Težave s kabli

Vse o T-2 IP televiziji
Ansu
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Mar 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Težave s kabli

Odgovor Napisal/-a Ansu » 20. Mar 2007 ob 20:42

Pozdravljeni,

pred dnevi sem dobil T2 (1/1 + 2xTV). Do danes nisem imel še napreljanih kablov do obeh tvjev, zato sem gledal tv preko priloženih 2x 5m kablov, ki sem jih zaporedno vezal preko switcha. Sedaj pa sem napeljal UTP kabla do obeh tvjev (vsak dolg 20m) in na obeh straneh s klešči namestih konektorčke (normalno vezane), vendar mi na obeh piše "NO DATA COULD BE FETCHED FOR THIS URL (011). Lučka vzadaj na aminotu pa lepo utripa. Probal sem že vse: ugasniti aminota, modem.... pa še vedno nič. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo lahko narobe?

Hvala za pomoč,

Lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Mar 2007 ob 20:47

Dej zadevo najprej stestiraj s kakšnim preizkušenim kablom. V tem primeru boš najbrž moral TV prenesti k modemu. Če bo s tistim kablom delalo, boš vedel kje je napaka. Če še vedno ne bo, boš iskal naprej.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Mar 2007 ob 20:48

Kako si pa ti tele konektorčke spojil na kabel. Barve si pravilno razvrstil?

Takole se to dela

Kabel se veže takole

belooranžna-oranžna
belozelena-modra
belomodra-zelena
belorjava-rjava
Slika


Lp, Kitl

Ansu
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Mar 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Ansu » 20. Mar 2007 ob 21:03

Sej sem napisal, da je TV delal prek zraven priloženih kablov. Kaj ni vseeno kak so žičke vezane, sam da so na obeh straneh po enakem vrstnem redu?

Lp

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Mar 2007 ob 21:11

Ansu to si pa tko zdele povedal kot moj kolega, ki si jih je spel tako malo na lepe oči. Vsaka stvar ima neke zakone in tudi konektorčki in žičke imajo. Tako kot si jih spel ti ne bo delovalo. Naredi tako kot sem ti napisal pa boš videl, da deluje. Za primerek si vzemi en UTP kabel, ki deluje pa primerjaj kaj sem ti jaz napisal in kako je tam.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Mar 2007 ob 21:15

Ansu napisal/-a:Sej sem napisal, da je TV delal prek zraven priloženih kablov. Kaj ni vseeno kak so žičke vezane, sam da so na obeh straneh po enakem vrstnem redu?

Lp
NE!!! Držat se moraš nekih pravil. V UTP kablu so parice in ne moreš vezati tako, da sta dva različna signala v eni parici, v drugi pa njuni masi. Ni čudno da ne dela.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a obi » 20. Mar 2007 ob 21:42

Ansu napisal/-a:Sej sem napisal, da je TV delal prek zraven priloženih kablov. Kaj ni vseeno kak so žičke vezane, sam da so na obeh straneh po enakem vrstnem redu?

Lp
Se pridružujem zgornjemu postu in še da povem zakaj je temu tako. Sam sem testiral kako dolgo še zadeva dela če vežeše po neki pa brez zamere kurji logoki. Pazi to prišel sem do dolžine 7 metrov kabla potem pa NO DATA... zakaj je temu tako. Price v UTP kablu so navite po dve in dve skupaj in nato vse skupaj z razlogom (elktromagnetni vlplivi..... ne mislim naštevat) in če si nekdo omisli pač svojo vezavo mu pa SORI ne bo delal. Za vse veseljake, ki imajo dosti časa, da delajo konektorje sami, potem pa pravijo na HD ju, ja sej mam vse prav povazan pa ne dela naj pride nekdo pokleda, čene se bom odklopu bla bla jada jada, pa prilagam spodaj še slikco kako mora biti pravilno narejen UTP kabel. Aja pa da omenim pravilno narejen tudi pomeni da so lahko žičke razvite maksimalno 2.5 incha ali nevem 3 cm kar pomeni da ne sme biti preveč golih žičk med ovojem in plastiko konektorja (prekoračitev teh 2.5 incha lahko privede do NO DATA... ali pa kockanja programov. Kolikor pa vem pa ne eno ne drugo ni ok).
Še slikce
zogrnji je primer navadnega UTP soidnja slika pa prikazuje crosower, kateri tudi pride včasih prav.

Slika

Ansu
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Mar 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Ansu » 20. Mar 2007 ob 21:50

Super, sedaj pa dela. Mi je prijatelj rekel, da je vseeno kak je vezano.... :(

Še enkrat hvala vsem,

LP

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Mar 2007 ob 21:53

Ansu povej prijatelju, da nima pojma :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 20. Mar 2007 ob 22:57

@Ansu, še to bi te popravil!
Za dva tv-a se več ne uporablja swič, ker imaš na modemu sedaj odprt 3 in 4 port. Razlika je očitna, vsaj pri meni na 13 metrov daljave od modema.

afternine
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + VOIP + 2xIPTV
Kraj: Eh, kje le

Odgovor Napisal/-a afternine » 21. Mar 2007 ob 00:02

Od kdaj je to res? mislim, to da sta 2 porta odprta (3 in 4) za TV? Se res lahko rešim onega switcha, pravzaprav me bolj kot switch moti njegov napajalnik in zasden razdelilec. Bom jutri probal še sam (sedaj ne morem ker če bi zdaj experimentiral, bi bil za glavo krajši). Lahko kdo potrdi to tezo? Imam še fixen IP za Inet in IPtelefon, bo šlo brez switcha?

Bye

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 21. Mar 2007 ob 00:06

Imam dva tv-a in že par dni koristim oba porta za njih.
En je na portu 3 in en na portu 4. Kvaliteta slika je boljša in do sedaj še nisem opazil kockic, ki so se mi preje na switchu pojavljale zvečer.
Če imaš naročena 2 tv-a in ti port 3 še ne deluje, pokličeš na T2 in ti ga skonfigururajo :wink:

afternine
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + VOIP + 2xIPTV
Kraj: Eh, kje le

Odgovor Napisal/-a afternine » 21. Mar 2007 ob 01:38

To, stari, toooooooo..... Si že obetam en drot in eno kištico manj. Od silnega kablovja, napajalnikov in škatel imam že tako gnezdo da samo čakam kdaj mi bodo tiči prišli gnezdit.

Um. še to... Če to ni ravno standardna postavitev, to ne bo delalo težav pri še kakšnih upgradeih modema, kot je bil pred kratkim ko je začela famozna oranžna system ledika?

Bye

afternine
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + VOIP + 2xIPTV
Kraj: Eh, kje le

Odgovor Napisal/-a afternine » 21. Mar 2007 ob 15:42

Še to, sem poklical in so rekli, da bo treba pisno zahtevo, arghhhhh. OK, birokraciji pač ne moreš utečt, sam tolko da veste.

Bye

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Mar 2007 ob 15:48

Daj še enkrat pokliči na 0590 00002 in jim povej, naj preverijo, če je modem pravilno konfiguriran za 2 TV. Ne jim komplicirat življenja z takšnimi:
Se res lahko rešim onega switcha, pravzaprav me bolj kot switch moti njegov napajalnik in zasden razdelilec.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Odgovori