10 min čakanju rečejo ja smo že poslali. (sej če ne bi klicu bi kr pozabil)
No naslednji dan kličm na t-2 in rečejo: ja telekom je odobril bla bla.
Uglavnem, jst čakam pol še 7 dodatnih delovnih dni za to da telekom pove kdaj bo on prklopu.
7. dan kličm na t-2, mi rečejo d bo v sredo (čez 2 dni).
In res, gospod z bradico pride, prlima na steno razdelilec za internet, poprosi za podpis in odide.
Čez 2 uri se primaje vidno zmatran monter t-2 (reku je da že cel dan gara-sam pomoje so ga štenge za 4. štuk zjebale...) in iz vrečke potegne modem, ga prklop, mi da 2m tel kabla in 2 metra utp kabla, ugotovi d ga je premal in iz žepa potegne 10 m utp kabla ter proba zadevo, vmes me prosi naj mu prižgem pc.
Ko konča s priklopom, cirka 5 min, prde na pc in gleda kot tele v nova vrata...
Uporabljam namreč Linux. Neki se muči, venda mu ne gre, zato me z lepimi očmi poprosi naj grem v (zame osovražen) windws, tm neki brkla kšno minuto, sproba stvarco in ko ugotovi da dela lepo odide.

In to je to, po malce več kot 3 tednih sem končno dobil T-2.
Hitrost 4/1 in mesečna naročnina 6.000 SIT sta zame več kot dovolj.

Hitrosti so zadovoljive in pravilne. (od centrale sem odaljen 600m, sicer živim skoraj v centru Lj, vendar sem priklopljen na centralo savsko naselje.

Nimam pritožb, morda včasih, za kakšne 5 min, hitrost interneta začne nihati, venda sem ekstremno zadovoljen. Sedaj imam internet že 1 teden in nimam težav, upad da jih v prihodnje ne bom imel (tok tok po lesu).

Zanima me samo nekaj.
Razdelilec ki razdeli tel. in internet je dokaj daleč, v sobo sem nato speljal 12 m ploščatega navadnega tel. kabla in nanj priklopil v sobi modem, ki je povezan z računalnikom z 2m dolgim utp kablom. Torej moje vprašanje je ali je bolje da je modem v dnevni sobi in da je utp kabel dolg 12m ali da obdržim obstoječo varijanto (sicer nimam nekih problemov s hitrostjo, ampak vseeno...)

lp, Domn


ps. imam drugače pstn prek telekoma (ki sem ga obdržal) in naročil sem samo internet.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 19. Okt 2006 ob 20:00

Modem je vseeno kje je samo tistih 12m ploščatega kabla zamenjaj za UTP pa bo vse fino. Če pa ne misliš menjat kabla je pa bolje potem modem na čimkrajši ploščati kabel.
Slika


Lp, Kitl

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 19. Okt 2006 ob 20:07

Kaj naj rečem... čestitke :) Mislim, da si rekorder na tem forumu ker tak hitro še nihče ni bil priklopljen brez težav!

No pa da ostali vidijo, da včasih je dobro gnjavit NO in ostalim da ne pozabijo na nas! Čeprav se to ZELO pogosto dogaja!
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Okt 2006 ob 23:09

Domn - upoštevaj nasvet, ki ga je dal Kitl. Ploščat kabel deluje kot antena in pobira motnje iz okolice. Zato daj nujno modem in splitter na kratek kabel, ali pa se vrži v investicije in nabavi 12 metrov UTP kabla. Tudi signal bo precej močnejši, torej bolj stabilen! :)
Optika 100/10

andrejlj
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 22:35
T-2: Že imam
Paket: 1024/512, TV
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a andrejlj » 20. Okt 2006 ob 07:10

No moja kolegica, ki je v trebnjah in je tud rekordno hitro bila priklopljena , tud ne več kot 3 tedne- če ne še prej.

Zelezni
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 2. Okt 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a Zelezni » 20. Okt 2006 ob 16:12

Antrax napisal/-a:Kaj naj rečem... čestitke :) Mislim, da si rekorder na tem forumu ker tak hitro še nihče ni bil priklopljen brez težav!

No pa da ostali vidijo, da včasih je dobro gnjavit NO in ostalim da ne pozabijo na nas! Čeprav se to ZELO pogosto dogaja!
Se ne strinjam, ker sem bil priklopljen v 10 dneh brez teženja. Se mi zdi, da je precej odvisno od situacije posameznega uporabnika (oddaljenost od centrale, kraj, prejšnji ISP ipd).
Slika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 20. Okt 2006 ob 16:37

ISP nima nič veze ampak ima Nacionalni Operater! Ker T2 nima nič z kabelsko! Aja sem pozabo na ADSL :roll: V 10 dneh si bil priklopljen? V tistih 10 dni je zajeto pošiljanje pogodbe in podpisovanje ter vračanje na t2 ter povpraševanje pri NO itd?
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Zelezni
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 2. Okt 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a Zelezni » 20. Okt 2006 ob 16:46

20. poslana pogodba, 29. priklop!
Slika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 20. Okt 2006 ob 16:54

Kapo dol!
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Domn
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Okt 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 50/50, 2x IPTV, ip telefonija
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Domn » 20. Okt 2006 ob 17:26

Jutri bom šel kupit utp kabel, hvala za nasvet! :wink: :wink:
:D

Odgovori