zavrnjena pogodba

Splošni pogovori o T-2
darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 378
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

zavrnjena pogodba

Odgovor Napisal/-a darkdog » 18. Jan 2007 ob 10:03

Kot prvo naj povem,da bi T-2 lahko zaposljeval bolj sposobne delavce. Bil sem v poslovni enoti v Kranju,kjer smo skupaj z uslužbenko izpolnili pogodbo... (kajti grem še na fon ter tv) Priložil sem še novemberski račun od telekoma,ker decemberskega še nisem imel... pogodbo so odposlali sami iz kranja

in glej ga zlomka,danes dobim pošti vračilo pogodbe,da je pomankljivo izpolnjena. Torej si t-2 sami sebi delajo delo,če še v kranju ne pregleda oz. napačno ter pomanljivo izpolnijo pogodbo. Malce žalostno je to,se vam ne zdi...


Mi pa nekaj povejte,piše da moram priložiti kopijo obvestila davčne uprave RS o dodelitvi davčne številke - kje naj to najdem,oz. je to mišljeno fotokopija davčne številke??

Uporabniški avatar
krjefrej
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 23. Nov 2006 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krjefrej » 18. Jan 2007 ob 10:39

T-2 sicer še zdaleč ni edina firma, ki zbira kar povprek naše zasebne podatke tudi v večjem obsegu, kot je potrebno.

Je pač "enostavneje", če imajo o morebitnih neplačnikih vse podatke, od potrebnih in zakonsko določenih, pa do številke čevljev in najljubšega kafiča. Zato pa obstaja Urad informacijskega pooblaščenca, ki ti lahko pojasni, kaj je potrebno in kaj odveč, če si v dilemi.
Pokliči, pa boš izvedel, kaj ti res manjka in do česa morda sploh niso upravičeni. http://www.ip-rs.si/index.php?id=30

In če si že oddal npr. EMŠO, je davčna št. odveč. Potem se kar peezdi, če se ti da. Če pa zadeva stoji in si pomanjkljivo izpolnil prijavo, pa si sam kriv...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Jan 2007 ob 10:52

EMŠO T-2 že dolgo ne zbira več! Davčna cifra je pa za firme... :o
Optika 100/10

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 378
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Odgovor Napisal/-a darkdog » 18. Jan 2007 ob 10:56

zakaj so mi pa to napisali:

*kopijo obvestila davčne uprave RS o dodelitvi davčne številke


torej kaj naj jim predložim?? Drgač jih bom pa poklical...

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 18. Jan 2007 ob 11:00

ja verjetno un listek od durs-a ki ga dobi vsak na katerem ja davcna...
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
krjefrej
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 23. Nov 2006 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krjefrej » 18. Jan 2007 ob 16:27

Navadni Nimda napisal/-a:EMŠO T-2 že dolgo ne zbira več! Davčna cifra je pa za firme... :o
Povej to kranjskemu(?) modelu, ki je darkdogu, po nepotrebnem, zavrnil prijavo in mu kradel čas in živce.

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 378
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Odgovor Napisal/-a darkdog » 19. Jan 2007 ob 20:13

tkole.... zdj je poštimano...

tv dela super (2 televiziji) fon je pa tud že prikropljen amapak čaka da ga v centrali preklopjo (upam da bom čimpreje) internet pa že od prej dela super...

torej sem zdaj popolnoma na T-2 :D

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Odgovor Napisal/-a Tedy » 19. Jan 2007 ob 20:54

lol najprej jamranje potem pa dela ok :lol:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Jan 2007 ob 21:03

Sej je tudi pri tebi bilo zelo podobno! Slika
Optika 100/10

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 20. Jan 2007 ob 11:30

>Kot prvo naj povem,da bi T-2 lahko zaposljeval bolj sposobne delavce. Bil sem v poslovni enoti v Kranju,kjer smo skupaj z uslužbenko izpolnili pogodbo... (kajti grem še na fon ter tv) Priložil sem še novemberski račun od telekoma,ker decemberskega še nisem imel... pogodbo so odposlali sami iz kranja

ta v Kranju je As napram tistemu v Ljubljani, ki je kar precej "utrujen"

tole, da je vsako spremembo, dopolnitev, naročilo potrebno opraviti z navadno pošto bi bilo potrebno predstaviti Turku včeraj v studiju... potem bi se verjetno mal prizemljil iz svojih nebes....

to, da je potrebno samo na TV vmesnik pri T-2 čakati dva meseca tudi ni nič posebnega?

z klicem na 059000000 poslušaš trušč iz ozadja, ob nenehnem prekinjanju lahko dešifriraš kakšna dva stavka v desetih minutah...kot da bi klical največjo beznico Cape Towna..

na mail dobiš samo avtomatski odgovor...

močno se mi kovca po nekdanjem monopolistu... me prav briga za tistih 10 eurouv višjo ceno

ob takšnem NEdelu bo konkurenca, ko se bo "zbudila", samo švignila mimo....

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 20. Jan 2007 ob 12:26

Sam replika na tvojo ibr konkurenco.
Za kolega sem delal poizvedbo na siolu. Ko sem prvič klical na 0801000 sem se zanimal za PRD (nisem vedel a kolega ma obstojec prikljucek ali ne, pa sem kar narocil poizvedbo za PRD). Rekla je da ni problema, in da bom obvescen v enem tednu. Spraseval sem za TRIO paket, saj si v tisti vukojebini srcno zeli imeti vec kot 5 programov. Zal se pri siolu ne da narociti samo interneta in TV, zanimivo kajne? No potem sem klical kolega a ima PSTN prikljucek mogoce ze (vem, moral bi ze pred tem, sem zajebal jest). Pove mi da ima telefon ze, nakar jest zopet klicem na info, kjer dobim drugo prijazno gospodicno. Povem ji za kateri naslov se gre, in mi pove da na tem naslovu ne gre noben ADSL prikljucek, ker so kapacitete ful. WTF, a una prej tega ni mogla muksnt. V glavnem, kljub temu jo masiram naprej, kako bi zgledal paket TRIO, ce ima on ze PSTN prikljucek. Gospodicna mi pove, da seveda se placuje PSTN naprej telekomu, on pa dobi zraven internet, IP telefonijo (0599) in IP TV. Na vprasanje kaj hudica mi bosta dva telefona (PSTN + IP telefonija) mi ni znala kej konkretnega povedat.
Po vsem napisanem je konkurenca na dolocenih segmentih se vedno v kameni dobi. Nas pa helpdesk najbrz pesti predvsem zaradi rotacije ljudi in pa mnozicnega prebega strank od kamenodobnih ponudnikov.

Da ne bo pomote, to zgoraj napisano je samo v vednost kaj se tudi drugje dogaja, drugace pa respect konkurenci.

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 20. Jan 2007 ob 12:36

Sam se strinjam. K se bo T-2 enkat znebil tega navala ljudi bojo imeli tudi vec casa rihtat ostale stvari.

Ce ne tole z PSNT + IPtel je pa res zanimivo :shock:
SpaceInvader!
Slika

nodes
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 18:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a nodes » 20. Jan 2007 ob 13:28

@Krypto
od viška ne boli glava..

predstavljaj si razočarane T-2 naročnike, ki so ostali brez svojega najljubšega telefona ali pa so bili prisiljeni plačati dodatnih 30Ksit, samo zato, ker so na pogodbi spregledali kljukico pred "strokovnim" PSTN/FAX

kaj so imeli dolge nosove...

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 20. Jan 2007 ob 13:55

@nodes pogodba je resna stvar, ce je nekdo ne zna izpolniti, je to kakorkoli obrnes njegova krivda. PSTN/FAX vmesnik je bil placljiv samo v nekaterih opcijah, pa še to 15000SIT in ne 30000SIT. Najbrz si mislil ISDN vmesnik, ki je bil v večini opcij 30000SIT. Cena je taka ker so se ljudje zmisljevali, poleg tega pa ima visoko nabavno ceno.

Naj omenim samo, da na pogodbi lahko obkljukas tudi "po posti zelim prejeti splosne pogoje", kjer je marsikaj razlozeno. Ko pride do "kregarije" s strankami, jim omenis splosne pogoje, pa se hitro pogovor konca, ce citiram enega juznega brata "pa kakve spLosne pogoje, kdo pa se to bere".

Ce narobe izpolnes davcno napoved, te davcna tud pohopsa :)

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 20. Jan 2007 ob 16:15

Krypto napisal/-a:Na vprasanje kaj hudica mi bosta dva telefona (PSTN + IP telefonija) mi ni znala kej konkretnega povedat.
Identična zgodba se je zgodila sodelavcu, ki je šel na T-2. Ker na T-2 podpori niso znali pojasniti, kako je potrebno izpolniti spletni obrazec, če želi obdržati številko in PSTN telefon, ima sedaj PSTN + IP telefon.

Odgovori