SiOL položnice po preklopu

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
mte
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 00:56
T-2: Že imam

SiOL položnice po preklopu

Odgovor Napisal/-a mte » 25. Nov 2006 ob 12:54

Živjo,
preklop je bil enkrat konec septembra, na t-2 helpdesku so mi rekli, da so na siol poslali zahtevo za prekinitev razmerja 30.8. Pred kratkim sem dobil položnico od siola za oktober, zaradi česar sem klical t-2 in so mi rekli, naj jim pošljem položnico, pa bojo uredili.
Potem sem začel malo razmišljati - zakaj bi sploh pošiljal položnice okoli in s tem povzročal sebi in t-2 stroške in delo (za tak odnos siola mi je še tistih par tolarjev za kuverto in poštnino preveč), če je postopek z naše strani bil 100% korektno izveden? Kaj se lahko zgodi, če položnico ignoriram? Kakšna je pravna plat tega? Verjetno ima pravno gledano siol pravico tudi dati na sodišče (glede na to da nisem poslal nobene pritožbe na položnico), vendar močno dvomim, da bi se jim to kasneje splačalo. Sem kaj spregledal?
Sumim, da siol to dela namerno, zato me zanima, če je še kdo imel kaj izkušenj s tem? Kdo bi potem lahko imel korist od tega, če položnico vseeno pošljem na t-2?

Hvala,
lp matej

xy
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 7. Apr 2006 ob 15:56
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a xy » 25. Nov 2006 ob 14:18

Meni se je zgodilo podobno. Položnico in pojasnilo sem poslal z priročenim pismom na siol in čez nekaj časa dobim obvestilo, da zadevo preučujejo :roll: , nato pe še eno s katerim me odrešujejo plačila :lol: .

bandogge
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Apr 2006 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Odgovor Napisal/-a bandogge » 26. Nov 2006 ob 00:39

Takih primerov je bilo kar nekaj do zdaj, ko kljukci iz naveze T1 - Siol "pozabijo" odklopit uporabnike, ko so le-ti že priključeni pri novem operaterju. Svoje storitve seveda za tisti čas lepo zaračunajo. Tudi sam sem mel tak primer, zadevo sem rešil z reklamacijo.

Če boš položnico ignoriral, si boš naredil medvedjo uslugo. Verjemi da te lahko brez problema dajo na sodišče tudi za samo par jurjev, pa še obresti ti nabijejo zravn. Lepo jim pošlji priporočeno reklamacijo in se bo zadeva uredila.
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 27. Nov 2006 ob 00:37

Tudi jaz sem imel tak problem pa sem reklamiral in so razrešili v mojo korist, čeprav je šlo za manj kot 2 jurja :)
Slika
Slika - FTTH optika

Odgovori