vprašanje

Splošni pogovori o T-2
z1vac
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 8. Sep 2007 ob 14:42
T-2: Še nimam

vprašanje

Odgovor Napisal/-a z1vac » 8. Sep 2007 ob 14:49

živijo

v kratkem se mislim priklopiti na t-2 in me zanima nekaj stvari..
kaj se mi bolj splača ali polno razvezan ali skupno razvezan dostop VDSL..namreč ne vem ali bi obdržal telekom operaterja ali naj grem na t-2 tel. operaterja..

zanima me pa tudi, če se pri t-2 televiziji plačuje poleg t-2 naročnine (12€) tudi naročnina nacionalne televizije..

hvala
lp

Uporabniški avatar
ERGY
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 28. Maj 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: ----------

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a ERGY » 8. Sep 2007 ob 14:49

Polno razvezan seveda.
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a pack » 8. Sep 2007 ob 15:24

Če imaš možnost, vzemi vse pri T-2. Od prispevka za RTV pa le-ta živi, temu se ne da izogniti.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a Fry » 8. Sep 2007 ob 16:02

RTV ti naredi izdelek (program), T-2 pa ti ga dostavi na dom (prevoznik).
Torej moraš oboje plačat.

mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a mpm » 8. Sep 2007 ob 16:04

crappy izdelek si pozabil. ampak ja, rtv naročnino moraš še naprej plačevati

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a Veron » 9. Sep 2007 ob 15:14

Če si od telefona odvisen (podjetje) oz. telefon hočeš da deluje 99.9% potem SRD, če ti pa telefon bol počiva in želiš samo znižat stroške pa PRD (čeprav ni neke velke razlike tukaj)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Sep 2007 ob 16:49

Veron kakao si lahko tako pameten. Pa si ti mogoče kdaj imel možnost govoriti preko T2 telefonije ti jaz lahko povem da deluje ne 99% ampak kar 100% za razliko od Siolovega, ki mi je pa res počival skoraj dve leti. Vzemi PRD bodo cenejši pogovori in pa tudi naročnina.
Slika


Lp, Kitl

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a Veron » 9. Sep 2007 ob 17:22

Ja, ima ga kolegica (po mojem priporočilu - na žalost) pa same težave, ni 1ga mesca ko bi telefon stalno delal.
In ne primerjam s siol telefonijo, ampak PSTN/ISDN.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a gr » 9. Sep 2007 ob 17:55

Če ni elektrike, ni niti IP telefona (razen če imaš vse potrebno na UPS-ih), PSTN in ISDN pa delujeta tudi brez nje.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Sep 2007 ob 19:09

Veron napisal/-a:Ja, ima ga kolegica (po mojem priporočilu - na žalost) pa same težave, ni 1ga mesca ko bi telefon stalno delal.
In ne primerjam s siol telefonijo, ampak PSTN/ISDN.
Dobro veš, da morajo vsi, ki imajo težave, prijaviti napako na Podporo. Če ima tvoja kolegica piškavo linijo, potem bo res imela vsak mesec težave, dokler se ji ne poštima. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Sep 2007 ob 20:19

dragi NN, oprosti, vendar sem primoran tu vskociti v besedo. T2 ip telefonije SE NIMA postimane kot bi jo moral, vprasanje pa tudi, kdaj jo bo imel! poznam primer podjetja, ki se je z mojo pomocjo v celoti prestavil iz naveze telekom/siol v polno razvezan t2 s telefonijo (pred kaksnim tednom so dobili tudi te fensi smensi lg-jeve aparature) vendar so morali ob prestavitvi najprej kupiti nov faks (dec), ceprav jim je prejsnji (mfc) delal do prestavitve brezhibno! pred nekaj casa pa so morali zaradi problemov z posiljanjem faksov v tujino morali spremeniti dostop v skupno razvezanega! glede na to, da so tam povecini 'tajnice', k ne bojo za vsako pizdarijo klicale na t2-jev helpdesk, ki je milo receno, u KU*CU (zadnjic mi je en 'pavliha' prestavil paket na 1m (qos-profile 1m), ceprav sem do pred kratkim imel narocen 10/10, zaradi previsoke cene in nedoseganja polnega uploada - modem se namrec sinhronizira samo 24192 kbps/9216 kbps - sedaj pa imam narocen 5/5, pa gre en decko men popravljat profil... kapo dol!, in tega nism vedu, vidu da mi dela vse skp nekam cudno pocas, voipdiscount mi ob uporabi spleta steka, etc... najprej pocekiral iptraf na routerju, pol se par speedtestov, temu je sledil reset modema, za konce sem pa se preveril kolk mam sinhronizacijo, klicem na helpdesk, povem vse kar sem zvedel in nardil, nakar mi je ena punca s prijetnim glasom rekla da bo zadevo dala naprej.. v roku pet minut se mi je modem spet resetiral, simptomi so pa ostali... pitaj boga, ce je naredla karkol druga kot remote reset :evil: no.. s pomocjo vez sm si linijo zrihtal v dveh urah...) no u glavnem.. mal offtopic sm ze bil... torej... ne primerjaj zdaj siola in t2ja... ce je tle narocnik telefonskih storitev (pri kateremkoli ponudniku) mora ponudnik SAM poskrbeti, da storitev deluje BREZHIBNO! Klici na helpdesk 1x tedensko zame niso to!

aja se eno offtopic vprasanje.. je res, da bo firma zacela zaracunavati najem lgjev?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Sep 2007 ob 20:33

Jaz imam tudi doma telefonijo in mi dela brez problemov. Verjetno zato, ker sem na Gratelovi optiki FTTH (edini pravi optiki). Torej se tu lepo vidi, da če je linija poštimana, da telefonija dela brez problemov. Torej še enkrat: kdor ima kakršnekoli težave (TV, telefon, internet) naj čimprej pokliče na tehnično podporo 0590-00-002.

Kakšnih LG-jev? :o
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Sep 2007 ob 20:42

Meni telefonija dela že od samega začetka brez napak tako, da ne vem o čem to govorite. Pri Siolu pa mi IP telefonija res ni delovala saj je v telefonu pokalo kot bi bilo Novo leto.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Sep 2007 ob 21:02

No, o nedelovanju telefonije na T-2 smo zelo veliko govorili konec prejšnjega leta. Potem je sledil mali milijon nadgradenj telefonije ter verjetno učenje in navajanje tehnikov na novo opremo, pa Telekom ga je nehal "srat"... sedaj moram rečt, da telefonija dela. Je pa res, da je telefon sedaj bolj odvisen od dobave elektrike kot kadarkoli prej.

Sicer se pa pri primerjavi mesečnih stroškov telefonije Telekom proti T-2 zelo pozna (50% prihranek) in je vse prej kot zanemarljivo. Zadnje mesece ravno opažam, da imamo pri nas že skoraj 15% klicev v omrežje T-2 (ki so seveda brezplačni), kar pomeni, da je vedno več naših sogovornikov na T-2 telefoniji.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Sep 2007 ob 21:05

Navadni Nimda napisal/-a:Kakšnih LG-jev? :o
LG-Nortel IP-6812 in IP-6830
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori