[ne]zadovoljen

Splošni pogovori o T-2
grega_71
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2007 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: ljubljana

[ne]zadovoljen

Odgovor Napisal/-a grega_71 » 11. Jan 2007 ob 18:08

moja (pre)izkušnja?

v začetku novembra sem zaprosil za priklopitev na t-2( 1/256 , telefon , 2*tv) (vdsl)

v sredini decembra so mi sporocili , da bodo cel blok priklopili na optiko ,ter naj se pocakam

takoj po novem letu povlecejo kable do mene

8.1 pride mojster z routerjem in telefonom , televizijskih dekoderjev je zmanjkalo in bom moral čakati baje še dva tedna?

istega dne popoldne se priklopim na internet in malce preverim stanje
Zdownloadamz njihovega serverja speed test za brzino linije in mi pokaze 122 kb/smaxa kar bi bilo za 1mb ok. Zvecer grem malce vec na net in se mi zdi ,da se strani malce počasi nalagajo. Stestiram brzino z njihovim fajlom in kaze ok 1mb ... vklopim bitorent pa opazim ,da karkoli sem hotel downloadati ne gre cez 40-45 kb/s , vecino casa pa pada tudi na 10-20 kb/s. Ce hocem medtem surfati gre zeeelooo pocasi (a'la 56k modem) ... probam prenesti se njihov test in naenkrat je prenos 1mb , brez tega pa ne vec kot 40kbs?

Zakljucek je , da odkar so me priklopili vse kar hocem sneti iz neta (razen njihovega speed testa ) ne gre vec kot 40-50 kb/s ... glede na to da je njihov test na njihovem serverju , sklepam , da je linija do mene ok , drugace mi nebi kazal 1mb? Torej je problem v njihovi povezavi naprej?

Poklicem informacije pa opazijo in ugotovimo da mi tudi niso spremenili minimalnega paketa iz wdsl 1/256 na optični minimalni 1/1 ? torej sem uporabnik z paketom , ki sploh ne obstaja ?

Vceraj mi na njihovih informacijah sporočijo , da bodo spremenili profil na 1/1 , danes mi drugi clovek na informacijas spet opozori , da imam paket 1/256 in potem mu jaz razlagam , da je v njihovi ponudbi najmanjši optični paket 1/1 ter da je njegov kolega dan prej obljubil , da bodo spremenili profil, pa mi pove da bom moral poslati pisno prošnjo???za spremembo , čeprav mi je človek včeraj povedal ,da bo javil tehnikom za spremembo ... sedaj naj jaz njim pošiljam prošnje da me skenslajo z naročnine , ki jo sploh ne ponujajo???

torej bistvo mojega (ne)zadovoljstva

na t-2 sem šel ker imam par prijateljev ki so zadovoljni z prenosom in ostalimi storitvami...

sedaj pa , ko to pišem imam download tocno 22kb/s , ko grem na net (yahoo ,cdnow itd mi odpira zelo slabo) in edina stran ki dober dela je njihova in njihov fajl iz njihovega serverja !?!

razmišljam , če je problem mogoče zaradi nest.profila ? ker si drugače ne znam razlagati zakaj taka razlika v prenosu?

danes sem poslal zahtevano prošnjo za spremembo profila, pa bom videl če se bo kaj spremenilo?

+ da ne omenim da nimam TVja :-)

z veseljem javim kakšno spremembo na bolje

+++ ima kdo kakšno idejo zakaj taka razlika v prenosu?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jan 2007 ob 18:12

Aminoti pridejo jutri na carino, torej boš dobil enkrat drug teden.

Edini merodajni način, da izmeriš hitrost prenosa je:
http://www.t-2.net/test (snemi datoteko in glej kako hitro gre dol)
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 11. Jan 2007 ob 18:23

Ko preneseš priključek iz VDSL na FTTH je možno za isto ceno obdržati enako hitrost kot prej.
Kot vedno:
Če želiš vzeti drugačen paket, moraš podpisati spremembo pogodbe!
Če pa na novo naročaš FTTH pa sploh ne moreš vzeti drugačnega paketa kot simetričnega.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

grega_71
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2007 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a grega_71 » 11. Jan 2007 ob 18:35

hvala za odgovor sedaj pa pojasnilo

na njihovih informacijah so me ob klicu včeraj obvestili , da imam paket 1/256 čeprav sem na optiki!!!!! pa sem jim jaz moral pojasnjevati ,da je to NEMOGOČE!

ampak dejansko imam prenosa cca 512/256 oz downloada skoraj vedno manj??? upload pa 30-32 kb/s kar bi bilo 256 kBs za VSE stvari RAZEN njihovega testnega fajla (iz njihove strani)

pri temu forumu se pa mi download pade na 10-12 KB/S.

Zakaj takšne razlike v prenosu , mi ni jasno - razen , da je mogoče problem v neobstoječem profilu , ki naj bi mi ga spremenili - danes sem poslal pisni zahtevek za spremembo na 1/1 , čeprav so mi včeraj na informacijah zagotovili , da mi profil poštimali , danes pa mi drugi možakar pove , da bom moral poslati pisni zahtevek ?????

grega_71
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2007 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a grega_71 » 11. Jan 2007 ob 18:37

popravek , ker prejšnji odgovor ni bil cel :-)


hvala za odgovor sedaj pa pojasnilo

na njihovih informacijah so me ob klicu včeraj obvestili , da imam paket 1/256 čeprav sem na optiki!!!!! pa sem jim jaz moral pojasnjevati ,da je to NEMOGOČE!

ampak dejansko imam prenosa cca 512/256 oz downloada skoraj vedno manj??? upload pa 30-32 kb/s kar bi bilo 256 kBs za VSE stvari RAZEN njihovega testnega fajla (iz njihove strani)

pri temu forumu pa se mi stran zdajle odpira 30-40 sekund pri tem pa mi download pade na 10-12 KB/S.

Zakaj takšne razlike v prenosu , mi ni jasno - razen , da je mogoče problem v neobstoječem profilu , ki naj bi mi ga spremenili - danes sem poslal pisni zahtevek za spremembo na 1/1 , čeprav so mi včeraj na informacijah zagotovili , da mi profil poštimali , danes pa mi drugi možakar pove , da bom moral poslati pisni zahtevek ?????

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 11. Jan 2007 ob 18:40

zakaj ne bereš odgovorov? Na FTTH - EDINI PRAVI OPTIKI je možen paket 1/256, če ga obdržiš iz VDSLa!
Če lahko v enem primeru dosežeš dovolj hitrosti pomeni da je s T-2 linijo vse ok. Poglej si TVOJ računalnik.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

grega_71
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2007 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a grega_71 » 11. Jan 2007 ob 18:52

nekaj mi tukaj ni jasno, pa bi bilo lepo ce bi mi kdo razložil

recimo , da v bitcometu ali pa kaksnem drugem programu ob ugasnjenih IEjih , chatih itd... brez kakšni konekcij na net (cmd netstat) dam za downloadad test fajl iz t-2 in mi ga downloada z 120 kb/s , potem pa hočem zdowloadad kateri koli drug fajl iz neta , pa NE kakšne torrente :-) , ampak iz uradnih strani /microsoft , avast itd... karkoli) mi vse ostalo vleče z max 40 kb/s (pa če downloadam 1 fajl , ali pa 3 skupaj , mi SKUPNA HITROST ne gre čez 40-45 kbs) potem ne vem kaj bi bilo z računalnikom narobe ?

win xp na sveže naloženi , vse razen npr. bitcometa zaprto , tudi če ugasnem antivirus se ne spremeni nič?

kar se pa tiče linije : kot sem napisal bi moral biti prvotno priključen po vdslju 1/256 , pa so prej priklopili optiko , niso pa spremenili profila !?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jan 2007 ob 18:53

Grega, če ti toliko cajta odpira web strani tegale Foruma, imaš povsem očitno sfykano konfiguracijo TCP-IP settings. Kar lepo preveri vse skupaj na mašini...

Profil VDSL in tisti na FTTH je povsem druga stvar in se ne moreta pomešati, ker so povsem druge mašine v špilu. :lol:
Optika 100/10

grega_71
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2007 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a grega_71 » 11. Jan 2007 ob 19:09

hvala za odgovor ,ker bi rad rešil tale problem in bil dejansko zadovoljen z ponudbo, ampak vse je naštimano kot mi je napisal monter , ker uradnega obvestila (printanega še nimam)

kar se pa tiče paketov 1/256 , 1/1 ...

kateri paket je mogoč/nemogoč , ne vem. Napisal sem pa to kar vidim pri uploadu oz. kar so mi sporočili na informacijah v t-2 (1/256 ??? in dejansko mi gre upload od 23-30 kb/s oz nekaj takega kar bi bilo okoli 256 k

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jan 2007 ob 19:10

Pokliči na Support: 0590-00-002 in reci, da imaš težave in slabo skonfigurirano linijo, ali pa računalnik in da ti počasi odpira slovenske webe.
Optika 100/10

grega_71
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2007 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a grega_71 » 11. Jan 2007 ob 19:21

ok

spet klical tehnično pomoč in mi sporočajo , da bodo spremenili profil oz. sporočili tehnikom , da naj preverijo linijo?

bom šel še po prenosnika v službo , pa preveril z njim , ce je res kriva slaba nastavitev računalnika - verjetno bi najraje videl da je ,ker bo še najhitreje rešeno :-) .čeprav dvomim v to

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jan 2007 ob 19:33

Pa sporoči rezultate tukaj...
Optika 100/10

jump
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 22:38
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: v eni luknji

Odgovor Napisal/-a jump » 12. Jan 2007 ob 19:05

pa comp preglej z kakim anti...bla,bla

Taj
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 19:37
T-2: Že imam
Paket: 20/1
Kraj: Lj-okolica

Odgovor Napisal/-a Taj » 12. Jan 2007 ob 19:22

grega_71 napisal/-a:nekaj mi tukaj ni jasno, pa bi bilo lepo ce bi mi kdo razložil

recimo , da v bitcometu ali pa kaksnem drugem programu ob ugasnjenih IEjih , chatih itd... brez kakšni konekcij na net (cmd netstat) dam za downloadad test fajl iz t-2 in mi ga downloada z 120 kb/s , potem pa hočem zdowloadad kateri koli drug fajl iz neta , pa NE kakšne torrente :-) , ampak iz uradnih strani /microsoft , avast itd... karkoli) mi vse ostalo vleče z max 40 kb/s (pa če downloadam 1 fajl , ali pa 3 skupaj , mi SKUPNA HITROST ne gre čez 40-45 kbs) potem ne vem kaj bi bilo z računalnikom narobe ?

win xp na sveže naloženi , vse razen npr. bitcometa zaprto , tudi če ugasnem antivirus se ne spremeni nič?

kar se pa tiče linije : kot sem napisal bi moral biti prvotno priključen po vdslju 1/256 , pa so prej priklopili optiko , niso pa spremenili profila !?
Torrenti niso zanesljiv merodajnik hitrosti tvojega paketa...prej izjemno nezanesljiv, ker so odvisni od milijon stvari...števila seederjev, hitrosti uploada seederjev.Če ti testni fajl downloada z 120kb/s potem dosegaš normalno hitrost za svoj paket...težava je na tvojem koncu.

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 12. Jan 2007 ob 19:54

Pa sej pravi, da ima težave pri downloadu z navadnih strani. Po mojem mnenju je pa itak greh met optiko potem pa životariti s 1/1.

Hecam se, razumem, da vsi nimajo potrebe po hudem internetu.
SlikaSlika

Odgovori