Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a stomaz » 29. Avg 2007 ob 19:54

Zdravo,

pred kratkim so mi priklopili T-2. Internet deluje OK, TV deluje OK, imam pa probleme s telefonijo in sicer ne morem klicati ven.

Opis sistema:
priklopili so mi Patton ISDN vmesnik na digitalno centralo EURACOM 262. Iz centrale pa imam izpeljane tri digitalne telefone ( 1x Eurit 33 in 2x Eurit 133) ter digitalni domofon. S telefoni se lahko kličem interno. MSN-ji na telefonih so interne številke ( npr 33, 44, 55, domofon 11).
Klical sem že večkrat na 059000002, vendar ni prave rešitve. Pravijo da bi moral vpisati MSN v centralo, vendar ne vem kje in kako.
Torej klici noter delujejo tako kot prej, interno se lahko kličem, ven pa ne. Trenutno imam dve številki, vendar sem dal zahrtevo, da eno dajo na mirovanje, ker jo ne rabim, saj tako ali tako ob dohodnem klicu zvonijo vsi telefoni, Nastavljeno imam tako, da najprej zvoni 44, po kratkem času, če se nihče ne oglasi 55 inj potem še 33.

Ali mi lahko kdo pomaga?

Tomaž

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Avg 2007 ob 20:35

Da - takoj mi javi svojo "številko priključka" na Zasebna sporočila. Menim, da ti še niso vklopili Billinga (zaračunavanje).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a Fry » 29. Avg 2007 ob 20:38

Google najde kar nekaj strani forumov v nemškem jeziku.
Če obvladaš nemščino, morda najdeš kakšen uporaben odgovor tam.

Sice pa sem našel tudi pdf z nastavitvami:
http://www.euracom.com/manuels_english/ ... URACOM.pdf
ampak verjetno to že imaš ......

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a stomaz » 29. Avg 2007 ob 22:19

Zdravo,

Priročnik sem ob nabavi centrale dobil zraven ( pred cca 7. leti), vendar v njem ni nič takega, kar bi mi pri trenutni težavi pomagalo.

Če je samo to, da še ni vključen Billing (zaračunavanje) bo to enostavno, vendar sem skeptičen, saj sem tole javil že večkrat na 059000002, pa se ni še nič zgodilo. Nekdo me je enkrat klical, da sem še ustno povedal napako in se nazaj poglobil v delo. Poklical me pa še ni nihče.


lp

Tomaž

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Avg 2007 ob 06:11

Najbrž imaš kakšen ISDN telefon, pa ga priklopi takoj za Patton-a (mimo centrale). Če še vedno ne moreš klicati ven, je to sigurno billing. Pošlji ZS NN-ju.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a stomaz » 30. Avg 2007 ob 07:36

Hvala za namig Cobane.

Enega od treh telefonov ( Eurit 133) sem priklopil direktno na Patton in seveda izklopil centralo. V telefon vpisal MSN pod A 4xxxxxx0 in pod B 4xxxxxx1 in zadeva deluje. Torej je problem v nastavitvi centrale. Ko sem vse priklopil nazaj in pustil tako vpisane MSN-je zopet ni delovalo. Nazaj sem vpisal pod MSN A 44 in pod B 55, kar omogoča interno klicanje, ki kot sem opisal na začetku deluje.

Še to, prej sem imel priklopljen na Telekom in je vse delovalo OK.

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a stomaz » 6. Sep 2007 ob 10:13

Zdravo,

javljam se še zadnjič na to temo, ker je zadeva urejena. Potrebna je bila sprememba konfiguracije na vmesniku Patton. To so opravili strokovnjaki na T-2. Strokovno pohvalno, kritika pa HD, ki je tako dolgo iskala pravo osebo na T-2, da to uredi.

lp

Tomaž

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Patton in digitalna centrala EURACOM 262

Odgovor Napisal/-a Virenque » 4. Nov 2007 ob 20:45

stomaz napisal/-a:Zdravo,

javljam se še zadnjič na to temo, ker je zadeva urejena. Potrebna je bila sprememba konfiguracije na vmesniku Patton. To so opravili strokovnjaki na T-2. Strokovno pohvalno, kritika pa HD, ki je tako dolgo iskala pravo osebo na T-2, da to uredi.

lp

Tomaž
Imaš srečo! Jaz imam centralo Euracom 141, nanjo vezan en digitalni ISDN in tri analogne telefone ter alarmno napravo. Imamo dve številki. Na T-2 so nas dobro nategnili, ko so nas prepričali, naj vzamemo še telefonijo. Kombinacija s Patton vmesnikom še danes ne deluje, tako da lahko uporabljamo le omejeno število funkcij v primerjavi s celotno paleto, katero smo imeli v času naročniškega razmerja s Telekomom. Sedaj hočejo, da doplačamo še dva telefonska priključka mesečno in da nam dajo svoje telefone, ter da se naša centrala vrže ven. Hvala lepa...tako se nismo zmenili! Stvar je že na tržni inšpekciji!

Velik minus neki osebi na T2, katere ne bi rad poimensko navajal na tem forumu! Eno let klicarjenja, živciranja, obiskovanja in sestankovanja na Brnčičevi za nič! Hvala bogu so vsaj cene še vedno tako nizke, drugače bi že zdavnaj šel nazaj k Telekomu!

T2 - popolnoma neresno podjetje, ki se poslov loteva izredno nepremišljeno! Odsvetujem vsakomur, ki ima doma kaj več kot pa en analogni telefon...

Odgovori