Sploh bi nam pa lahko olajšali vsaj z VDSL-jem na doseg vseh vasi, pa nam ne bi treba vse telekomu plačevat...
No, tema je odprta, pa tut če se bo šele čez 10 let račel delat pri nas, bi se pa priporoču za VDSL..

Aha.. no, sej se mi je zdelo. Bi blo pa zelo fino, če bi še ponekod dobili kolokacije, glede na to, da imamo samo eno v celi občini (tj v Ilirski).Robert Jagodnik napisal/-a:v Kosezah ni kolokacije oz. centrale![]()
lahko pa uporabljamo t-2 storitve, ker nismo
spet tako daleč od pošte, kjer je centrala,
vendar smo pa predaleč npr. za HDTV.
Jah, na sami hitrosti se niti ne čuti (1mbit, več ni šlo zaradi razdalje od centrale), se je po poznalo na pingih.lithium napisal/-a:Koliko pa ti radijski linki zmorejo do central? Mislim, kakšne hitrosti lahko kaj spravijo preko, če potem na te "odročne" centrale obešajo ADSL uporabnike?
Lithium
Karkoli ti rečem, bi blo natolčevanje. Glede na to, kaj delajo s Prešernovo, ki je v neposredni bližini pošte, kjer je centrala, bi lahko rekli, da bodo razsvetlili par blokcev..noctiferia napisal/-a:Torej se lahko Bistričani veselimo optike ali kdo ve kdaj naj bi žačeli priklapljati prve uporabnike.